Olimpijczycy

LAUREACI I FINALIŚCI OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH
NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM
I MIĘDZYNARODOWYM
w LO im. KEN w Stalowej Woli

BIOLOGIA

• OLIMPIADA BIOLOGICZNA

nazwisko rok szkolny nauczyciel laureaci

Teresa Warych 1971/72 Irena Sapińska
Grzegorz Jackowski 1973/74 Władysław Surmacz XVIII miejsce
Grzegorz Jackowski 1974/75 Władysław Surmacz I miejsce
Mirosława Bratkiewicz 1974/75 Władysław Surmacz
Lidia Magoń 1976/77 Władysław Surmacz
Tomasz Paszkiewicz 1976/77 Władysław Surmacz
Wiktor Dróżdż 1983/84 Zofia Bartczak
Ernest Bucior 2000/01 Wiesław Mazurkiewicz
Rafał Skrzypek 2009/10 Bożena Gajda
Aleksandra Pizun 2011/12 Bożena Gajda

• OLIMPIADA EKOLOGICZNA
Agnieszka Andrychowicz 1990/91 Zofia Bartczak
Robert Taras 1993/94 Zofia Bartczak
Robert Taras 1994/95 Zofia Bartczak
Robert Taras 1995/96 Zofia Bartczak
Krzysztof Andres 1996/97 Wiesław Mazurkiewicz
Ewa Kapitn 1996/97 Zofia Bartczak
Agnieszka Małysa 1997/98 Wiesław Mazurkiewicz II miejsce
Agnieszka Siek 1998/99 Zofia Bartczak VII miejsce
Jakub Gruchota 1998/99 Zofia Bartczak IX miejsce
Agata Butryn 2003/04 Wiesław Mazurkiewicz
Katarzyna Gietka 2010/11 Wiesław Mazurkiewicz
Maciej Nizioł 2011/12 Małgorzata Gołojuch

CHEMIA

• OLIMPIADA CHEMICZNA
Anna Mączka 1965/66 Janina Ciszkiewicz XI miejsce
Jacek Zych 1969/70 Janina Ciszkiewicz
Janusz Dorożyński 1972/73 Janina Ciszkiewicz
Jerzy Mierzwa 1974/75 Janina Ciszkiewicz
Jacek Wesołowski 1975/76 Janina Ciszkiewicz
Janusz Bednarz 1985/86 Wiktoria Pawłowska
Łukasz Matyjasek 1991/92 Maria Nowak
Paweł Budzowski 2000/01 Maciej Biłogras
Paweł Budzowski 2001/02 Maciej Biłogras
Paweł Budzowski 2002/03 Maciej Biłogras XXII miejsce
Wojciech Andrysiewicz 2007/08 Maciej Biłogras

• CENTRALNY KONKURS CHEMICZNY
Tomasz Pikuła 1995/96 Maria Nowak /Maciej Biłogras
Jakub Szlęk 2000/01 Ewa Praga
Paweł Budzowski 2001/02 Maciej Biłogras

FIZYKA Z ASTRONOMIĄ

• OLIMPIADA FIZYCZNA
Adam Antczak 1973/74 Stanisław Szymonik
Marek Bogusz 1973/74 Stanisław Szymonik
Andrzej Rzucidło 1973/74 Halina Czarnecka
Janusz Oleniacz 1978/79 Stanisław Szymonik III miejsce Nagroda III stopnia w Moskwie
Andrzej Stopczyński 1979/80 Franciszek Orzeł
Janusz Oleniacz 1979/80 Stanisław Szymonik X miejsce
Andrzej Stopczyński 1980/81 Franciszek Orzeł
Robert Chrzan 1985/86 Stanisław Szymonik V miejsce Wyróżnienie w Londynie
Krzysztof Korniak 1992/93 Stanisław Szymonik
Wiesław Sarna 1992/93 Stanisław Szymonik
Leszek Czajka 1995/96 Stanisław Szymonik
Andrzej Chmielowiec 1997/98 Stanisław Szymonik XXII miejsce
Paweł Budzowski 2001/02 Stanisław Szymonik VIII miejsce
Paweł Budzowski 2002/03 Stanisław Szymonik XV miejsce
Marcin Grzybowski 2003/04 Stanisław Szymonik VIII miejsce
Marcin Grzybowski 2004/05 Stanisław Szymonik II miejsce i Brązowy Medal w Salamance
Kamil Sobol 2004/05 Jolanta Wołcz
Mateusz Zgierski 2006/07 Stanisław Szymonik
Mateusz Zgierski 2007/08 Stanisław Szymonik
Kamil Serafin 2008/09 Stanisław Szymonik IX miejsce
Marcin Godniak 2009/10 Jolanta Wołcz

• OLIMPIADA ASTRONOMICZNA
Andrzej Bogusz 1981/82 Stanisław Szymonik X miejsce
Andrzej Bogusz 1982/83 Stanisław Szymonik I miejsce
Róża Chojnacka 2006/07 Stanisław Szymonik

GEOGRAFIA

• OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

nazwisko i imię rok szkolny nauczyciel laureaci
Alina Krakowska 1981/82 Elżbieta Czerska
Tomasz Góreczny 1998/99 Jolanta Biłogras
Magdalena Matuła 1998/99 Jolanta Biłogras
Anna Gnat 2000/01 Jolanta Biłogras
Świdziński Paweł 2004/05 Jolanta Biłogras
Mateusz Wroński 2005/06 Jolanta Biłogras
Sylwester Góreczny 2006/07 Jolanta Biłogras
Wojciech Górski 2009/10 Jolanta Biłogras
Ernest Kata 2009/10 Jolanta Biłogras
Aleksandra Drygaś 2010/11 Beata Gazda
Ernest Kata 2011/12 Jolanta Biłogras
Damian Węgliński 2011/12 Jolanta Biłogras
Damian Węgliński 2012/13 Jolanta Biłogras laureat 8 miejsce
Michał Partyka 2013/14 Beata Gazda
Michał Partyka 2014/15 Beata Gazda

HISTORIA

• OLIMPIADA HISTORYCZNA
Tomasz Dubiel 1989/90 Artur Pychowski V miejsce
Wojciech Niedzielski 1994/95 Małgorzata Ujda
Justyna Sobczyk 2000/01 Małgorzata Ujda
Paweł Szadorski 2005/06 Mariusz Potasz
Patryk Wrażeń 2009/10 Małgorzata Beniek III miejsce

INFORMATYKA

• OLIMPIADA INFORMATYCZNA
Tomasz Czajka 1997/98 Teresa Kaszuba I miejsce
Tomasz Czajka 1999/2000 Teresa Kaszuba I miejsce
Daniel Czajka 2003/04 Teresa Kaszuba
Daniel Czajka 2004/05 Teresa Kaszuba
Adam Karczmarz 2007/08 wyróżnienie
Mateusz Zgierski 2007/08 Teresa Kaszuba
Adam Karczmarz 2008/09 srebrny medal

JĘZYK POLSKI

• OLIMPIADA JĘZYKA POLSKIEGO
Ewa Zajdek 1973/74 Anna Sieraczyńska
Dorota Nosowska 1989/90 Urszula Zielińska
Anna Podgórska 1991/92 Anna Sieraczyńska
Magdalena Janik 1993/94 Elżbieta Drobny
Katarzyna Szklany 1994/95 Elżbieta Drobny
Magdalena Kula 1997/98 Renata Butryn
Anna Kosior 1998/99 Renata Butryn
Anna Pęk 1998/99 Adam Przybylski
Anna Kosior 1999/2000 Renata Butryn
Marta Kopeć 2002/03 Mariola Wańczyk
Emilia Skiba 2002/03 Renata Butryn
Emilia Skiba 2003/04 Renata Butryn
Urszula Tokarska 2004/05 Adam Przybylski
Magdalena Krawczak 2005/06 Adam Przybylski
Mateusz Wroński 2006/07 Adam Przybylski
Magdalena Medyńska 2006/07 Adam Przybylski

JĘZYKI OBCE

• OLIMPIADA JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO
Jacek Partyka 1991/92 Mariola Chudoba I miejsce Olimpiada w Rzymie

• OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO
Irena Krakowska 1979/80 Andrzej Kielar
Marta Nadbrzeska 1984/85 Bożena Pieróg
Beata Hlawacz 1985/86 Andrzej Kielar
Joanna Butryn 1988/89 Andrzej Kielar
Dorota Nosowska 1989/90 Andrzej Kielar
Beata Dycha 1989/90 Andrzej Kielar
Iwona Tryka 1989/90 Andrzej Kielar
Joanna Błażejowicz 1990/91 Andrzej Kielar
Jacek Partyka 1990/91 Danuta Jata
Lidia Sroczyńska 1992/93 Andrzej Kielar
Grzegorz Wolak 1992/93 Andrzej Kielar
Iwona Bańka 1992/93 Bożena Pieróg
Katarzyna Wiatrowska 1994/95 Andrzej Kielar
Małgorzata Silenko 1998/99 Andrzej Kielar
Bartosz Baranowski 1998/99 Andrzej Kielar

• OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Alina Krakowska 1982/83 Ewa Ruszkowska
Piotr Kijanka 1984/85 Aleksander Linek XXII miejsce
Barbara Gortych 1990/91 Ewa Ruszkowska
Marta Lew 1998/99 Aneta Furman
Michał Wolak 2011/12 Konrad Zawadzki, Jakub Kajsz

• OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO
Patrycja Surmaj 2008/09 Marta Brodowska

• OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Urszula Nartowska 1995/96 Irena Oleś
Tomasz Krawczyk 2003/04 Irena Oleś VI miejsce

MATEMATYKA

• OLIMPIADA MATEMATYCZNA
Hubert Kardasz 1993/94 Waldemar Rożek
Paweł Kucha 1994/95 Waldemar Rożek
Tomasz Czajka 1996/97 Waldemar Rożek Wyróżnienie Olimpiada w Mar Del Plata
Tomasz Czajka 1997/98 Waldemar Rożek Srebrny medal Olimpiada w Taipei
Wojciech Martys 1997/98 Waldemar Rożek
Tomasz Czajka 1999/2000 Waldemar Rożek III miejsce Nagroda I stopnia Olimpiada
w Bukareszcie
Katarzyna Jachim 1999/2000 Waldemar Rożek XI miejsce Nagroda III stopnia
Katarzyna Jachim 2000/01 Waldemar Rożek Nagroda II stopnia
Paweł Burdzy 2000/01 Stanisław Ordon
Marcin Pamuła 2001/02 Waldemar Rożek
Radosław Czajka 2001/02 Waldemar Rożek
Michał Gołębiowski 2002/03 Waldemar Rożek
Maciej Balawender 2002/03 Bogusław Motyka
Maciej Balawender 2003/04 Bogusław Motyka
Daniel Czajka 2004/05 Waldemar Rożek
Michał Gołębiowski 2004/05 Waldemar Rożek
Piotr Doliński 2004/05 Waldemar Rożek
Paweł Osterraicher 2005/06 Waldemar Rożek
Maciej Gałązka 2007/08 Waldemar Rożek
Maciej Gałązka 2008/09 Waldemar Rożek
Adam Karczmarz 2008/09 Waldemar Rożek
Grzegorz Jabłoński 2008/09 Waldemar Rożek
Krzysztof Pachacz 2008/09 Waldemar Rożek
Krzysztof Pachacz 2009/10 Waldemar Rożek

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

• OLIMPIADA EKONOMICZNA
Mateusz Wroński 2007/08 Elżbieta Komsa

• OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Mariusz Rybiński 2005/06 Elżbieta Komsa laureat
Krzysztof Sieradzki 2005/06 Elżbieta Komsa
Piotr Jakóbik 2005/06 Elżbieta Komsa laureat
Mateusz Wroński 2006/07 Elżbieta Komsa
Mateusz Wroński 2007/08 Elżbieta Komsa
Ada Kolczyńska 2007/08 Elżbieta Komsa
Mateusz Bączkowski 2009/10 Elżbieta Komsa
Piotr Czukwiński 2011/12 Elżbieta Komsa laureat

RELIGIA

• OLIMPIADA TEOLOGICZNA
Łukasz Madej 2005/06
Łukasz Chmiel 2011/12 ks. Paweł Zaręba


• OLIMPIADA WIEDZY RELIGIJNEJ
Rafał Kobiałka 1997/98 Waldemar Winnicki


WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

• OLIMPIADA PROPEDEUTYKI NAUKI O SPOŁECZEŃSTWIE
Wiesław Kulpa 1975/76 Kazimiera Kud
Jacek Pamuła 1975/76 Kazimiera Kud
Andrzej Tkaczyk 1975/76 Władysława Kochowska
Jacek Grabarski 1992/93 Jacek Czech

• OLIMPIADA WIEDZY O EUROPIE
Łukasz Smalec 2005/06 Ludmiła Drożewska

• OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
Łukasz Smalec 2005/06 Ludmiła Drożewska

• KONKURS WIEDZY O RFN
Anna Budkowska 2002/03 Ludmiła Drożewska

• KONKURS WIEDZY O UJ
Anna Szelęgiewicz 2002/03 Małgorzata Ujda

• OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM
Mirosław Liberski 1998/99 Mariusz Potasz
Barbara Gębal 2000/01 Mariusz Potasz
Krystian Połomski 2001/02 Małgorzata Ujda
Magdalena Medyńska 2007/08 Małgorzata Bieniek

• OLIMPIADA WIEDZY O PRAWACH CZŁOWIEKA
Grzegorz Deptuła 1995/96 Ludmiła Drożewska
Radosław Kubis 1998/99 Ludmiła Drożewska
Anna Piestrak 2001/02 Ludmiła Drożewska
Andrzej Zając 2002/03 Małgorzata Bieniek
Szymon Syp 2004/05 Małgorzata Bieniek
Łukasz Garbacz 2004/05 Ludmiła Drożewska
Marek Smaroń 2007/08 Małgorzata Bieniek
Teresa Pilecka 2008/09 Małgorzata Bieniek
Romuald Rzeszutko 2006/07 Małgorzata Bieniek, Artur Pychowski

OLIMPIADA FILOZOFICZNA

Tomasz Bielenia 1997/98 Mariusz Potasz
Marcin Szczuka 1998/99 Mariusz Potasz
Dominik Kobos 2005/06 Barbara Długosz
Grzegorz Żabiński 2008/09 Barbara Długosz

MISYJNA OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

nazwisko i imię rok szkolny nauczyciel laureaci
Dominika Górska 2005/06 Jolanta Biłogras
Małgorzata Filip 2006/07 Jolanta Biłogras I miejsce
Joanna Filip 2007/08 Jolanta Biłogras III miejsce
Joanna Nowakowska 2007/08 Jolanta Biłogras
Joanna Filip 2008/09 Jolanta Biłogras XI miejsce
Adrian Moskal 2008/09 Jolanta Biłogras I miejsce
Adrian Moskal 2009/10 Jolanta Biłogras III miejsce
Monika Turek 2009/10 Jolanta Biłogras
Wojciech Górski 2009/10 Jolanta Biłogras
Ernest Kata 2010/11 Jolanta Biłogras II miejsce
Sebastian Turek 2011/12 Robert Sołtys