Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w październiku 2018 roku świętowała jubileusz 80-lecia istnienia.

Informacje o naszym Jubileuszu znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

Data: 24.03.2020, Kategoria: Wydarzenia

Czasowe ograniczenia funkcjonowania I LO im. KEN w Stalowej Woli w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

INFORMACJA DLA UCZNIÓW

W dniu 20.03.2020 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Podstawową zmianą w przepisach jest obowiązek realizowania podstawy programowej i związane z tym wszystkie towarzyszące działania szkoły.

W związku z zaistniałą sytuacją od 25.03.2020 r. lekcje i inne zadania będziemy realizować z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy.

O szczegółach organizacji pracy szkoły zostaniecie poinformowani poprzez dziennik.

Kontakt z administratorem

Data: 22.03.2020, Kategoria: Techniczne

Drodzy Uczniowie,
kontaktując się ze mną (najlepiej drogą mailową) proszę zachować pewien standard wiadomości.
1. Temat: Klasa, Imię i Nazwisko, Login
2. Treść wiadomości ...
3. Podpis ...

Odpowiadam (w pierwszej kolejności) na wszystkie maile na: awnuk(at)loken.pl
Pozdrawiam
Andrzej Wnuk

#Zostańwdomu LOKEN #NieZostawiamCzytelnika

Data: 17.03.2020, Kategoria: Ogłoszenia

"W związku z przyłączeniem się biblioteki szkolnej do akcji #NieZostawiamCzytelnika, biblioteka szkolna serdecznie zaprasza Uczniów, naszych Czytelników, do odwiedzania zakładki Biblioteka/Aktualności na stronie szkoły. W ramach tej akcji będziemy Czytelników informować o ciekawych wydarzeniach,w których będziecie mogli wziąć udział zdalnie".
Zapraszamy!!!

#Zostańwdomu TERMINY KONKURSÓW I OLIMPIAD

Data: 16.03.2020, Kategoria: Konkursy

Prosimy uczniów, którzy zakwalifikowali się do zawodów finałowych KONKURSÓW i OLIMPIAD o sprawdzanie na bieżąco informacji dotyczącej terminów zawodów w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

#Zostańwdomu FINAŁ XX Podkarpackiego Konkursu

Data: 16.03.2020, Kategoria: Konkursy

Na stronie internetowej XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego imienia Franciszka Leji została opublikowana lista FINALISTÓW.
Miło nam poinformować, że szszą szkołę na finale XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego imienia Franciszka Leji będą reprezentować następujący uczniowie:
Fus Katarzyna
Matyka Aleksander
Rogala Izabela
Czech Alicja
Habigier Stanisław
Popek Natalia.

Serdecznie gratulujemy

#Zostańwdomu PRACA ZDALNA

Data: 16.03.2020, Kategoria: Ogłoszenia

Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli. Nie znaczy to jednak, że uczniowie są skazani na przymusową przerwę w nauce. Odpowiedzią jest praca zdalna. Podstawa pracy zdalnej, czyli mówiąc prościej, pracy z domu, to komputer i dostęp do internetu (przyda się też telefon).
Dzięki nim zajęcia szkolne można poprowadzić online. Nowe technologie pozwalają na różne sposoby komunikacji, ale też na wymianę plików czy ich wspólne przechowywania. Z wielu rozwiązań Nasi nauczyciele i uczniowie korzystają zresztą na co dzień.

Nauczyciele LO KEN komunikuję się ze swoimi uczniami przede wszystkim poprzez e-dziennik. Najpopularniejszym i podstawowym rozwiązaniem komunikowania się z uczniami jest wysyłanie wiadomości, wpisywanie zadań domowych, załączanie materiałów do zasobów lekcji oraz przesyłanie informacji pocztą elektroniczną oraz poprzez inne komunikatory internetowe czy też komunikatory takie, jak Messenger czy WhatsApp.

Pamiętajcie, że Wy Uczniowie także możecie komunikować się ze swoim nauczycielem poprzez dziennik i pocztę mailową ...@loken.pl

Prosimy uczniów o regularne sprawdzanie wiadomości w dzienniku. Nauczyciele powiadomią Was o sposobie współpracy i wykorzystywanych przez nich narzędziach pracy zdalnej.

#Zostańwdomu LOKEN

Data: 15.03.2020, Kategoria: Ogłoszenia

W czasie, gdy pozostajecie w domu zachęcam Was wszystkich do korzystania z różnych form pożytecznego wykorzystania czasu, podczas zawieszenia zajęć lekcyjnych. Poniżej pierwsze propozycje:
lektury szkolne na VOD.PL
https://vod.pl/lektury-szkolne?fbclid=IwAR2Vwi_5ziXdSsx1uFKQmosTts3g2K7tMiJkX2SLnfGYIK-zxCE8UUjIw5c
Wycieczka po muzeum Powstania Warszawskiego:
https://www.1944.pl/artykul/muzeum-zamkniete-do-odwolania,5015.html?fbclid=IwAR3pfwRm6be6s1mXzbUVBCZl0_m0JEJQYyagnHqsi7QInnQcAEZ7h7CWz08
Google Arts & Culture:
https://artsandculture.google.com/
Pozdrawiam
Mariusz Potasz

Praca szkoły od 16.03.2020 r.

Data: 13.03.2020, Kategoria: Ogłoszenia

Informuję, że od 16.03.2020 roku szkoła jest zamknięta dla interesantów. W bardzo ważnych sprawach prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły telefonicznie lub pocztą mailową.
telefon: (15) 8426945, mail: liceum@loken.pl
Mariusz Potasz

Zamknięcie szkoły od 12.03.2020 r.

Data: 11.03.2020, Kategoria: Ogłoszenia

Od dnia jutrzejszego, tj. 12.03.2020 r. nasza szkoła będzie zamknięta, a zajęcia edukacyjne zostają odwołane. Decyzja ta podyktowana jest działaniami prewencyjnymi, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jako że decyzja ta ma charakter prewencyjny, apeluję, by w dniach, w których nie będziecie uczęszczać do szkoły, nie spotykać się towarzysko i unikać dużych skupisk osób. Aktywność poza miejscem zamieszkania proszę ograniczyć do zapewnienia swoich podstawowych potrzeb bytowych.
Jednocześnie zachęcam, by czas ten wykorzystać do pracy edukacyjnej w domu.

Proszę śledzić kolejne informacje, które będą się pojawiać na stronie internetowej szkoły lub w poczcie elektronicznej.

Mariusz Potasz

Wewnętrzna próbna matura z kilku przedmiotów rozszerzonych

Data: 10.03.2020, Kategoria: Matury

Wewnętrzna próbna matura z chemii (klasy F,G,H), biologii(klasy F,G,H), geografii(klasy B,E), historii (klasy D,I), WOS-u (klasy D,I) i matematyki (klasy C,F,G).

Informujemy że w poniedziałek 16.03.2020 r.i we wtorek 17.03.2020 r. od godz. 7.55 do 10.55 zaplanowana jest próbna matura z w/w przedmiotów na poziomie rozszerzonym (oprócz matematyki)dla zainteresowanych i zapisanych uczniów. Próbna matura z matematyki odbędzie się 17.03.2020 r. od godz. 10.55.

Lista uczniów będzie opublikowana niżej a hasło dostępu przesłane wiadomością przez e-dziennik.

przedmiot data lista UWAGI
chemia – pr 16.03.2020 r. lista Uczniowie klasy 3d i 3f, którzy nie będą pisać matury przychodzą na godz. 10.55. Uczniowie z pozostałych klas, którzy nie będą pisać matury będą mieli lekcje wg planu.
historia – pr 16.03.2020 r. lista Uczniowie klasy 3d i 3f, którzy nie będą pisać matury przychodzą na godz. 10.55. Uczniowie z pozostałych klas, którzy nie będą pisać matury będą mieli lekcje wg planu.
biologia– pr 17.03.2020r. lista Uczniowie klasy 3b, 3e , 3f, 3g, którzy nie będą pisać matury przychodzą na godz. 10.55. Uczniowie z pozostałych klas, którzy nie będą pisać matury będą mieli lekcje wg planu.
geografia – pr 17.03.2020 r. lista Uczniowie klasy 3b, 3e , 3f, 3g, którzy nie będą pisać matury przychodzą na godz. 10.55. Uczniowie z pozostałych klas, którzy nie będą pisać matury będą mieli lekcje wg planu.
matematyka – pr 18.03.2020 r. lista Uczniowie z klas C,G,F, którzy nie piszą matury po 10.55 są zwolnieni do domu

1 2 3 4 ... 247