Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w październiku 2018 roku świętowała jubileusz 80-lecia istnienia.

Informacje o naszym Jubileuszu znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Udział w Olimpiadzie Artystycznej

Data: 18.10.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Osoby zainteresowane Olimpiadą z historii sztuki lub historii muzyki muszą złożyć kartę uczestnictwa z tematem własnym najpóźniej 21 października.
Jolanta Kawa

Zapisy do lig międzyklasowych.

Data: 18.10.2019, Kategoria: Aktualności sportowe

Rozpoczynamy zapisy do lig międzyklasowych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Zespoły prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego do dnia 24.10.2019r. W dniu 25.10.2019r.(piątek)w hali sportowej na długiej przerwie(10.35) rozlosowane zostaną grupy rozgrywek.
Zapraszamy.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Data: 17.10.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Trwa rejestracja do XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z p. Elżbietą Komsą.

Święto szkoły

Data: 15.10.2019, Kategoria: Wydarzenia

Dzisiaj, tj. 15 października 2019 r., odbyła się w naszej szkole przygotowana przez uczniów klasy 2g i 2i uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie stał się świętem nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Dla nas dzień rocznicy powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej jest jednocześnie dniem patrona naszej szkoły.

Na dzisiejszej uroczystości zostały wręczone przez dyrektora szkoły listy gratulacyjne z okazji otrzymania przez uczniów stypendiów za znaczące osiągnięcia w roku szkolnym 2018/19.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Karol Jaszczur z klasy 3d.

Za sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych i za osiągnięcia artystyczne stypendia Starosty Powiatu Stalowowolskiego otrzymali uczniowie: Hubert Grąz, Jakub Kołosiński, Adam Tyszko, Natalia Ziółkowska, Julia Maślach, Faustyna Pachacz, Cezary Sagan, Sara Steć, Kacper Szwedo, Wanessa Krzyżewska oraz absolwenci: Wojciech Gajda, Paweł Drzymała, Gabriela Mazurkiewicz, Judyta Zwolińska. Uroczyste wręczenie decyzji o otrzymanym stypendium przez Starostę Powiatu Stalowowolskiego odbędzie się pod koniec października.

Serdecznie gratulujemy Absolwentom i Uczniom otrzymanego stypendium.

Młodzi głosują w naszej szkole

Data: 11.10.2019, Kategoria: Wydarzenia

11 października w naszym liceum zostały przeprowadzone młodzieżowe wybory parlamentarne. Szkoła wzięła udział w programie “Młodzi głosują” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji “Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcanie ich do świadomego udziału w wyborach. Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program “Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się na temat ważnych spraw w kraju. Organizując w szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską. W ramach kampanii profrekwencyjnej młodzież przygotowała plakaty zachęcające do głosowania oraz przeprowadziła ankietę sprawdzającą wiedzę naszych uczniów na temat nadchodzących wyborów jak i nastawienie do nich. Projekt promowany był w różnych mediach społecznościowych, tj. Facebook, Instagram, Snapchat. Wszystkie te działania przełożyły się na wysoką frekwencję, która wyniosła 45%. Młodzież miała okazję przekonać się, że każdy głos jest ważny, a udział w głosowaniach to obywatelski obowiązek i podstawa demokracji. Szczegółowe wyniki zostaną ogłoszone 14 października. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

ŚWIĘTO SZKOŁY 2019

Data: 09.10.2019, Kategoria: Wydarzenia

Dzień 14 października co roku obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej.Jest to święto wszystkich ludzi, którzy związani są z pracą w oświacie.
Dla Nas nauczycieli, pracowników oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, jest to również święto naszego patrona, którego imię nosimy już od 1973 r. Święto to bowiem nawiązuje bezpośrednio do i osiągnięć instytucji powstałej w 1773 r., która pełniła wówczas rolę pierwszego tradycji ministerstwa oświaty.
W związku z tym zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów na uroczystości związane z obchodami tego święta w naszej szkole, która odbędzie się 15.10.2019 r. o godz. 11.00 na hali gimnastycznej.

Dzień 14. 10. 2019 r. zgodnie z zapisem Art. 74. Karty Nauczyciela jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W związku z powyższym w dniu tym, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których głównym tematem będą zagadnienia związane z historią KEN i naszej szkoły.

44. Olimpiada Języka Angielskiego

Data: 08.10.2019, Kategoria: Konkursy

Eliminacje szkolne 44. Olimpiady Języka Angielskiego odbędą się 07.11.2019 r.

Uczniowie zainteresowani udziałem w w/w olimpiadzie proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego.

Kolejna próba chóru

Data: 07.10.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Próba chóru odbędzie się dzisiaj 07.09.2019 r. na siódmej godzinie lekcyjnej.

Jolanta Kawa

43. Olimpiada Języka Niemieckiego

Data: 04.10.2019, Kategoria: Konkursy

Eliminacje szkolne 43. Olimpiady Języka Niemieckiego odbędą się dnia 8 listopada 2019 r.

Uczniowie zainteresowani udziałem w w/w olimpiadzie proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli języka niemieckiego.

Spektakl teatralny „Teatr antyczny”

Data: 03.10.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Zgodnie z kalendarzem szkolnych imprez i uroczystości uczniowie klas pierwszych wezmą udział w spektaklu teatralnym „Teatr antyczny”, który odbędzie się 10.10.2019 r.

Prosimy skarbników klas o zebranie pieniędzy na bilety i przekazanie ich nauczycielowi języka polskiego do dnia 07.10.2019 r.
Organizatorem wyjścia na spektakl jest p. Ewa Wierzbicka.

SDK godz. 8.15

Spotkanie z opiekunem o godz. 8.00 przed wejściem do SDK
Spektakl o godz. 8.15- 9.30 w SDK ul. KEN
Uczniowie i nauczyciele przychodzą bezpośrednio do SDK i po spektaklu uczniowie pod opieką opiekuna wracają do szkoły na 4 godzinę lekcyjną

klasa: /opiekun:
1c - L.Hawryło-Sierpniak
1f -P.Godek
1bG - B.Długosz
1g - J.Kajsz
1cG - E.Drobny
1fG - A.Furman
1dG - J.Kawa

SDK godz. 10.30
Spotkanie z opiekunem o godz. 10.00 przed wejściem do szkoły od strony parkingu
Spektakl o godz. 10.30- 11.45 w SDK ul. KEN
Uczniowie i nauczyciele przychodzą bezpośrednio do SDK i po spektaklu uczniowie pod opieką opiekuna wracają do szkoły 7 godzinę lekcyjną

klasa: /opiekun: /uwagi
1a - M.Roczniak
1aG - Ks.P.Cecuła Uczniowie po spektaklu idą o domu
1b - L.Panas-Pawłowska
1d - T.Kajpust
1e - A.Przybylski
1e - G E.Komsa
1GG - E.Wierzbicka

1 2 3 4 ... 240