Pozdrowienia z Ekwadoru

14.12.2017, 17:06

W imieniu naszej nauczycielki katechetki p. Sylwii Węglińskiej, obecnie wolontariuszki w parafii S. Jorge de La Unión y S. Pablo de Pueblo Nuevo w Ekwadorze, przekazujemy całej społeczności szkolnej pozdrowienia i życzenia wszelkiego dobra od Pana Boga.

Pani Sylwia Węglińska pracuje obecnie jako wolontariuszka w parafii położonej w zachodniej części Ekwadoru, w nadbrzeżnej prowincji Manabí. W jej skład wchodzi 48 wiosek, w których mieszka 14 tysięcy osób. Od 8 lat proboszczem jest tu misjonarz z diecezji sandomierskiej, ks. Wiesław Podgórski.
W tym roku parafia po raz kolejny organizuje przedświąteczną pomoc dla najuboższych rodzin. Ideą akcji „Caja de Amor” („Pudełko Miłości”) jest wsparcie potrzebujących, którzy miesięcznie mają na swoje utrzymanie ok. 50 $oraz aktywizacja miejscowej społeczności, uwrażliwienie na potrzeby biedniejszych i nauka wzajemnej pomocy.

Problemem wielu rodzin mieszkających na terenie naszej parafii jest brak pracy.Utrzymują się głównie z uprawy roślin lub z prac dorywczych. Większość mieszka w bambusowych chatach, bo jest to najłatwiej dostępny materiał budowlany. Na budowę murowanego domu stać tylko bogatszych.

W tym roku proboszcz i wolontariuszki chcą, aby wspólna, przedświąteczna pomoc „Pudełko Miłości” dotarła do 200 rodzin, zamieszkujących w 31 wioskach na terenie parafii. Dlatego chcieliby przygotować paczki z najpotrzebniejszymi produktami żywnościowymi, takimi jak np. ryż, makaron, kawa, soczewica i cukier, a także środki higieniczne. Koszt paczki dla jednej rodziny to 20$ (ok 70 zł).

Zachęcamy do udziału w projekcie „Caja de Amor” i wsparcie poprzez przekazania 20$ na paczkę dla jednej rodziny, mieszkającej na terenie naszej misji.

Organizowana zbiórka trwa do 18 grudnia. Datki przedświąteczną pomoc w Ekwadorze można przekazywać na konto parafii w ramach zbiórki publicznej, organizowanej poprzez stronę: https://zrzutka.pl/muycku

Więcej informacji wraz ze zdjęciami publikujemy TUTAJ