Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Podsumowanie sportowych ferii zimowych !

Data: 03.03.2010, Kategoria: Aktualności sportowe

Podczas ferii zimowych w naszej szkole rozegrane zostały turnieje koszykarskie oraz siatkarskie.

W rocznikowym turnieju koszykówki zdecydowanie zwyciężyli reprezentanci klas II, miejsce drugie zajęły klasy III, zaś trzecie dla najmłodszych, tj. klas I.

W turnieju par siatkarskich o mistrzostwo LO, najlepszą żeńską parą okazały się Karolina Nieradka (2a) oraz Karolina Żurawska (2b).

Wśród chłopców zwyciężyli Świercz Adam (2j) oraz Lipko Paweł (2e).

Gratulacje !

Konkurs językowy FOX

Data: 01.03.2010, Kategoria: Konkursy

Jutro tj. 02.03.2010 r o godz. 8.00 odbędzie się konkurs języka angielskiego FOX.
· w sali 16 – uczniowie klas I (a,d,f,h) i II (a,c,d)
· w sali 38 - uczniowie klas II (i,h,j) i III (b,h)

XXXVI Olimpiada Geograficzna

Data: 28.02.2010, Kategoria: Aktualności geograficzne

scr

Dzisiaj zakończyły się eliminacje okręgowe XXVI Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej. Wszyscy nasi uczniowie ( Ola Drygaś, Lila Dąbkowska, Piotrek Miśkowicz, Ernest Kata, Wojtek Górski , Dawid Głód) osiągnęli wysokie wyniki w pisemnej części olimpiady.
Miło nam poinformować, że dwóch reprezentantów naszej szkoły zostało nominowanych do zawodów centralnych.
Są to: Ernest Kata (1e) i Wojciech Górski (3e).

Serdecznie gratulujemy.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Data: 12.02.2010, Kategoria: Konkursy

Miło nam poinformować, że Szymon Mazurkiewicz z klasy I d i Małgorzata Szydło
z klasy 3d
zakwalifikowali się do ustnego etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Eliminacje odbędą się 6 marca (sobota) 2010 r. o godzinie 10:00 w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie przy ulicy Partyzantów 10a.

GRATULUJEMY

PODSUMOWANIE TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ!!!

Data: 11.02.2010, Kategoria: Aktualności sportowe

W środę 10.02.2010r. zakończył się turniej piłki nożnej
o Mistrzostwo LO KEN. Po dwóch dniach zmagań grupowych,
a w końcówce pucharowych zwycięską drużyną okazała się
kl. IIIe w składzie (B.Mróz, P. Pracownik, K. Zaniewicz,
M. Radwan, W. Idziniak,
W. Kuźniar, D. Frączek, D. Tofil, M. Makowski, M. Żybura), która w finale pokonała drużynę z kl. IIb (D. Pacholec,
M. Orłowski, B. Markut, K. Podolski, M. Macko, K. Gil,
P. Popek, P. Romański) (4:2). Trzecie miejsce zajęła klasa 2d (P. Sobowiec, M. Delekta,
M. Gawroński, M. Mostrąg, M. Wojcieszyn, R. Tyra,
M. Pielaszkiewicz, Ł. Czerepak) pokonując w rzutach karnych drużynę z kl. 2a (8:7). W rozgrywkach uczestniczyło 120 zawodników, w 29 spotkaniach strzelili łącznie 159 goli,
a najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Bartłomiej Mróz z kl. 3e zdobywając 15 bramek. Wszystkim uczestnikom rozgrywek, a w szczególności zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnej edycji.

Tomasz Kajpust

NA NARTY DO CHYROWEJ !

Data: 07.02.2010, Kategoria: Aktualności sportowe

Kolejny wyjazd dla narciarzy w najbliższy czwartek 11 lutego.
Po raz drugi jedziemy na super górkę do CHYROWEJ.

Miejsc jest ograniczona ilość, zapisy już trwają, pierszeństwo dla tych, którzy w tym sezonie na wycieczce narciarskiej jeszcze nie byli.

Zapraszam na spotkanie organizacyjne w hali sportowej w najbliższy wtorek - godz. 9.40

Damian Babicki

Znamy zwycięzcę Międzyklasowej Ligi Siatkówki chłopców !

W piątek 5 lutego rozegrany został finałowy turniej międzyklasowej siatkówki chłopców o Mistrzostwo LO.

Tytuł mistrzów szkoły obroniła klasa 3EF.
Miejsce drugie wywalczyła klasa 3HIJ, trzecie 3G zaś czwarte miejsce dla 3C.

Wyniki w gablocie.

HALÓWKA CHŁOPCÓW!!!

Data: 04.02.2010, Kategoria: Aktualności sportowe

W poniedziałek 8 lutego rozpoczynamy zmagania o mistrzostwo LO KEN w halowej piłce nożnej. Szczegółowy program minutowy turnieju znajduje się w gablocie przy sali gimnastycznej męskiej. W związku z warsztatami klas II program rozpisany jest w taki sposób, iż niektóre klasy grają mecze grupowe w poniedziałek i wtorek. Uczestników rozgrywek proszę o punktualne stawianie się na spotkania. Zwolnieni z zajęć szkolnych będą tylko ci uczniowie, którzy rozgrywają poszczególne mecze w danej godzinie.
Wszystkim uczestnikom turnieju życzę sukcesów.

Finałowy Turniej Międzyklasowej siatkówki !

Data: 01.02.2010, Kategoria: Aktualności sportowe

W najbliższy piątek (5.02) o godz. 8.30 odbędzie się w hali sportowej Final Four międzyklasowej ligi siatkarskiej chłopców o mistrzostwo LO !

W finale udział wezmą klasy: 3EF, 3HIJ, 3C, 3G.

Rozgrzewka - 8.00 Start - 8.30

Zapraszamy do kibicowania !

Sukcesy literackie

Data: 29.01.2010, Kategoria: Konkursy

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, biorący udział w Konkursie Literackim dla Uczniów Szkół Ponadgimazjanych nt.: "Wrześień 1939 roku w mojej miejscowości i w moim regionie" organizowanym przez Muzeum Pamięci w Bełżcu, odnieśli sukcesy - Maciej Doryk z kl. I i zajął I miejsce, zaś Anna Zakrzewska z kl. II b otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.