Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Etap szkolny 42. Olimpiady Języka Angielskiego

Data: 09.11.2017, Kategoria: Ogłoszenia

W dniu 13 listopada 2017 r. o godzinie 7.50 w sali numer 31 odbędą się zawody I stopnia (etap szkolny) 42. Olimpiady Języka Angielskiego polegające na rozwiązaniu pracy pisemnej (testu) w przeciągu 60 minut. Uczniowie, którzy zostali zgłoszeni przez swoich nauczycieli języka angielskiego proszeni są o punktualne przybycie. Wszelakich informacji o Olimpiadzie udziela Pan Sławomir Stasiak.

Kolejna wycieczka do Edynburga

Data: 09.11.2017, Kategoria: Ogłoszenia

W tym roku organizowana jest kolejna wycieczka do Edynburga. Termin wycieczki czerwiec 2018, cena wycieczki obejmuje przelot, dojazd do lotniska, 6 noclegów i zwiedzanie ciekawych miejsc w Edynburgu i okolicach. W ramach wycieczki do Edynburga planowana jest również jednodniowa wycieczka nad Loch Ness.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się na zapisy do P. Katarzyny Geraghty

Wybory do samorządu szkolnego

Data: 08.11.2017, Kategoria: Wydarzenia

W dniu 07 listopada 2017 r. ruszyła kampania wyborcza kandydatów do SAMORZĄDU SZKOLNEGO:

Oto lista kandydatów:
Julia Przybylska z klasy 2a
Bartek Konopelski z klasy 1d
Krystian Kurlej z klasy 2c
Kacper Wierzbicki z klasy 2d
Mikołaj Łata z klasy 2e

Wybory już 13.11.2017 r.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Data: 08.11.2017, Kategoria: Wydarzenia

Informujemy, że w piątek 10 listopada o godz. 11.00 na hali gimnastycznej odbędzie się uroczysty apel, który przygotowują uczniowie klasy 2a i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli pod opieką E. Drobny.
Czas trwania: ok.1 godziny

W tym roku po raz pierwszy uroczystość z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się na hali sportowej. Ze względu m.in. na koncert przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli chcemy, aby uczestnicy mieli miejsca siedzące. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu sprawnego zajmowania miejsc przez uczniów w wyznaczonych miejscach.
Szczególną prośbę kierujemy uczniów klas drugich. Prosimy przewodniczących klas o dopilnowanie sprawnego ułożenia krzeseł, które przyniosą ze sobą uczniowie.

Prosimy o rozpoczęcie znoszenia krzeseł na halę sportową na 4 godzinie lekcyjnej ok. godz. 10.20.

Przed uroczystością i po uroczystości lekcje odbywają się wg podziału godzin.

Kto Piłsudskiego zna najlepiej? Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim

Data: 08.11.2017, Kategoria: Ogłoszenia

W 99 rocznicę odzyskania niepodległości Miejski Dom Kultury zaprasza na konkurs z wiedzy o dziedzictwie, które pozostawił nam Pierwszy Marszałek Polski. Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, przeprowadzony zostanie w nowoczesnej formule Quizspottera, która umożliwia obserwowanie przebiegu konkursu na telebimie przez wszystkich zgromadzonych, przypomni nam najważniejsze wydarzenia z działalności Naczelnika Państwa.Konkurs zostanie zorganizowany 11 listopada o godz. 17. na Placu im. J. Piłsudskiego. Szczegółowe informacje wraz ze sposobem zgłoszenia znajdują się na stronie: http://quizspotter.com/niepodleglosc/

Olimpiada Cyfrowa

Data: 07.11.2017, Kategoria: Ogłoszenia

Fundacja Nowoczesna Polska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej organizuje II edycję Olimpiady Cyfrowej.
W tym roku skupiono się na kreatywnym korzystaniu z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości.
Tym zagadnieniom zostanie poświęcona duża część zadań stawianych przed uczestnikami na każdym etapie.
Do 10 listopada trwa rejestracja kandydatów do Olimpiady Cyfrowej w naszej szkole Chętnych proszę o zgłaszanie się do nauczycieli informatyki.
Po zarejestrowaniu kandydatów pierwszy etap zmagań odbędzie się 23 listopada o godz. 10:00 w pracowni 35 i 49. Wtedy uruchomiony zostanie test on-line, do którego dostęp otrzymają wyłącznie zarejestrowane wcześniej osoby.
Lidia Panas-Pawłowska
Andrzej Wnuk

Wycieczka do Irlandii

Data: 07.11.2017, Kategoria: Wydarzenia

scr

W dniach 17-21 października 2017 roku odbyła się wycieczka do Irlandii. Wylecieliśmy o 22 z Rzeszowa i przybyliśmy do hostelu bardzo późno, by rano zacząć zwiedzanie. Pierwszego dnia odwiedziliśmy między innymi GPO (budynek Poczty Głównej), National Leprechaun Museum i Muzeum Dublina. Przemieszczaliśmy się wyłącznie pieszo i podczas tego długiego spaceru zdołaliśmy zobaczyć wiele rzeczy. Następnego dnia wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę do Irlandii Północnej. Mieliśmy okazję zobaczyć słynną Groblę Olbrzyma, a także odwiedzić podzielone na katolików i protestantów miasto Derry. Dzień trzeci zaczęliśmy od spacerów po przepięknych ogrodach zamkowych w Malahide, zwiedziliśmy również sam zamek. Przeszliśmy się też bardzo długo wzdłuż wybrzeża, ale czarujący morski krajobraz z pewnością wynagrodził zmęczenie wszystkim uczestnikom wycieczki. W sobotę, czyli w dzień powrotu zdążyliśmy jeszcze zwiedzić dwa muzea - Natural History Museum i Muzeum Archeologiczne. Widzieliśmy tez wystawę o pisarzu Wiliamie Butler Yeats oraz czytelnię Biblioteki Narodowej Irlandii. Do Polski przylecieliśmy w godzinach wieczornych, zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni z nowych doświadczeń i poznanych miejsc.

Czytaj PL.

Data: 06.11.2017, Kategoria: Ogłoszenia

2 listopada w całej Polsce wystartowała akcja Czytaj PL. Nasza szkoła również bierze w niej udział.Jest to jedna z największych akcji promujących czytelnictwo i jedyna taka w Polsce. Do wypożyczenia dostępne są same bestsellery.Czytelnikom zostały udostępnione kody QR do 12 bestsellerów. Książki w postaci e-booków są dostępne dzięki jednemu kodowi i jednej aplikacji. Kody znajdują się na plakatach rozwieszonych na terenie szkoły (biblioteka,drzwi wejściowe, hol na pierwszym piętrze). Akcja umożliwia wypożyczenie książki na każdej przerwie wprost z korytarza szkoły za darmo do 30 11. 2017 r.
SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY CZYAJ PL.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Data: 03.11.2017, Kategoria: Konkursy

Informujemy, że dnia 08.11.2017 r. o godz. 9.50 w sali nr 26 odbędą się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Szach- Mat

Data: 03.11.2017, Kategoria: Aktualności sportowe

Dnia 30.10.2017 odbyła się w Stalowej Woli Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów (Kacper Wołcz kl.2f, Aneta Gemzik kl. 2h, Aleksandra Wasyliszyn kl. 3b oraz Sądej Bartłomiej kl. 1a). Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim, każdy z szachistów miał na partię 7 minut. W rozgrywkach wystartowało 5 szkół, nasi zawodnicy zdobyli tak jak w zeszłym roku 3 miejsce w powiecie. Opiekę nad drużyną sprawowała pani Aleksandra Trygar.

1 2 3 4 5 6 7 ... 210