Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w październiku 2018 roku świętowała jubileusz 80-lecia istnienia.

Informacje o naszym Jubileuszu znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Próbne matury dla drugich klas

Data: 31.05.2019, Kategoria: Ogłoszenia

W najbliższy poniedziałek 03.06.2019 r. od godz. 9.50 do 10.50 odbędzie się planowana wcześniej próbna matura z matematyki na poziomie poziom podstawowym

klasa - sala - opiekun

2a - 44 - W.Rożek
2b - 19 - S.Drąg
2c - 16 - Z.Świderski
2d - 9 - M.Skiba
2f - 23 - J.Kajsz
2g - 45 - A.Łączek
2h - 48 - B.Pamuła
2i - 26 - M.Gołojuch

W związku ze zmianą terminu zakończenia roku szkolnego planowane na czerwiec próbne matury z przedmiotów rozszerzonych odbędą się w drugim tygodniu września.

Wyróżnienia w "Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta"

Data: 29.05.2019, Kategoria: Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że Ewa Miazga uczennica klasy I a i Karolina Witaszek uczennica klasy I f otrzymały wyróżnienia w Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta.
Opiekunem w/w uczennic jest pani Elżbieta Komsa.

Serdecznie gratulujemy.

Wakacje w tym roku rozpoczną się wcześniej

Data: 28.05.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Informujemy, że na stronie internetowej MEN opublikowano oficjalną informację dotyczącą zakończenia roku szkolnego:

"Dzieci i młodzież odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tym roku szkolnym. Zmieniamy przepisy odpowiadając na prośbę rodziców, uczniów i środowiska oświatowego.

Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia zmieniający termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Został on właśnie skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Zapisano w nim, że 19 czerwca br. będzie ostatnim dniem zajęć szkolnych, a uczniowie tego dnia odbiorą świadectwa.

Proponujemy, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek po 20 czerwca, w tym zakresie nie zmieni się nic. Wprowadzamy natomiast zasadę, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku.

Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.

W projekcie proponujemy, aby rozporządzenie weszło w życie następnego dnia po publikacji w Dzienniku Ustaw. "

LEKKOATLETYKA

Data: 27.05.2019, Kategoria: Aktualności sportowe

W czwartek 23.05.2019r. nasza szkoła brała udział w Wojewódzkim Finale Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Rzeszowie, wystartowały najlepsze zespoły z całego województwa;

Poziom zawodów był bardzo wysoki, wśród uczestników byli reprezentanci Polski. Nasze dziewczyny godnie reprezentowały szkołę osiągając wysokie wyniki końcowe. W ramach ligi dziewczęta rywalizowały w 4 blokach: szybkościowym (bieg 100m, 200m, 400m), wytrzymałościowym (800m, 1500m), skocznościowym (skok w dal, skok wzwyż), rzutowym ( pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem) oraz w sztafecie 4x100m. Suma dwóch najlepszych wyników w każdej konkurencji indywidualnej oraz wynik sztafety składał się na końcową liczbę punktów.
Uczennice naszej szkoły uzyskały bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach, zdobywając w ten sposób III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE !!.

Naszą szkołę reprezentowały: Burdzy Kornelia 2H, Dębiak Klaudia 2G, Dudek Aleksandra 1H, Kowal Karolina 2G, Kozik Zuzanna 1F, Kołodziej Aleksandra 2H, Krzyżewska Wanessa 2G, Janusz Klaudia 2G, Lechoszest Aleksandra 2H, Niesyn Dagmara 2H, Paszko Weronika 2F, Pałka Weronika 2G, Rębisz Anna 1G, Sherkey Gabriella 1G, Szot Wiktoria 2G, Wałkiewicz Wiktoria 2G,Wrona Patrycja 3B, Zwolińska Judyta 1H.
Wszystkim uczestniczkom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

Kolejny sukces w naszej szkole

Data: 24.05.2019, Kategoria: Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że Gabriela Buława uczennica klasy II b zwyciężyła w konkursie "Skutecznie szukam pracy" na stanowisko: nauczyciel. W konkursie brały również udział Izabela Gajda (klasa I e) oraz Leokadia Zasadzka (klasa I a).
Opiekunem uczennic jest pani Elżbieta Komsa.

Gratulujemy!

Laureaci IX edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II

Data: 17.05.2019, Kategoria: Konkursy

Katarzyna Podgórska (kl. II d LO KEN), Oliwia Pyrak (kl. II d LO KEN), Anna Zadworna (kl. I LO w Warszawie), Aleksandra Żołopa (kl. III Gimn. nr 4 w Stalowej Woli) zwyciężyły w IX edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II.

Jury zdecydowało o przyznaniu tylko jednej nagrody za film pt. „Effatha to znaczy Otwórz się”, przygotowany przez młodzież ze Stalowej Woli.

Laureaci zostaną uroczyście ogłoszeni podczas ceremonii towarzyszącej gali wręczenia Nagrody Dziennikarskiej im. Biskupa Jana Chrapka „Ślad”, która odbędzie się 17 czerwca 2019 w Pałacu Arcybiskupów w Warszawie.

Opiekunem zespołu jest ks. Stanisław Gurba.

GRATULUJEMY

Cezary Sagan zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym

Data: 14.05.2019, Kategoria: Konkursy

scr

Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. J. Paderewskiego w Stalowej Woli i jednocześnie uczeń naszej szkoły Cezary Sagan z klasy 2c zajął I MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii trąbka.

Dziękujemy Cezaremu za uświetnianie uroczystości szkolnych i zaangażowanie w działalność artystyczną na rzecz naszej szkoły.

Gratulujemy i podziwiamy

Nauczyciele i społeczność uczniowska LO im. KEN w Stalowej Woli

Finały Konkursu Biblijnego

Data: 14.05.2019, Kategoria: Konkursy

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Faustyna Pachacz z kl. II f zajęła pierwsze miejsce w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej na etapie diecezjalnym.
Katechetą Faustyny jest ks. dr Grzegorz Martyna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim.

Szatnie dla maturzystów od 10 maja

Data: 09.05.2019, Kategoria: Matury

Informujemy maturzystów, że w dniach pisemnych egzaminów od 10.05.2019 r. szatnie będą w sali 42 i przy salach gimnastycznych.

Szatnie na czas egzaminów ustnych będą w salach 23 i 39.

Zamiennik sal od 10 maja

Data: 09.05.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Informujemy, że w związku trwającą sesją egzaminacyjną od 10.05.2019 r. do 23.05.2019 r. zostały zaplanowane zamienniki sal na drugim piętrze. Dodatkowo uczniowie klasy 1a i 2c będą odbywać wszystkie lekcje na parterze. Sprawdź zamiennik sal TUTAJ i od 20 maja TUTAJ

Prosimy uczniów o zachowanie ciszy podczas przebywania na drugim piętrze.

1 2 3 4 5 ... 239