Ogłoszenia

Ogłoszenia i komunikaty.

Nasz uczeń w kolejnym etapie Olimpiady Chemicznej

Data: 20.12.2017

scr

Z nieukrywaną radością mamy przyjemność poinformować o sukcesie w tegorocznej Olimpiadzie Chemicznej naszego ucznia Michała Ciołkosza z klasy 3g (biol-chem-mat).
Michał Ciołkosz został zakwalifikowany do kolejnej części etapu okręgowego Olimpiady.

Druga część okręgowej Olimpiady Chemicznej obejmujących dwa dni i składa się z części teoretycznej oraz laboratoryjnej. Na pierwszą przypada 5 zadań, (każde za 20 punktów, czyli łącznie 100 punktów), na których rozwiązanie jest określony czas - zwykle 300 minut (5 godzin). Część laboratoryjna obejmuje analizę jakościową, którą należy wykonać w ciągu określonego czasu do 300 minut (5 godzin).

Gratulujemy Michałowi nominacji do kolejnej części okręgowej olimpiady i trzymamy kciuki za powodzenie w rozwiązywaniu styczniowych zadań części teoretycznej i praktycznej.

Nauczycielka naszego olimpijczyka jest pani Grażyna Świderska

Sukces w Olimpiadzie Fizycznej

Data: 20.12.2017

scr

Z dumą informujemy, że nasz uczeń Patryk Dubiel z klasy 3A przeszedł do kolejnego etapu 67. Olimpiady Fizycznej. Już 14 stycznia 2018 r. Patryk przystąpi do rozwiązywania zadań części teoretycznej okręgowej olimpiady.
Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w przygotowaniach do rozwiązywania kolejnych olimpijskich zadań.

Nauczycielką Patryka jest pani Jolanta Wołcz.

Kiermasz świąteczny

Data: 19.12.2017

scr

Zapraszamy 20 i 21 grudnia 2017 r. na KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH, który odbędzie się na I piętrze w naszej szkole podczas przerw od 8.30.

W tych dniach zaprezentujemy ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły

ZAPRASZAMY

KONCERT Świąteczny "MOC TRUCHLEJE"

Data: 18.12.2017

scr

Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy.
W imieniu Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na Koncert Bożonarodzeniowy "MOC TRUCHLEJE", który odbędzie się 20 grudnia o godzinie 18:00 w hali sportowej naszej szkoły.

Koncerty bożonarodzeniowe, organizowane co przez nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli to bogate artystycznie wydarzenia. W czasie występów, artyści zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, wprowadzając słuchaczy w świąteczny nastrój.

ZAPRASZAMY

Pozdrowienia z Ekwadoru

Data: 14.12.2017

W imieniu naszej nauczycielki katechetki p. Sylwii Węglińskiej, obecnie wolontariuszki w parafii S. Jorge de La Unión y S. Pablo de Pueblo Nuevo w Ekwadorze, przekazujemy całej społeczności szkolnej pozdrowienia i życzenia wszelkiego dobra od Pana Boga.

Pani Sylwia Węglińska pracuje obecnie jako wolontariuszka w parafii położonej w zachodniej części Ekwadoru, w nadbrzeżnej prowincji Manabí. W jej skład wchodzi 48 wiosek, w których mieszka 14 tysięcy osób. Od 8 lat proboszczem jest tu misjonarz z diecezji sandomierskiej, ks. Wiesław Podgórski.
W tym roku parafia po raz kolejny organizuje przedświąteczną pomoc dla najuboższych rodzin. Ideą akcji „Caja de Amor” („Pudełko Miłości”) jest wsparcie potrzebujących, którzy miesięcznie mają na swoje utrzymanie ok. 50 $oraz aktywizacja miejscowej społeczności, uwrażliwienie na potrzeby biedniejszych i nauka wzajemnej pomocy.

Problemem wielu rodzin mieszkających na terenie naszej parafii jest brak pracy.Utrzymują się głównie z uprawy roślin lub z prac dorywczych. Większość mieszka w bambusowych chatach, bo jest to najłatwiej dostępny materiał budowlany. Na budowę murowanego domu stać tylko bogatszych.

W tym roku proboszcz i wolontariuszki chcą, aby wspólna, przedświąteczna pomoc „Pudełko Miłości” dotarła do 200 rodzin, zamieszkujących w 31 wioskach na terenie parafii. Dlatego chcieliby przygotować paczki z najpotrzebniejszymi produktami żywnościowymi, takimi jak np. ryż, makaron, kawa, soczewica i cukier, a także środki higieniczne. Koszt paczki dla jednej rodziny to 20$ (ok 70 zł).

Zachęcamy do udziału w projekcie „Caja de Amor” i wsparcie poprzez przekazania 20$ na paczkę dla jednej rodziny, mieszkającej na terenie naszej misji.

Organizowana zbiórka trwa do 18 grudnia. Datki przedświąteczną pomoc w Ekwadorze można przekazywać na konto parafii w ramach zbiórki publicznej, organizowanej poprzez stronę: https://zrzutka.pl/muycku

Więcej informacji wraz ze zdjęciami publikujemy TUTAJ

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2017

Data: 14.12.2017

scr

Z przykrością informujemy, że planowany na 15 grudnia 2017 r. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY zostaje odwołany z przyczyn od nas niezależnych.

PRZEPRASZAMY

Olimpiada Przedsiębiorczości

Data: 05.12.2017

W czwartek tj. 07.12.2017r. o godz. 9.00 w sali 31
oraz bibliotece szkolnej odbędzie się etap szkolny XIII Olimpiady Przedsiębiorczości.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa-Kurs i gra

Data: 29.11.2017

Uprzejmie przypominam, że zgodnie z regulaminem Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, każdy Zespół zobowiązany jest do dokonania co najmniej jednej operacji w ciągu pierwszych 14 dni od momentu rozpoczęcia Gry.

Brak tej operacji będzie skutkować wykluczeniem Zespołu z gry. Zachęcam zatem, aby najpóźniej do końca bieżącego tygodnia zostało złożone pierwsze zlecenie w SIGG.

Od dnia 20 listopada br. jest dostępny także e-learning. Link do e-learningu jest widoczny w górnym menu GPWtr@dera, dzięki temu można płynnie przenosić się z platformy służącej do gry do platformy e-learningowej.

Dla osób, które zadeklarowały udział tylko w kursie e-learningowym przekazę bezpośredni link:
http://e-learning.sigg.gpw.com.pl/login/indexpa.php

Logujemy się używając tego samego loginu i hasła, co w przypadku gry.

Powodzenia E.Komsa

Współczesna ochrona praw człowieka

Data: 24.11.2017

Uczniowie klas 3 D i 3 I wezmą udział w wykładzie „Współczesna ochrona praw człowieka oraz aktualne zagrożenia bezpieczeństwa Państwa” w ramach Akademii Bezpieczeństwa, który odbędzie się we wtorek 28. 11. 2017 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli.
Wyjście uczniów wraz z opiekunami - godz. 9:45
klasa: opiekun:
3 D B. Gorczyca
3 I A. Przybylski

Lista rankingowa wniosków o przyznanie stypendium

Data: 24.11.2017

Informujemy, że w została już opublikowana lista rankingowa wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2017/2018.

Członkowie Komisji Stypendialnej (Eksperci) oceniali przydzielone im wnioski zgodnie z zasadami przyznawania punktacji określonymi w Regulaminie pracy Komisji Stypendialnej stanowiącym załącznik do Regulaminu przyznawania stypendiów, zatwierdzonego Uchwałą Nr 308/6234/17 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 29 maja 2017 r.

W wyniku obrad Komisji sporządzono listę rankingową wniosków ułożonych według uzyskanej punktacji w kolejności malejącej.

Lista rankingowa została zatwierdzona Uchwałą Nr 369/7766/17 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 22 listopada 2017 r.

Zgodnie z § 3 ust. 2 Regulaminu przyznawania stypendiów w roku szkolnym 2017/2018 przyznano 385 stypendiów.

Oznacza to, że stypendium w kwocie 4 000,00 zł przyznane zostało uczniom/uczennicom znajdującym się na pozycjach listy od 1 do 385 (uczniom/uczennicom znajdującym się na pozycjach od 386 do 446 stypendium nie zostało przyznane).

Listę stypendystów można sprawdzić TUTAJ

1 2 3 4 5 6 ... 93