Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.
Nasza szkoła w 2018 roku świętuje jubileusz 80-lecia istnienia.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

PIERWSZY MILION MASZ W GŁOWIE!

Data: 14.02.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Szansę na indeks Politechniki Warszawskiej oraz bezpłatny wyjazd do Doliny Krzemowej

W piątek 16.02.2018 r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie z naszym absolwentem, p. Bogusławem Węglińskim, który przedstawi naszym uczniom warunki udziału w nieodpłatnych warsztatach z zakresu komercjalizacji własności intelektualnych i szkoleniach na Politechnice Warszawskiej.

Według założeń w pierwszej kolejności na warsztaty zaproszeni będą uczniowie, którzy mają osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, konkursach sportowych i artystycznych, udokumentowaną działalność w organizacjach. Inicjatywie przyświeca hasło :"Pierwszy milion mam w głowie!"

Dla finalistów konkursu przewidziano, obok nagród rzeczowych, zaproszenie do udziału w Forum Młodzi Innowacyjni Krajowej Izby Gospodarczej. Zwycięski zespół weźmie udział w Kongresie Innowacyjnej Gospodarki KIG i pojedzie do Doliny Krzemowej w Kalifornii. Najlepsi uczestnicy projektu będą mogli zostać studentami Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej (pod warunkiem zdania matury).

Więcej informacji na temat Warsztatów zostało opublikowanych TUTAJ

Udział w spotkaniu ( 16.02.2018 r. sala 48) wezmą uczniowie:
Godz. 9.00
klasa 1d – L.Panas-Pawłowska, A.Wnuk
1f – B.Pamuła, M.Serwońska
Godz. 10.00
2a- W.Rożek
1a – A.Tokarczyk
oraz zainteresowani uczniowie po wcześniejszym zgłoszeniu udziału u wychowawcy klasy.

Nasz uczeń w części praktycznej Olimpiady Fizycznej

Data: 14.02.2018, Kategoria: Konkursy

scr

Z dumą informujemy, że nasz uczeń Patryk Dubiel z klasy 3A przeszedł do kolejnego etapu 67. Olimpiady Fizycznej. tj. etapu zadań DRUGIEGO STOPNIA - części praktycznej okręgowej olimpiady.

Nauczycielką Patryka jest pani Jolanta Wołcz.

GRATULUJEMY

Spotkanie w ramach współpracy z Aeroklubem Stalowowolskim

Data: 13.02.2018, Kategoria: Ogłoszenia

W piątek tj. 16.02.2018 r. od godz. 8.00 uczniowie i nauczyciele będą mogli oglądać wystawiony na hali gimnastycznej szybowiec.
O godz. 11 i 12 na hali gimnastycznej odbędą się wykłady prowadzone przez pracowników Aeroklubu Stalowowolskiego i pilota PLL LOT Tomasza Kalinowskiego z uczniami wybranych klas i zainteresowanymi uczniami.

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Geograficznej

Data: 12.02.2018, Kategoria: Aktualności geograficzne

scr

Z duma informujemy, że trzech naszych uczniów zostało nominowanych do zawodów finałowych XLIV Olimpiady Geograficznej. Największy sukces odniósł Jakub Kołosiński z klasy 1a, który zajął drugie miejsce w eliminacjach okręgowych. Wraz Jakubem zostali nominowani przez Komitet Okręgowy do zawodów finałowych uczniowie: Adam Tyszko z klasy 1a i Piotr Godula z klasy 3a .

W marcu odbędzie się posiedzenie Komitetu Głównego OG, który zadecyduje o dopuszczeniu uczniów do zawodów ogólnopolskich.

Finaliści oraz laureaci Olimpiady Geograficznej są zwolnieni z egzaminu maturalnego z geografii z wynikiem wpisanym na świadectwie dojrzałości. Przy rekrutacji na wiele różnych uczelni finalistom i laureatom przysługują szczególne uprawnienia. Większe szanse przyjęcia na wymarzone – nie tylko geograficzne – studia!

Nauczycielkami w/w uczniów są: Jolanta Biłogras i Beata Gazda

GRATULUJEMY SUKCESU I ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI W PRZYGOTOWANIACH DO FINAŁU

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Historycznej

Data: 12.02.2018, Kategoria: Konkursy

scr

Z ogromna przyjemnością informujemy, że dwóch naszych uczniów: Damian Beszczyński z klasy 2a i Kacper Szeląg z klasy 3h zostało nominowanych do etapu ogólnopolskiego FINAŁU Olimpiady Historycznej.

Warto podkreślić, że nasi olimpijczycy otrzymali WYRÓŻNIENIE za prace pisemne złożone w eliminacjach okręgowych.

Nauczycielką w/w uczniów i opiekunem naukowym jest p. Ludmiła Drożewska.

Od wielu lat trzystopniowe eliminacje olimpijskie wyłaniają szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. Rywalizacja na okręgowym i centralnym etapie jest dla uczestników zmagań okazją do zapoznania się i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady. Możliwość spotkania innych pasjonatów, sprawdzenia swojej wiedzy, zyskania cennych nagród i otwartej drogi na wymarzone studia jest magnesem przyciągającym niezmiennie najlepszych miłośników historii ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju.

GRATULUJEMY

WIADOMOŚĆ DLA UCZNIÓW KLASY 2d oraz 3d

Data: 12.02.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Jutro tj. : 13.02.2018 r., godz.10:00 - 11:30, w ZSP nr 1
w Stalowej Woli "Sikorski" odbędą się kolejne zajęcia PMAPIB.

Tematyka zajęć: symulowana rozprawa karna - dr Katarzyna Tkaczyk-Rymanowska oraz studenci z Koła Naukowego Karnistów LEX.

Wyjście uczniów klasy 3d i 2d z opiekunem M. Bieniek o godz. 9.30, powrót do szkoły na godz. 11.50.

Olimpiada Geograficzna

Data: 08.02.2018, Kategoria: Aktualności geograficzne

Informujemy uczestników okręgowej Olimpiady Geograficznej,że wyjazd na zawody do Kolbuszowej będzie z parkingu przy boisku szkolnym o godz. 8.30 w sobotę 10.02.2018 r.
Przypominamy uczniom o zabraniu ze sobą zgody na wyjazd.

XXII Konkurs Wiedzy Biblijnej

Data: 26.01.2018, Kategoria: Konkursy

Przypominamy o XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, którego pierwszy etap - szkolny odbędzie się 13 marca. Prosimy zgłaszać swój udział u katechetów. W obecnym roku obowiązuje znajomość trzech ksiąg biblijnych: Psalmów, List do Efezjan i List do Galatów:
Pobierz treść Pisma Świętego obejmującą wymagany zakres
https://okwb.com.pl/Konkurs_Biblijny_2017-2018.pdf

Szczegóły na temat konkursu można znaleźć na stronie okwb.pl

"Wspólnie przeciw białaczce" 2018

Data: 25.01.2018, Kategoria: Wydarzenia

scr

Miło nam poinformować, że w kolejnej edycji naszej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" do bazy danych fundacji DKMS dołączyło 45 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego z naszej szkoły.

Przypominamy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako dawca również po zakończeniu naszej Akcji na stronie internetowej: www.dkms.pl oraz możliwość zadeklarowania bycia dawcą narządów na stronie www.dawca.pl.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2g oraz p. Małgorzacie Gołojuch za przygotowanie i przeprowadzenie naszej Akcji "Wspólnie przeciw białaczce".

Zdjęcia z tegorocznej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" można zobaczyć TUTAJ

Zamiennik sal na czwartek i piątek

Data: 24.01.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Od środy od godziny 11.50 będzie zamiana przydziału sal 32,48,43 na inne. Prosimy o sprawdzenie zamiennika TUTAJ

1 2 3 4 5 ... 214