Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

SZLACHETNA PACZKA - relacja z wręczenia paczki Rodzinie

Data: 12.12.2017

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem POD-2756-555728), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Bohaterami spotkania, od początku do końca- były dzieci. Żywiołowością i spontanicznością wypełniły cały blok. Mama i synowie czekali na nas na ulicy. Kiedy dzieci zobaczyły wóz strażacki, oszalały ze szczęścia po raz pierwszy, a potem było już tylko lepiej:). Jeden z nich, ruchami rąk "kierował" nas na parking przed blokiem - bezcenny widok:). A kiedy strażak otworzył drzwi wozu- usłyszeliśmy wrzaski: "SANKI! SANKI! SANKI!. Sanki zostały wypróbowane od razu na parkingu, a potem po wielokroć w mieszkaniu. Widok trzech chłopaków siedzących rzędem na sankach, trzymających sznurek i udających, że zjeżdżają (nawet przechylali się zgodnie w jedną stronę)- bezcenne! Dzieci nurkowały we wnętrzu wozu, pomagały we w noszeniu na górę tego co lżejsze i wciąż krzyczały z radości!. Najmłodszy, który uparł się, żeby wnieść jedną z kołder, wyglądał najkomiczniej, bo kołdra była większa od niego. Mieszkanie dosłownie wypełniły paczki. Dzieci nie pozwoliły mamie otworzyć żadnej, nawet tę z mopem otworzył Paweł i pytał:"o!, mama,co to jest?. Nie wiem, kto odczuwał większą radość- synowie p. Agnieszki otwierający prezenty,ich mama patrząca na radość dzieci, czy wolontariuszki, które cieszyły się, że wszyscy się cieszą:):):). Kiedy wróciłam do rodziny nazajutrz po południu, oto co zastałam:trzy kurtki na wieszakach w przedpokoju (już w nich byli na spacerze), Piotr w nowych butach(!) przy puzzlach, Paweł przy "parkingu", a Kacper przy "laptopie". Przy ścianie rzędem plecaki:). Mama: "myślałam,że nie usną w ogóle", "wciąż wyciągają wszystkie rzeczy naraz". Ja też znowu wszystko oglądałam( "plose pani, pokaze pani"- najmłodszy sepleni), nawet liczydło:):). W życiu nie widziałam, żeby ktoś się tak cieszył! Pani Agnieszka dopiero dzisiaj mogła coś powiedzieć. "Cieszę się ze wszystkiego. Ze wszystkiego. Ale najbardziej cieszę się na łóżko. Choć nie - z bonów też, bo to tyle pieniędzy, że długo długo nie będę nic wydawać"."Choć nie, z pościeli i kołder też, bo takie nowe". "Choć nie. Ja się ze wszystkiego cieszę."
Co chce przekazać wolontariusz?
Moi Kochani Darczyńcy! Po raz kolejny dziękuję Państwu za udział w Szlachetnej Paczce i czynię to z ogromną radością. To dzięki Wam rodzina, którą wybraliście, będzie mieć cudowne święta. W czystym, pomalowanym na biało pokoju. Z nowymi sprzętami i mnóstwem prezentów. I z nadzieją na prawdziwe Boże Narodzenie. Dla mnie sanki i radość tych trzech małych chłopców była prawdziwym wzruszeniem, więc ja też, dzięki Wam, dużo dostałam:) Całej społeczności "Loken"(tworzycie fajną paczkę!) jeszcze raz bardzo bardzo serdecznie dziękuję w imieniu mojej rodziny oraz w imieniu Rejonu Stalowa Wola i Okolice. Wolontariuszka Szlachetnej Paczki.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pani Agnieszka odczytała dzieciom życzenia od Państwa. Przekazała od siebie i od dzieci upominki, które wykonali dla Darczyńców. Ale dopiero dzisiaj, kiedy wszyscy ochłonęli- oprócz "dziękuję, bardzo dziękuję", powiedziała, że myślała, że dostanie "paczkę". Więc ją tak zamurowało, że wczoraj nic nie mogła powiedzieć.

Dziękujemy!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Spotkanie z rodzicami klas 1-3

Data: 24.11.2017

W PIĄTEK 24.11.2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami klas.

Lista ksal, w których odbędzie się spotkanie została opublikowana TUTAJ

Ze względu ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

ZAPRASZAMY

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Data: 16.11.2017

Miło nam poinformować, że do eliminacji okręgowych Olimpiady o Żywieniu i Żywności zakwalifikowali się Łukasz Wyjadłowski z klasy III g i Daniel Szpyt z klasy II f.

Nauczycielami uczniów są pan Wiesław Mazurkiewicz i pani Bożena Gajda.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wybory do samorządu szkolnego

Data: 08.11.2017

W dniu 07 listopada 2017 r. ruszyła kampania wyborcza kandydatów do SAMORZĄDU SZKOLNEGO:

Oto lista kandydatów:
Julia Przybylska z klasy 2a
Bartek Konopelski z klasy 1d
Krystian Kurlej z klasy 2c
Kacper Wierzbicki z klasy 2d
Mikołaj Łata z klasy 2e

Wybory już 13.11.2017 r.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Data: 08.11.2017

Informujemy, że w piątek 10 listopada o godz. 11.00 na hali gimnastycznej odbędzie się uroczysty apel, który przygotowują uczniowie klasy 2a i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli pod opieką E. Drobny.
Czas trwania: ok.1 godziny

W tym roku po raz pierwszy uroczystość z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się na hali sportowej. Ze względu m.in. na koncert przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli chcemy, aby uczestnicy mieli miejsca siedzące. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu sprawnego zajmowania miejsc przez uczniów w wyznaczonych miejscach.
Szczególną prośbę kierujemy uczniów klas drugich. Prosimy przewodniczących klas o dopilnowanie sprawnego ułożenia krzeseł, które przyniosą ze sobą uczniowie.

Prosimy o rozpoczęcie znoszenia krzeseł na halę sportową na 4 godzinie lekcyjnej ok. godz. 10.20.

Przed uroczystością i po uroczystości lekcje odbywają się wg podziału godzin.

Wycieczka do Irlandii

Data: 07.11.2017

scr

W dniach 17-21 października 2017 roku odbyła się wycieczka do Irlandii. Wylecieliśmy o 22 z Rzeszowa i przybyliśmy do hostelu bardzo późno, by rano zacząć zwiedzanie. Pierwszego dnia odwiedziliśmy między innymi GPO (budynek Poczty Głównej), National Leprechaun Museum i Muzeum Dublina. Przemieszczaliśmy się wyłącznie pieszo i podczas tego długiego spaceru zdołaliśmy zobaczyć wiele rzeczy. Następnego dnia wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę do Irlandii Północnej. Mieliśmy okazję zobaczyć słynną Groblę Olbrzyma, a także odwiedzić podzielone na katolików i protestantów miasto Derry. Dzień trzeci zaczęliśmy od spacerów po przepięknych ogrodach zamkowych w Malahide, zwiedziliśmy również sam zamek. Przeszliśmy się też bardzo długo wzdłuż wybrzeża, ale czarujący morski krajobraz z pewnością wynagrodził zmęczenie wszystkim uczestnikom wycieczki. W sobotę, czyli w dzień powrotu zdążyliśmy jeszcze zwiedzić dwa muzea - Natural History Museum i Muzeum Archeologiczne. Widzieliśmy tez wystawę o pisarzu Wiliamie Butler Yeats oraz czytelnię Biblioteki Narodowej Irlandii. Do Polski przylecieliśmy w godzinach wieczornych, zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni z nowych doświadczeń i poznanych miejsc.

Dzień Wszystkich Świętych

Data: 27.10.2017

Zbliża się dzień 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, dzień pamięci o tych, których nie ma już wśród nas.

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć zmarłych pracowników i nauczycieli naszej szkoły zamieszczamy PLAN CMENTARZA z zaznaczoną lokalizacją ich grobów oraz informację dotyczącą miejsca pochówku.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Data: 12.10.2017

W dniu 13 października 2017 r. o godz. 11.00 na hali gimnastycznej odbędzie się uroczystość z okazji rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej - PATRONA NASZEJ SZKOŁY.

Przed uroczystością i po uroczystości lekcje odbywają się wg podziału godzin.

Przypominamy, że zgodnie ze Statutem Szkoły „Na uroczystościach i imprezach szkolnych oraz pozaszkolnych, organizowanych przez szkołę, obowiązuje "odświętny strój”.

Spotkanie z rodzicami uczniów klas maturalnych

Data: 27.09.2017

W PIĄTEK 29.09.2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas maturalnych z wychowawcami klas.

Ze względu ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

ZAPRASZAMY

Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych

Data: 14.09.2017

W PIĄTEK 15.09.2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas pierwszych z wychowawcami klas. Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej żeńskiej (wejście od strony parkingu)

Ze względu ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

ZAPRASZAMY

1 2 3 4 5 6 7 ... 20