Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły

Data: 21.04.2016

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami i rodzicami na dzień otwarty szkoły w dniu 23 kwietnia 2016 r. od godz. 10.00 do 13.00.DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Data: 30.03.2016

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami i rodzicami na dzień otwarty szkoły w dniu 23 kwietnia 2016 r.

Wesołych Świąt !

Data: 25.03.2016

Z okazji Świąt Wielkiejnocy wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym szkoły, uczniom i rodzicom życzymy zdrowych, szczęśliwych i pogodnych Świąt!
Dyrekcja.

Pielgrzymka maturzystów

Data: 16.03.2016

W piątek, tj. 18 marca 2016 r. maturzyści naszej szkoły wezmą udział w Pielgrzymce maturzystów w Częstochowie.

Wyjazd uczestników – 18.03.2016 r. godz. 5.00 parking przy Poczcie Głównej w Stalowej Woli

Powrót - 18.03.2016 r. ok. godz. 20 parking przy Poczcie Głównej w Stalowej Woli

Uczestnicy
uczniowie klas:
3a - Pozostali uczniowie mają lekcje wg planu
3b - Pozostali uczniowie mają lekcje z klasą 3a wg ich planu
3c - Pozostali uczniowie mają lekcje z klasą 3a wg ich planu
3d - Pozostali uczniowie mają lekcje z klasą 3e wg ich planu
3e - Pozostali uczniowie mają lekcje wg planu
3f - Pozostali uczniowie mają lekcje z klasą 3h wg ich planu
3g - Pozostali uczniowie mają lekcje z klasą 3h wg ich planu
3h - Pozostali uczniowie mają lekcje wg planu
3i - Pozostali uczniowie mają lekcje wg planu

Uczestnicy powinni wziąć ze sobą: różaniec, legitymację szkolną i prowiant.

Program Pielgrzymki:
10.30 - Rejestracja Pielgrzymów na placu przed Domem
11.30 - Spotkanie w Sali Ojca Kordeckiego z „ciekawym człowiekiem”
13.00 - Różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu
14.00 - Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa

ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Data: 11.03.2016

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych w naszej szkole REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. Rekolekcje odbędą się w sali gimnastycznej męskiej LO im. KEN w Stalowej Woli.

Plan rekolekcji:

14 marca 2016r.
9.00 – Powitanie
9.15 - Konferencja
10.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu
10.15 - Błogosławieństwo
Spowiedź (s. 23, 24, 25, 26)

15 marca 2016r.
9.00 - Przygotowanie do Eucharystii
9.15 - Msza święta
10.15 - Słowo wolontariuszy o Światowych Dniach Młodzieży
10.30 - Zakończenie
10.45 – Konkurs Biblijny w s. 24 (dla zgłoszonych uczniów)

Dodatkowo 18 marca 2016 r. (piątek)odbędzie się
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy.

Przypominamy, że zgodnie z intencją § 10 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. Nr 36, poz. 155, z późn. zm.). , zwolnienie uczniów z zajęć szkolnych nie oznacza uzyskania przez nich dodatkowych dni wolnych od nauki. Ma jednak na celu umożliwienie im uczestniczenia w odbywających się w tych dniach rekolekcjach wielkopostnych.

Koncerty fortepianowe Beethovena

Data: 26.01.2016

11 lutego 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbędą się koncerty Beethovena.

Miło nam podzielić się informacją, o udziale naszego ucznia Wojciecha Habigiera z klasy 1a w tym prestiżowym wydarzeniu. Wojciech wraz z innym młodym pianistą , Hubertem Piserą, wystąpią z towarzyszeniem Lwowskiej Narodowej Orkiestry Kameralnej "Akademia" pod dyrekcją Igora Pylatyuka i wykonają koncerty fortepianowe Ludwiga van Beethovena.

Wojciech Habigier jest uczniem wydziału instrumentalnego, klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli.

O szczegółach uroczystości można przeczytać np. TUTAJ

Jasełka 2015

Data: 21.12.2015

Wzorem ubiegłych lat w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, ww wtorek 22 grudnia, na sali gimnastycznej żeńskiej odbędą się JASEŁKA. W tym roku będą one przygotowane przez uczniów klasy 2e pod opieką p. Wojciecha Pamuły i księdza Damiana Dziuby.

Udział w Jasełkach wezmą wszyscy uczniowie:
8.00- wykaz klas w załączniku
9.00 –wykaz w załączniku

W tym dniu od godz. 7.10 klasy będą miały lekcje w jednej sali załącznik.

Plan pracy w dniu 22.12.2015 r.:

nr lekcji godz. lekcyjna plan pracy
1,2,3,4 7.10-10.35 Lekcje wg podziału
5 10.55-11.40 WIGILIA KLASOWA pod opieką wychowawcy
6,7,8,9 11.50-14.25 Lekcje wg podziału

LO im. KEN w Stalowej Woli w Rankingu "Szkoły Kompetencji Przyszłości"

Data: 01.12.2015

Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w Rankingu "Szkoły Kompetencji Przyszłości", który Social Wolves wydaje wspólnie z dziennikiem Rzeczpospolita. Ranking powstał na podstawie wyników w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, w której udział wzięli uczniowie z 1065 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ranking wyróżnia LO im. KEN w Stalowej Woli jako jedną ze 150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem olimpiady - zorganizowaniem własnego projektu społecznego.

Ranking docenia dokonania uczniów naszej szkoły, którzy udowodnili, że potrafią się odnaleźć w praktycznym działaniu, osiągając efekty realnie wpływające na ich społeczności. To nowość względem dotychczasowych rankingów opierających sie o wyniki uczniów z matur i olimpiad, które sprawdzają przede wszystkim wiedzę teoretyczną.Ranking powstał, by zwrócić uwagę na potrzebę stworzenia młodzieży miejsca i okazji do rozwinięcia umiejętności praktycznych, takich jak zarządzanie projektem, autoprezentacja czy praca w zespole.

Ranking został opublikowany w papierowym wydaniu dziennika Rzeczpospolita 17 listopada 2015 r. Pełna wersja Rankingu dostępna jest w elektronicznym wydaniu dziennika Rzeczpospolita na stronie www.rp.pl oraz na stronie olimpiady "Zwolnieni z Teorii" www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2015.pdf

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, podczas której zadaniem młodych ludzi jest utworzenie własnego projektu społecznego. Tego wyzwania podjęły się uczennice naszej szkoły, które utworzyły dwa projekty: „Uśmiech-Stalowa zasada”, nad którym pracowały - Angelika Grzywacz (III d), Klaudia Rak (III d), Izabela Cichoń (III e) oraz „Dajmy szansę zagubionym” realizowanym przez Sabinę Sęk (III d), Jagodę Cichoń (III d) i Patrycję Borską (III d). Uczennice zdobyły tytuł finalistek olimpiady oraz certyfikaty „Project Management Fundamentals”. Ponadto projekt „Uśmiech- Stalowa zasada” otrzymał dwa „Brązowe Wilki” za najlepszy projekt w Stalowej Woli oraz w szkole, a także został trzecim najlepszym projektem w województwie podkarpackim.
Utworzone projekty miały charakter reklamy społecznej.
„Uśmiech-Stalowa zasada” jest to akcja po przez, którą uczennice naszej szkoły postanowiły wprowadzić do Stalowej Woli i okolicznych miejscowości więcej uśmiechu i życzliwości, które są tak bardzo potrzebne w codziennym życiu . W tym celu podjęły wiele działań, takich jak: roznoszenie ulotek, prowadzenie fanpage’a na fecebook’u, organizacja warsztatów z dziećmi szkół podstawowych. Ponadto nawiązały współpracę ze znanymi osobami takimi jak: Marta (Sarsa )Markiewicz (The Voice of Poland), Michał Rudaś (Jaka to melodia) czy też vloger Piotr Urbański. W działania zespołu projektowego zaangażowała się także absolwentka naszej szkoły Julia Torla (Miss Polski na wózku 2014), udzielając wywiadu, który został opublikowany na fanpage’u akcji. Informacje dotyczące działania naszych uczennic pojawiły się także na łamach lokalnej gazety „Echo dnia”, gdzie opublikowany został artykuł na temat akcji.

"Dajmy szansę zagubionym" jest to projekt, którego celem jest ukazanie ludzi uzależnionych od narkotyków, którzy pogubili się w swoim życiu, ale postanowili to zmienić . Uczennice chciały pokazać, że stereotyp narkomana, który istnieje w społeczeństwie nie zawsze jest prawdziwy. W ramach projektu nawiązały kontakt z osobami, którym udało się wygrać walkę z nałogiem i chcieliby podzielić się swoją historią. Wszystkie działania zespołu projektowego dokumentowane były na utworzonym przez uczennice fanpage’u, gdzie udostępniane były wywiady, zdjęcia i piosenki związane z tematyką antynarkotykową. Zorganizowany został również koncert, podczas którego zaprezentowane były utwory osób uzależnionych. Wzięli w nim udział miejscowi artyści: Tomasz TaG Wargala, WRB oraz Paweł Rastamass. Ponadto na stronie www.stalowemiasto.pl został umieszczony artykuł na ten temat, a na terenie Stalowej Woli rozwieszono plakaty promujące projekt. Warto również dodać, że całą akcję wsparł Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Podziękowanie CEO dla naszej szkoły

Data: 01.12.2015

Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie dziękuje naszej szkole za zaangażowanie w realizację programu "Młodzi głosują - wybory parlamentarne 2015". Wsparcie naszej szkoły było kluczowe dla sprawnej realizacji projektu "Młodzi głosują". CEO kieruje wyrazy wdzięczności oraz gratulacje do nauczycieli i uczniów naszego liceum, bez których sukces akcji nie byłby możliwy.

Działania uczniów prowadzące do kształtowania obywatelskiej postawy w naszej szkole zasługują na najwyższe uznanie. Realizowane u nas akcje profrekwencyjne i edukacyjne efektywnie poszerzają wiedzę młodych obywateli o demokracji i funkcjach Sejmu i Senatu RP. Organizacja młodzieżowych wyborów uczy młodych ludzi, że wybory to proces, w którym nie może ich zabraknąć. "Młodzi głosują" to narzędzie do wyrabiania nawyku głosowania i może dzięki temu przyczynić się do kształtowania postaw społecznych wśród młodych obywateli, a co za tym idzie zwiększenia frekwencji. Aby nie stać sie biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości.

W tegorocznej edycji programu "Młodzi głosują" wzięły udział 1433 gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, których uczniowie 19 października zagłosowali w wyborach młodzieżowych. Wydarzenie to zostało w całości zorganizowane przez prawie 4500 uczniów zaangażowanych w projekt. Akcja umożliwiła prawie 230 000 uczniów udział w młodzieżowych wyborach i dała im szansę zdobycia praktycznej wiedzy na temat procedur wyborczych oraz wypowiedzenia swojego zdania w ważnych dla kraju sprawach.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Data: 12.10.2015

Dzień 14 października co roku obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej.
Jest to święto wszystkich ludzi, którzy związani są z pracą w oświacie.
Dla Nas nauczycieli, pracowników oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, jest to również święto naszego patrona, którego imię nosimy już od 1973 r. Święto to bowiem nawiązuje bezpośrednio do i osiągnięć instytucji powstałej w 1773 r., która pełniła wówczas rolę pierwszego tradycji ministerstwa oświaty.

W związku z tym pragnę wszystkich nauczycieli i uczniów zaprosić na uroczystości związane z obchodami tego święta organizowane w naszej szkole, która odbędzie się 13.10.2015 r. o godz. 11.00.

Jednocześnie przypominam, że dzień 14. 10. 2015 r. zgodnie z zapisem Art. 74. Karty Nauczyciela jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W związku z powyższym w dniu tym, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których głównym tematem będą zagadnienia związane z historią KEN i naszej szkoły.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz uczniom życzę z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu sukcesów i satysfakcji z tego co przynosi nam życie.

DYREKTOR SZKOŁY
Mariusz Potasz

1 2 3 4 5 6 7 ... 17