Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Sukces uczennicy naszej szkoły

Data: 11.05.2010

Końcem roku 2009 czasopismo edukacyjne "Cogito" oraz wydawnictwo W.A.B. ogłosiły konkurs literacki "Taki jestem", tematem był świat obecnej młodzieży.

W konkursie tym brała udział uczennica klasy II d, Agata Omelańska - napisała ona pracę pod tytułem "Listy do szuflady". Z prac nadesłanych z całej Polski wybrano 12 najlepszych, wśród nich znajduje się również opowiadanie Agaty. Będzie ono publikowane na łamach "Cogito", a ponadto dla wyróżnionej dwunastki przewidziane są również inne nagrody.

Serdecznie gratulujemy!

Eutrapelia 2010

Data: 30.04.2010

Kapłaństwo po brzegi wypełnione Bożym Miłosierdziem

Pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny Festiwal Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA. Uroczystości odbywały się na hali sportowej LO im. KEN. Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Kapituły Festiwalu oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół ze Stalowej Woli (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte i Zespół Szkół nr 6 Specjalnych) i Gorzyc (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II).

Z okazji obchodów EUTRAPELII została wydana książka pod redakcją Sylwii Węglińskiej Kim jest dla mnie Św.Paweł? zadedykowana Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI z wdzięczności za ogłoszenie Roku Świętego Pawła.

Zachęcamy do przeczytania sprawozdania tegoroczny Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej TUTAJ

Ogólnopolska LXI Olimpiada Matematyczna

Data: 20.04.2010

Już dzisiaj przyjadą do naszej szkoły najlepsi młodzi matematycy z całej Polski na zawody centralne LXI Olimpiady Matematycznej.

Uczniowie wraz z opiekunami będą zakwaterowani w hotelu Galicja Ulanów.
Zmagania matematyczne odbędą się na hali gimnastycznej w LO im. KEN w dniach 21-22.04.2010 r.
W trakcie trwania zawodów odbędą się wykłady dla nauczycieli matematyki, którzy przyjechali do Stalowej Woli jako opiekunowie zawodników. Prowadzić je będą m.in.:
prof. dr hab. Rafał Latała ,
prof. dr hab. Wojciech Guzicki
i dr Jacek Dymel.

Uroczystości LXI Olimpiady Matematycznej zakończą się w sobotę 24.04.2010 r.

SZCZEGÓŁOWY PLAN ORGANIZACJI ZAWODÓW CENTRALNYCH LXI Olimpiady Matematycznej

Waldemar Rożek - nauczyciel matematyki w LO im. KEN w Stalowej Woli

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego
im. Komisji Edukacji Narodowe, organizator Finału LXI Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej bardzo dziękuje wszystkim, którzy okazali wsparcie w jej organizacji:

Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
Urząd Miasta w Stalowej Woli
Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli
PGE Obrót S.A.
STALPRZEM Sp. z o.o.
ENESTA Sp. z o.o.
PSS „Społem”
SLOVRUR Sp. z o.o.
Karpacka Spółka Gazownicza Sp. z o. o.
Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów LO im. KEN

Żałoba narodowa

Data: 11.04.2010

scr

Żałoba narodowa po tragedii pod Smoleńskiem.

10. 04. 2010 r. w lesie pod Smoleńskiem rozegrała się tragedia, która dotknęła nas wszystkich, wszystkich Polaków.
Śmierć Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz wszystkich towarzyszących Mu osób to ogromna strata dla całego Narodu. W sobotę o godz. 18. w całym kraju formalnie rozpoczęła się żałoba narodowa, która potrwa do piątku 16 kwietnia.
W związku z powyższym proszę wszystkich Was, uczniów naszego Liceum o godne zachowanie się w tym okresie. Niech każdy z nas da świadectwo bycia razem w tej tak trudnej dla Polski chwili.
Jednocześnie proszę aby każda klasa rozpoczęła swoją pierwszą lekcję w poniedziałek 12.04.2010 r. minutą ciszy.

Mariusz Potasz

Sukces w olimpiadzie historycznej

Data: 11.04.2010

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Patryk Wrażeń (klasa II D) został laureatem olimpiady historycznej. Zajął on trzecie miejsce w Polsce!

Nauczycielką Patryka jest Małgorzata Bieniek

Gratulujemy tak wielkiego sukcesu.

Konkurs na malowidło ścienne

Data: 31.03.2010

Konkurs na malowidło ścienne w sali 42 rozstrzygnięty. Zwycięski projekt przedstawia Jagoda Piróg z klasy IID. Malowidło wykonały: Jagoda Piróg i Estera Piróg z pomocą klasy IID.
Gratulujemy młodym artystom.
Zobacz zdjęcia!

Aneta Furman

Sympozjum naukowe poświęcone profilaktyce zdrowotnej przeciw nowotworom.

Data: 30.03.2010

Jest nam bardzo miło poinformować wszystkich zainteresowanych, że reprezentacja uczniów klasy II G z naszej szkoły biorących udział w ogólnopolskiej akcji "Mam haka na raka" została pomyślnie zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu na warsztaty kreatywne, które odbędą się w Warszawie 8 kwietnia b.r. Ponadto dzień później w naszej szkole odbędzie się sympozjum naukowe poświęcone profilaktyce zdrowotnej przeciw nowotworom: sutka, szyjki macicy i prostaty, które będzie zwieńczeniem
i podsumowaniem naszych działań w lokalnym środowisku.

Sympozjum rozpocznie się o godzinie 9.00 w szkolnej hali sportowej, dnia 9 kwietnia. Weźmie w nim udział społeczność naszej szkoły i zaproszeni goście.

Chcielibyśmy również poinformować za waszym pośrednictwem Waszych bliskich /rodziców/ i zachęcić ich do wzięcia udziału w sympozjum. Tym samym wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne spotkanie przybliży wielu osobom problematykę nowotworową i skłoni do częstszych badań profilaktycznych na rzecz własnego zdrowia.
Gratulujemy i serdecznie wszystkich zapraszamy!

Opiekunowie "hakowiczów"

MAM HAKA NA RAKA

Data: 29.03.2010

Uczniowie naszej szkoły biorą udział ogólnopolskim programie edukacyjnym „Mam Haka na Raka” skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do ich najbliższego otoczenia. Tegoroczna edycja programu porusza problem raka prostaty.
LO im. KEN w Stalowej Woli reprezentują uczniowie klasy 2G: Gosia Kotwica, Stella Ryzak, Kasia Burda, Agnieszka Szuba i Michał Sadyń, których opiekunem, a zarazem wychowawcą jest Maciej Biłogras. Prekursorką działań była Pani Małgosia Gołojuch- nauczycielka biologii, dzięki której młodzież dowiedziała się o całej akcji. Myślą przewodnią uczniów „Staszica” jest hasło:
„Częste badanie i profilaktyka, to w walce z rakiem najlepsza taktyka”.
Zespół bardzo aktywnie zaangażował się w propagowanie postaw prozdrowotnych, zarówno wśród młodzieży, jak również wśród dorosłych. Uczniowie nawiązali współpracę z mediami regionalnymi, które objęły patronat nad ich działaniami. W akcję aktywnie włączyły się także władze gmin powiatu stalowowolskiego oraz Gminne Ośrodki Kultury. Patronat Honorowy nad działaniami objęli Prezydent Miasta Stalowa Wola Andrzej Szlęzak, Starosta Stalowowolski Wiesław Siembida, Poseł na Sejm Antoni Błądek, Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba oraz Wójt Gminy Bojanów Sławomir Serafin.
Zachęcamy do przeczytania sprawozdania z dotychczasowych działań TUTAJ

Przyjaciele z Francji

Data: 26.03.2010

Od środy tj. 24 marca gościmy w naszej szkole i domach naszych uczniów 18 uczniów
i dwóch opiekunów z zaprzyjaźnionego liceum CAMILLE CLODUELL Troyes.
Jest to już 12 wymiana pomiędzy naszymi szkołami.

Życzymy naszym przyjaciołom z Francji miłego pobytu.

Nous souhaitons à nos amis français un bon séjour !

RADIOLATORIUM

Data: 26.03.2010

W najbliższą sobotę od godz. 10.15 nasi uczniowie z nauczycielką fizyki Jolantą Wołcz będą gośćmi audycji RADIOLATORIUM na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

RADIOLATORIUM - nowa, cykliczna audycja na antenie Polskiego Radia Rzeszów - to efekt tych działań. To także pomysł na ilustrowaną (nie tylko dźwiękiem) rozmowę na rozmaite tematy: przedstawianie w sposób przystępny dla każdego osiągnięć nauki i techniki; prezentacja odkryć, wynalazków i postaci związanych z historią nauki; opis prostych i bardziej złożonych eksperymentów i doświadczeń, które każdy może wykonać samodzielnie i wiele innych pomysłów...

Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Rzeszów w sobotę od godziny 10.15

1 ... 14 15 16 17 18