Uroczystości

Informacje o uroczystościach.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Data: 23.08.2019

Serdecznie zapraszamy uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 02 września o godz. 10.30 na hali gimnastycznej.

Msza święta z okazji rozpoczęcia nauki odbędzie się w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli o godz. 9.00.

Ostatnie pożegnanie Wojciecha Kielara

Data: 17.01.2018

scr

Ostatnie pożegnanie Wojciecha Kielara - byłego nauczyciela naszej szkoły.


Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci byłego nauczyciela naszej szkoły - Pana Wojciecha Kielara.
Wojciech Kielar urodził się 67 lat temu w Nisku. Dzieciństwo i młodość związał jednak z ówczesnym powiatem sanockim. Szkołę podstawową i liceum ukończył właśnie w Sanoku. Po maturze zaczął studiować filologię angielską w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po zakończeniu studiów w roku 1974 podjął swoją pierwszą pracę w charakterze nauczyciela języka angielskiego w naszym liceum. Przez kilka lat był jedynym nauczycielem tego języka w naszej szkole. Były to bowiem czasy, gdy niezwykle trudno było zatrudnić nauczycieli o tej specjalności. Pan Wojciech Kielar szybko stał się nauczycielem bardzo charakterystycznym. Z jednej strony był wymagający i bardzo konsekwentny, z drugiej jego lekcje były pełne humoru, nierzadko okraszone np. piosenkami w języku angielskim, które sam wykonywał akompaniując sobie na gitarze. To wszystko w połączeniu z nietuzinkowym strojem i długimi włosami czyniło go nauczycielem bardzo rozpoznawalnym w szkolnym środowisku. W 1984 r. zdecydował się na rozwiązanie umowy o pracę z naszym liceum i wyjazd do Kanady. To właśnie tam mieszkał aż do ostatnich dni swojego życia.
Wojciech Kielar na zawsze zapisał się w dziejach stalowowolskiego LO im. KEN i wszystkich tych, których spotkał na swojej drodze. Jak napisała Wisława Szymborska „umarłych wieczność dotąd trwa, póki pamięcią się im płaci”.
Żegnamy Wojciecha Kielara w imieniu zarówno uczniów, których uczył, jak i jego koleżanek i kolegów nauczycieli.

Dyrekcja, Nauczyciele, Społeczność LO im. KEN w Stalowej Woli.

Zajęcia muzealne „Między historią a współczesnością”

Data: 13.01.2017

Uczniowie kilku klas naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach muzealnych. Były to zajęcia muzealne „Między historią a współczesnością”, które można określić jako spotkanie „dziś” i „wczoraj”, pokolenia ludzi młodych z tymi, którzy 35 lat zmagali się z systemem politycznym panującym wówczas w naszym kraju.
Młodzież obejrzała ekspozycję „A jutro jest nieznane” w Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli, która przybliżyła klimat lat 80. XX w. i ukazała działalność stalowowolskiej podziemnej „Solidarności” w latach 1982-1989. Była to też okazja do spotkania ze świadkami tamtych wydarzeń paniami Ewą Kuberną, Anną Garbacz i panem Jerzym Kopeczkiem.

Zdjęcia z zajęć warsztatowych możesz obejrzeć TUTAJ

Święto Niepodległości

Data: 09.11.2012

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
List Ministra Edukacji Narodowej

W sobotę 10.11.2012 r. na sali gimnastycznej żeńskiej odbędzie się uroczysty apel z okazji ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
godz. 8.55 -1a,2h,1e,1g,1h,2a,3g,3i,2g,
godz. 9.50 - 1c,1d,3b,1f,2i,3e,2d,2e,1i
godz. 10.55 - f,2f,3d,3c,2c,2j,3a,1b,3j,3h

Święto Zmarłych

Data: 31.10.2012

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych, dzień pamięci o tych, których nie ma już wśród nas.
Dla tych wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć zmarłych pracowników i nauczycieli naszej szkoły zamieszczamy PLAN CMENTARZA w Stalowej Woli z naniesioną lokalizacją ich grobów oraz informację dotyczącą miejsca pochówku.

Dzień Wszystkich Świętych

Data: 30.10.2009

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych, dzień pamięci o tych, których nie ma już wśród nas.
Dla tych wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć zmarłych pracowników i nauczycieli naszej szkoły zamieszczamy pdf PLAN CMENTARZA z naniesioną lokalizacją ich grobów oraz informację dotyczącą miejsca pochówku ze zdjęciami nagrobków.

1