Pozdrowienia z VI Warsztatów MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNYCH

31.05.2016, 10:26

W poniedziałek 30.05.2016 r. rozpoczęły się już VI WARSZTATY MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNE dla klas matematyczno - geograficznych z rozszerzonym językiem angielskim. W tym roku warsztaty odbywają się w Holandii i po raz pierwszy są warsztatami nie tylko matematyczno-geograficznymi, ale i językowymi. W pierwszym dniu uczestnicy Warsztatów, uczniowie klasy 2e i ich opiekunowie, zwiedzili Drezno. W Dreźnie zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Starego Miasta, z barokowym Pałacem Zwinger na czele:)

Trwa właśnie drugi dzień Warsztatów. Rano zwiedziliśmy już miasto, w którym mamy nocleg - Roermond. Po zwiedzeniu miasta odbywamy warsztaty matematyczne.

W planie mamy jeszcze zwiedzanie Kinderdijk, Rotterdamu, Maastricht i Amsterdamu. W czwartek, dzięki nawiązaniu kontaktu przez p. Jerzego Strugalskiego z Lyceum Schondeln w Roermond będziemy uczestniczyć w lekcjach chemii, matematyki, języka angielskiego, biologii i wiedzy o społeczeństwie.

Warsztaty zakończymy w niedzielę 5.06.2015 r. ok. godz. 18.00. W drodze do domu planujemy zwiedzić imponujący Zamek Moszna.

Celem Warsztatów jest nabycie umiejętności językowych, zastosowanie w praktyce nabytych na lekcji umiejętności i wiedzy z zakresu geografii turystycznej i matematyki.

Warsztaty geograficzne zostały zorganizowane przez wychowawcę klasy Wojciecha Pamułę oraz nauczycieli Jolantę Biłogras i Jerzego Strugalskiego przy ogromnym wsparciu Rodziców uczniów klasy 2.

Dziękujemy BARDZO naszym sponsorom, dzięki którym możemy zrealizować plan Warsztatów: właścicielom Firmy Mcs-Metal Cleaning Service, właścicielom Dworu Galicja i właścicielom Biura Plus w Stalowej Woli.

Fotorelację z naszych warsztatów możecie śledzić TUTAJ