Ogłoszenia

Ogłoszenia i komunikaty.

Olimpiada Wiedzy Technicznej

Data: 16.10.2018

19.10.2018 (piątek) organizowane są w naszej szkole zawody I stopnia Olimpiady Wiedzy Technicznej. Zgłoszeni wcześniej uczniowie proszeni są o przybycie w piątek na godz. 7.10 do sal 43 i 44. Czas trwania - 90 min.

Uczniowie LO im KEN w Stalowej Woli

Data: 15.10.2018

Uroczystość jubileuszu 80- lecia naszej szkoły połączona ze zjazdem Absolwentów już za nami. Dwa dni jubileuszu były dla wszystkich nas dużym wydarzeniem, ale też dostarczyły one wielu emocji.
Wielu Absolwentów prosiło mnie abym Wam - uczniom przekazał, że są pod wrażeniem jak mamy znakomitą i utalentowaną młodzież.
Sądzę, że dla Was spotkanie ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami również było niezapomnianym wydarzeniem i będzie Was motywować, by tak jak Oni, robić w życiu rzeczy ważne i do bycia po prostu porządnymi ludźmi.
Ten jubileusz nie mógłby się odbyć bez Waszego zaangażowania. Dziękuję wszystkim niezwykłym artystom biorącym udział w części artystycznej. Byliście genialni! Dziękuję wszystkim za pracę w punktach informacyjnych, rejestracji uczestników, oprowadzaniu absolwentów, przygotowaniu logistycznym całego przedsięwzięcia. Praca i zaangażowanie, Was uczniów, sprawiło, że nasz jubileusz pozostanie w pamięci jego uczestników a Wy możecie z duma czuć się jego współgospodarzami.

Dziękuję!
Mariusz Potasz

Próba przed jubileuszem

Data: 10.10.2018

W czwartek od godz. 9.50 do godz. 11.40 odbędzie się próba przebiegu całej uroczystości. Obecność wszystkich chórzystów i członków zespołu, uczniów obsługujących nagłośnienie i przedstawicieli pierwszych klas jest obowiązkowa.

W piątek od godz. 9.50 do godz. 11.40 odbędzie się próba w/w, a o godz. 11.40.odbędzie się próba generalna.

List z okazji jubileuszu szkoły do naszych Uczniów.

Data: 08.10.2018

Stalowa Wola 08.10.2018r.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN

Zaledwie kilka dni dzieli nas od uroczystych obchodów jubileuszu powstania Naszej Szkoły.
Od czasów, kiedy wśród sosen nowo powstającego miasta wyrósł gmach szkoły, mija właśnie 80 lat. Ale nie zapominajmy też o tym, że mija też 245 lat od powstania dzieła Komisji Edukacji Narodowej, 45 lat od dnia kiedy jej imię nadano naszemu Liceum, a w końcu trzydzieści lat od otrzymania przez szkołę sztandaru.
Jubileusz jest świętem skierowanym nie tylko do absolwentów szkoły, czyli można tak powiedzieć, Waszych starszych koleżanek i kolegów, niezależnie od tego, czy kończyli szkołę kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Jest on również skierowany do Was, obecnych uczniów.
Szkoła bowiem to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Na przestrzeni 80 lat, naszemu Liceum nie brakowało zarówno wspaniałych nauczycieli jak i uczniów. Rocznica jego powstania, jest więc dobrym pretekstem do tego, by poznać historię szkoły i zrozumieć to, że każdy z nas czerpie z jej najlepszych wartości i tradycji. Jubileusz to szczególnie dla Was wszystkich, znakomita okazja do refleksji, że bycie uczniem, a w przyszłości absolwentem szkoły, to zobowiązanie do tego, by nasze życie było wypełnione ważnymi celami i by z uporem dążyć do ich realizacji oraz by w życiu być po prostu porządnym człowiekiem.
Takie zasady i takie cele starało się realizować przed Wami prawie 14 000 absolwentów Liceum.
Wierzę, że wszyscy na miarę swoich możliwości oraz potrzeb zaangażujecie się w przygotowanie rocznicowych obchodów oraz, że weźmiecie udział w jubileuszowych uroczystościach.
Wszystkim spośród Was, którzy okazali zaangażowanie i pomoc w organizację jubileuszu Naszej Szkoły, już teraz serdecznie dziękuję.
Niech ten jubileusz będzie Naszym wspólnym świętem.

Mariusz Potasz

Próba chóru przed jubileuszem

Data: 07.10.2018

W poniedziałek 08.10.2018 r. od godz. 8.55 do godz. 12.35 odbędzie się próba chóru szkolnego. Obecność wszystkich chórzystów i członków zespołu jest obowiązkowa.

Sejm Dzieci i Młodzieży

Data: 05.10.2018

Uczniowie naszej szkoły Kinga Panek z klasy 1d, Natalia Sokolik z klasy 1f, Karol Jaszczur oraz Mikołaj Michalak z klasy 2d wzięli udział w XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Odbyła się ona 27 września 2018 r. w sali posiedzeń Sejmu RP w Warszawie. Uczniowie pod przewodnictwem Marszałków Sejmu obradowali na temat przygotowanego wcześniej projektu uchwały, głosowali nad poprawkami i przyjęli uchwałę upamiętniającą posłów Sejmu Ustawodawczego oraz posłów Sejmu I kadencji II RP. Temat sesji „Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej” nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także jubileuszu 550- lecia polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie zwiedzili miejsca związane z polskim parlamentaryzmem, a także mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami klubów poselskich w Sejmie.
Link do przemówienia Karola: https://youtu.be/rM0neXjrYmk
Opiekunami merytorycznymi uczniów są p. Ludmiła Drożewska i p. Małgorzata Bieniek.

Koniec rejestracji elektronicznej na Jubileusz 80-lecia

Data: 05.10.2018

Z dniem dzisiejszym tj. 05.10.2018 zamykamy elektroniczną rejestrację absolwentów na Zjazd Jubileuszowy.

Osoby, które po 05.10.2018 chciałyby zgłosić swój udział w Jubileuszu 80-lecia proszone są o kontakt osobisty z sekretariatem szkoły w formie telefonicznej (15 842-69-45) lub mailowej (liceum@loken.pl).

Olimpiada Wiedzy Technicznej

Data: 04.10.2018

Po raz kolejny organizowana jest Okręgowa Olimpiada Wiedzy Technicznej. Zainteresowanych uczestników zawodów szkolnych proszę kontakt z nauczycielami fizyki i informatyki do dnia 05.09.2018 (piątek).
I etap - zawody szkolne - odbędą się w naszej szkole 19.10.2018

Informacja dotycząca wniosków o przyznanie stypendium

Data: 26.09.2018

Przypominamy, że termin składania wniosków o stypendium w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne – rok szkolny 2018/2019 został przedłużony do 28.09.2018 r.

Wniosek należy wypełnić w generatorze wniosków, zapisać i wysłać. Bezpośrednio po zapisaniu wniosku należy wniosek wydrukować. Ważne jest, aby wydrukować tuż po przesłaniu elektronicznym wniosku, ponieważ automatycznie jest generowany jego numer.

Wydrukowany wniosek z dokumentami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem należy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej o godz. 12.00 w piątek 28.09.2018 r.

Deklaracja maturalna - matura maj 2019

Data: 25.09.2018

Zbliża się termin składania deklaracji maturalnych dla uczniów przystępujących do matury w maju 2019 r. Deklaracje maturalne należy pobrać ze strony https://www.vulcan.edu.pl/programy/matury-optivum-50. Wypełnić dużymi drukowanymi literami, wydrukować dwustronnie w dwóch egzemplarzach. Obydwa egzemplarze deklaracji podpisać czytelnie (w punktach deklaracja wstępna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych) Wydrukowane deklaracje (2 egzemplarze) wraz z wersją elektroniczną tej deklaracji, podpisaną nazwiskiem i imieniem oraz klasą(np. Kowalski Jan - 3 A)należy przekazać wybranemu podczas spotkania przedstawicielowi klasy, do dnia 26 września 2018 r. Przedstawiciel klasy składa wszystkie deklaracje do sekretariatu szkoły.

1 2 3 4 5 6 ... 100