Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w październiku 2018 roku świętowała jubileusz 80-lecia istnienia.

Informacje o naszym Jubileuszu znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Ostatnie pożegnanie

Data: 12.08.2019, Kategoria: Ogłoszenia

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci"

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego pracownika Pani Ewy Kogut. Pani Ewa Kogut nieprzerwanie w latach 1974-2005 łączyła obowiązki sekretarza szkoły i kadrowej. Obdarzona była dużym poczuciem humoru i życzliwością w kontaktach z nauczycielami, pracownikami administracyjnymi a przede wszystkim uczniami, którzy zawsze mogli liczyć na jej wsparcie i przychylność.
Ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce w środę 14.08.2019 r. o godz. 13.30
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci liceum.

Wyprawka szkolna 2019

Data: 05.08.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 04 lipca 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz.U.2019.1342), Prezydent Miasta Stalowej Woli zarządzeniem Nr 236/2019 z dnia 02 sierpnia 2019 r. ustalił termin do składania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników do dnia 09 września 2019 r.

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat "Wyprawki szkolnej" w roku szkolnym 2019/2020, Rozporządzeniem oraz pobranie wzoru wniosku.

Rekrutacja uczniów do klas pierwszych.

Data: 04.07.2019, Kategoria: Ogłoszenia

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do LO im. KEN będzie miało miejsce 5 lipca o godz. 09.00.
Listę zakwalifikowanych kandydatów do klas, będzie można sprawdzić na stronie internetowej https://podkarpacie.edu.com.pl
lub na opublikowanych listach w gablotach informacyjnych w naszej szkole (parter).

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest potwierdzenie woli podjęcia nauki w naszym liceum, poprzez złożenie przez rodzica kandydata oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, od jutra tj. 05.07.2019 r. od godz. 10.00 do środy 10.07. 2019 r. do godz. 14.00

Kandydaci, którzy w wyniku rekrutacji nie zostali przyjęci do naszej szkoły w pierwszym etapie rekrutacji, mogą składać niezwłocznie odwołania od decyzji Komisji Rekrutacyjnej do dyrektora szkoły.
Gotowe druki odwołania są dostępne na naszej stronie Rekrutacja - pliki do pobrania

Wydawanie świadectw maturalnych

Data: 02.07.2019, Kategoria: Ogłoszenia

W czwartek 04.07.2019 roku będą wydawane maturzystom świadectwa maturalne w sali nr 12. Zapraszamy od godziny 8.00 do 15.00.
Przypominamy, że świadectwa można odbierać osobiście po okazaniu dowodu tożsamości.
Mariusz Potasz

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

Data: 24.06.2019, Kategoria: Ogłoszenia

W zakładce DOKUMENTY SZKOLNE na naszej stronie internetowej został opublikowany spis podręczników na rok szk. 2019/20.

ZAŁĄCZNIK - LISTA PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW PIERWSZYCH KLAS po gimnazjum
ZAŁĄCZNIK - LISTA PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW PIERWSZYCH KLAS po podstawówce
Uwaga! W przypadku kilku tytułów podręczników - podręcznik wskaże nauczyciel uczący.

Wykaz podręczników dla klas drugich i trzecich został opublikowany w zakładce Dokumenty szkolne lub TUTAJ

Informujemy, że w pierwszym tygodniu września w naszej szkole odbędzie się kiermasz używanych podręczników dla uczniów po gimnazjum.

Stypendium rozpoczynających studia na Wydziale Geografii i Geologii UJ

Data: 21.06.2019, Kategoria: Aktualności geograficzne

Dziekański Fundusz Stypendialny im. Ignacego Domeyki

Stypendium jest adresowane do wyróżniających się uczniów polskich szkół średnich, którzy planują rozpocząć studia na Wydziale Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stypendia skierowane są do uczniów, którzy spełniają łącznie następujące dwa kryteria:

ukończyli nie dawniej niż dwa lata przed ogłoszeniem konkursu szkołę średnią lub są w momencie ogłoszenia konkursu uczniami takiej szkoły;
byli laureatami albo finalistami stopnia centralnego ogólnopolskiej olimpiady geograficznej, matematycznej, fizycznej, chemicznej lub wiedzy ekonomicznej .

Stypendystom przysługuje stypendium w wysokości nieprzekraczającej 1000 zł miesięcznie, przyznawane na 10 miesięcy

Czas trwania naboru: do 30 czerwca 2019 r.
Więcej informacji TUTAJ

Wydawanie świadectw maturalnych

Data: 21.06.2019, Kategoria: Ogłoszenia

04 lipca od godz. 8.15 w sali 12 absolwenci będą mogli odebrać świadectwa maturalne i ich odpisy. Od 05 lipca dokumenty będzie można odebrać w sekretariacie szkoły.

Dokumenty będą wydawane za okazaniem dowodu tożsamości lub na podstawie pismo upoważnienia z dowodem tożsamości osoby odbierającej dokumenty.

Począwszy od tego terminu, absolwenci będą mogli sprawdzić w systemie OBIEG uzyskane wyniki wraz z uzyskanymi punktami za każde zadanie egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów.
Logowanie do systemu OBIEG - dla ucznia odbywa się za pomocą hasła, które absolwenci otrzymali w szkole.

Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym są publikowane na bieżąco na stronie internetowej OKE w Krakowie. Na tej stronie można m.in. można złożyć wniosek o wgląd do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej,jeżeli zdający ma uzasadnione przypuszczenie, że wynik punktowy z jakichś powodów uzyskany na egzaminie został zaniżony.

Rozpoczęły się wakacje dla uczniów

Data: 20.06.2019, Kategoria: Wydarzenia

Oficjalnie dzisiaj rozpoczęły się jedne z dłuższych wakacji dla uczniów! W dniu 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie nauki w roku szkolnym 2018/19.
Z okazji wakacji życzymy naszym uczniom słonecznego i bezpiecznego odpoczynku, czasu pełnego przygód i niezapomnianych wrażeń.

Nauczyciele na swoje wakacje będą musieli poczekać do 13 lipca. Już od 19 czerwca do 12 lipca będą pracować w Komisji Rekrutacyjnej przyjmując dokumenty od naszych przyszłych uczniów.
Serdecznie zapraszamy do punktu rekrutacyjnego, który mieści się na parterze w sali 8 (biblioteka).

Sprawozdanie z IX Warsztatów

Data: 20.06.2019, Kategoria: Aktualności geograficzne

scr

IX PRZEDMIOTOWE WARSZTATY MATEMATYCZNO- GEOGRAFICZNO – JĘZYKOWE - BENELUX’2019

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z naszych warsztatów, którą przygotował Rafał Burdzy z klasy 2e w postaci aplikacji mapowej wykonanej za pomocą ArcGIS Online. Kliknij TUTAJ

W dniach 02-08.06.2019 r. odbyły się kolejne, już IX PRZEDMIOTOWE WARSZTATY MATEMATYCZNO- GEOGRAFICZNO – JĘZYKOWE uczniów dla klasy rozszerzeniu matematyczno-geograficznej z językiem angielskim. Organizatorami byli W.Pamuła (nauczyciel matematyki), J.Biłogras (nauczycielka geografii), J.Strugalski ( nauczyciel j. angielskiego) i pani Helen Łagiewka. Uczestnikami byli głównie uczniowie klasy 2e.

Wyjechaliśmy ze Stalowej Woli w dniu 02.06.2019 r. Po ok. 1500 km rano na drugi dzień dojechaliśmy do Amsterdamu. Ok. dziewiątej rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie stolicy Holandii. Najpierw spacerem wzdłuż kanałów przez dzielnice Nieuwe Zijde (Plac Dam i Pałac Królewski, Damrak i Watermoesstraat, Oude Zijde (przejście przez dzielnicę chińską, Nowy Rynek, dzielnicy czerwonych świateł, Muzeum Allarda Piersona). Po drodze wyznaczeni uczniowie pełnili funkcję przewodników. Bez pomocy nauczycieli musieli znaleźć w terenie wskazane punkty. Później uczniowie dostali zadanie terenowe, którym było grupowe dotarcie do Domu Anny Frank . W godzinach popołudniowych odbyliśmy relaksującą wycieczkę pośród malowniczych miejskich kanałów.

W trzecim dniu zwiedzaliśmy Luksemburg. W tym dniu używaliśmy tylko języka angielskiego, Rano spotkaliśmy się z Dyrektorem Muzeum Drei Eichen, który oprowadził nas po muzeum, a następnie zobaczyliśmy najważniejsze miejsca stolicy Luxemburga. Po wspólnym zwiedzaniu uczestnicy otrzymali terenową kartę pracy z zadaniami w języku angielskim. Mieli m.in. za zadanie znalezienie w starej części miasta opisanych lub przedstawionych na fotografiach obiektów. W godzinach popołudniowych udaliśmy się na spotkanie z Panią Konsul w Ambasadzie w Luxemburgu. Opowiedziała nam o pracy w ambasadzie i o życiu w Luksemburgu. Wieczorem w Tilffe w Belgi, w miejscu naszego noclegu uczniowie pod kontrolą rozwiązywali zadania próbnej matury z matematyki .

W czwartym dniu Warsztatów 05.06.2019 r. spędziliśmy cały dzień w w stolicy europejskiej – Brukseli.Rano od godz. 9 zwiedzaliśmy Parlament Europejski. Następnie przeszliśmy do Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej w Brukseli, gdzie dowiedzieliśmy się o zadaniach i możliwości pracy w placówce. Po przepysznym poczęstunku pojechaliśmy metrem do zabytkowego centrum. Uczestnicy otrzymali mapy, kartę pracy i ruszyli w poszukiwaniu symboli Brukseli pod pomnik z Manneken Pis czyli siusiający chłopczyk oraz Jeanneke Pis - siusiającą dziewczynki. Najtrudniejszym zadaniej okazało się znalezienie Zinneke Pis, czyli siusiającego psa. Po zajęciach terenowych w części historycznej Brukseli pojechaliśmy na nocleg do Tilffe. Wieczorem, po kolacji do bardzo późnych godzin nocnych uczestnicy rozwiązywali maturalne zadania matematyczne !

W piątym dniu 06.06.2019 r. po śniadaniu przygotowanym przez uczniów pojechaliśmy z Walonii do Flandrii w celu zwiedzania Brugii. Cały dzień spacerowaliśmy po najlepiej zachowanym średniowiecznym miasteczku w Europie. Po drodze powrotnej do Tilffe mieliśmy krótki przystanek w dzielnicy Laeken na przedmieściach Brukseli, gdzie zobaczyliśmy monumentalny model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy – Atomium. Wieczorem Quiz w języku angielskim z wiedzy o krajach BENELUX-u i tradycyjnie zadania z matematyki.

W ostatnim dniu naszych warsztatów 07.06.2019 r. po oddaniu pokoi i spakowaniu pojechaliśmy pociągiem do Liege. Tu czekała na nas marszruta po pięknym mieście. Trasę zwiedzania, materiały naukowe i pyszny waloński obiad zaplanowała dla uczestników Pani Helena Łagiewka belgijka pochodzenia polskiego, emerytowana nauczycielka geografii szkoły w Liege. Naszą wizytę w krajach Beneluxu zakończyliśmy w Muzeum sztuki Musée de la Boverie.

Finalista XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Data: 14.06.2019, Kategoria: Konkursy

W dniach 7 - 9 czerwca 2019 r. w Tucholi odbył się finał centralny XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Paweł Drzymała uczeń klasy III g uzyskał tytuł finalisty.
Serdecznie gratulujemy.

1 2 3 4 ... 238