Piłkarskie wicemistrzynie!

W czwartek w dniu 30.05.19 odbyła się Powiatowa Licealiada Piłki Nożnej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział 6 zespołów z powiatu stalowowolskiego. Turniej rozgrywany był dwuetapowo: faza grupowa oraz pucharowa. Fazę grupową zakończyliśmy na pierwszym miejscu, w finale zabrakło trochę szczęścia i w rezultacie po zaciętej walce zajęliśmy wysoką, bo drugą lokatę. W finale nasze dziewczęta przegrały z CEZ 1:3. W całym turnieju pokazały się z jednak z bardzo dobrej strony, a efektem tej gry jest drugie miejsce. Tytuł wicemistrzyń powiatu stalowowolskiego wywalczyły: Kornelia Burdzy 2H, Zuzanna Jasińska 2H, Aleksandra Lechoszest 2H, Dębiak Klaudia 2G, Kobylarz Weronika 3G, Krzyżewska Wanessa 2G, Pęczak Katarzyna 2A, Szelest Wiktoria 1F, Trawińska Karolina 2E, Wałkiewicz Wkiktoria 2G. Teraz trzymamy kciuki za drużynę chłopców, bo już w najbliższy piątek będą oni grać w turnieju.
Piłkarkom gratulujemy!!!

Piłkarskie wicemistrzynie!

Data: 31.05.2019, Kategoria: Aktualności sportowe

W czwartek w dniu 30.05.19 odbyła się Powiatowa Licealiada Piłki Nożnej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział 6 zespołów z powiatu stalowowolskiego. Turniej rozgrywany był dwuetapowo: faza grupowa oraz pucharowa. Fazę grupową zakończyliśmy na pierwszym miejscu, w finale zabrakło trochę szczęścia i w rezultacie po zaciętej walce zajęliśmy wysoką, bo drugą lokatę. W finale nasze dziewczęta przegrały z ZSP nr 2 1:3. W całym turnieju pokazały się z jednak z bardzo dobrej strony, a efektem tej gry jest drugie miejsce. Tytuł wicemistrzyń powiatu stalowowolskiego wywalczyły: Kornelia Burdzy 2H, Zuzanna Jasińska 2H, Aleksandra Lechoszest 2H, Dębiak Klaudia 2G, Kobylarz Weronika 3G, Krzyżewska Wanessa 2G, Pęczak Katarzyna 2A, Szelest Wiktoria 1F, Trawińska Karolina 2E, Wałkiewicz Wkiktoria 2G. Teraz trzymamy kciuki za drużynę chłopców, bo już w najbliższy piątek będą oni grać w turnieju.
Piłkarkom gratulujemy!!!

Próbne matury dla drugich klas

Data: 31.05.2019, Kategoria: Ogłoszenia

W najbliższy poniedziałek 03.06.2019 r. od godz. 9.50 do 10.50 odbędzie się planowana wcześniej próbna matura z matematyki na poziomie poziom podstawowym

klasa - sala - opiekun

2a - 44 - W.Rożek
2b - 19 - S.Drąg
2c - 16 - Z.Świderski
2d - 9 - M.Skiba
2f - 23 - J.Kajsz
2g - 45 - A.Łączek
2h - 48 - B.Pamuła
2i - 26 - M.Gołojuch

W związku ze zmianą terminu zakończenia roku szkolnego planowane na czerwiec próbne matury z przedmiotów rozszerzonych odbędą się w drugim tygodniu września.

Wyróżnienia w "Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta"

Data: 29.05.2019, Kategoria: Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że Ewa Miazga uczennica klasy I a i Karolina Witaszek uczennica klasy I f otrzymały wyróżnienia w Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta.
Opiekunem w/w uczennic jest pani Elżbieta Komsa.

Serdecznie gratulujemy.

Wakacje w tym roku rozpoczną się wcześniej

Data: 28.05.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Informujemy, że na stronie internetowej MEN opublikowano oficjalną informację dotyczącą zakończenia roku szkolnego:

"Dzieci i młodzież odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tym roku szkolnym. Zmieniamy przepisy odpowiadając na prośbę rodziców, uczniów i środowiska oświatowego.

Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia zmieniający termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Został on właśnie skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Zapisano w nim, że 19 czerwca br. będzie ostatnim dniem zajęć szkolnych, a uczniowie tego dnia odbiorą świadectwa.

Proponujemy, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek po 20 czerwca, w tym zakresie nie zmieni się nic. Wprowadzamy natomiast zasadę, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku.

Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.

W projekcie proponujemy, aby rozporządzenie weszło w życie następnego dnia po publikacji w Dzienniku Ustaw. "

LEKKOATLETYKA

Data: 27.05.2019, Kategoria: Aktualności sportowe

W czwartek 23.05.2019r. nasza szkoła brała udział w Wojewódzkim Finale Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Rzeszowie, wystartowały najlepsze zespoły z całego województwa;

Poziom zawodów był bardzo wysoki, wśród uczestników byli reprezentanci Polski. Nasze dziewczyny godnie reprezentowały szkołę osiągając wysokie wyniki końcowe. W ramach ligi dziewczęta rywalizowały w 4 blokach: szybkościowym (bieg 100m, 200m, 400m), wytrzymałościowym (800m, 1500m), skocznościowym (skok w dal, skok wzwyż), rzutowym ( pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem) oraz w sztafecie 4x100m. Suma dwóch najlepszych wyników w każdej konkurencji indywidualnej oraz wynik sztafety składał się na końcową liczbę punktów.
Uczennice naszej szkoły uzyskały bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach, zdobywając w ten sposób III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE !!.

Naszą szkołę reprezentowały: Burdzy Kornelia 2H, Dębiak Klaudia 2G, Dudek Aleksandra 1H, Kowal Karolina 2G, Kozik Zuzanna 1F, Kołodziej Aleksandra 2H, Krzyżewska Wanessa 2G, Janusz Klaudia 2G, Lechoszest Aleksandra 2H, Niesyn Dagmara 2H, Paszko Weronika 2F, Pałka Weronika 2G, Rębisz Anna 1G, Sherkey Gabriella 1G, Szot Wiktoria 2G, Wałkiewicz Wiktoria 2G,Wrona Patrycja 3B, Zwolińska Judyta 1H.
Wszystkim uczestniczkom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

Kolejny sukces w naszej szkole

Data: 24.05.2019, Kategoria: Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że Gabriela Buława uczennica klasy II b zwyciężyła w konkursie "Skutecznie szukam pracy" na stanowisko: nauczyciel. W konkursie brały również udział Izabela Gajda (klasa I e) oraz Leokadia Zasadzka (klasa I a).
Opiekunem uczennic jest pani Elżbieta Komsa.

Gratulujemy!

Spotkanie z rodzicami uczniów

Data: 23.05.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Podkarpacki Kurator Oświaty zobowiązał szkoły do przeprowadzenia zebrań z rodzicami do końca maja tego roku, których tematem ma być bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły.

W związku z powyższym zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów klas pierwszych I drugich na nieujęte w rocznym planie zebrań spotkanie z wychowawcami klas, we wtorek 28.05 2019 r. o godz. 17.00. Oprócz w/w tematyki na zebraniu będą też poruszane bieżące sprawy klasy.

Prosimy o sprawdzenie sali, w której odbędzie się wywiadówka TUTAJ

ZAPRASZAMY

Laureaci IX edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II

Data: 17.05.2019, Kategoria: Konkursy

Katarzyna Podgórska (kl. II d LO KEN), Oliwia Pyrak (kl. II d LO KEN), Anna Zadworna (kl. I LO w Warszawie), Aleksandra Żołopa (kl. III Gimn. nr 4 w Stalowej Woli) zwyciężyły w IX edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II.

Jury zdecydowało o przyznaniu tylko jednej nagrody za film pt. „Effatha to znaczy Otwórz się”, przygotowany przez młodzież ze Stalowej Woli.

Laureaci zostaną uroczyście ogłoszeni podczas ceremonii towarzyszącej gali wręczenia Nagrody Dziennikarskiej im. Biskupa Jana Chrapka „Ślad”, która odbędzie się 17 czerwca 2019 w Pałacu Arcybiskupów w Warszawie.

Opiekunem zespołu jest ks. Stanisław Gurba.

GRATULUJEMY

Cezary Sagan zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym

Data: 14.05.2019, Kategoria: Konkursy

scr

Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. J. Paderewskiego w Stalowej Woli i jednocześnie uczeń naszej szkoły Cezary Sagan z klasy 2c zajął I MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii trąbka.

Dziękujemy Cezaremu za uświetnianie uroczystości szkolnych i zaangażowanie w działalność artystyczną na rzecz naszej szkoły.

Gratulujemy i podziwiamy

Nauczyciele i społeczność uczniowska LO im. KEN w Stalowej Woli

Finały Konkursu Biblijnego

Data: 14.05.2019, Kategoria: Konkursy

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Faustyna Pachacz z kl. II f zajęła pierwsze miejsce w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej na etapie diecezjalnym.
Katechetą Faustyny jest ks. dr Grzegorz Martyna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim.

1 2 3 4 ... 238