List z okazji jubileuszu szkoły do naszych Uczniów.

08.10.2018, 06:21

Stalowa Wola 08.10.2018r.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN

Zaledwie kilka dni dzieli nas od uroczystych obchodów jubileuszu powstania Naszej Szkoły.
Od czasów, kiedy wśród sosen nowo powstającego miasta wyrósł gmach szkoły, mija właśnie 80 lat. Ale nie zapominajmy też o tym, że mija też 245 lat od powstania dzieła Komisji Edukacji Narodowej, 45 lat od dnia kiedy jej imię nadano naszemu Liceum, a w końcu trzydzieści lat od otrzymania przez szkołę sztandaru.
Jubileusz jest świętem skierowanym nie tylko do absolwentów szkoły, czyli można tak powiedzieć, Waszych starszych koleżanek i kolegów, niezależnie od tego, czy kończyli szkołę kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Jest on również skierowany do Was, obecnych uczniów.
Szkoła bowiem to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Na przestrzeni 80 lat, naszemu Liceum nie brakowało zarówno wspaniałych nauczycieli jak i uczniów. Rocznica jego powstania, jest więc dobrym pretekstem do tego, by poznać historię szkoły i zrozumieć to, że każdy z nas czerpie z jej najlepszych wartości i tradycji. Jubileusz to szczególnie dla Was wszystkich, znakomita okazja do refleksji, że bycie uczniem, a w przyszłości absolwentem szkoły, to zobowiązanie do tego, by nasze życie było wypełnione ważnymi celami i by z uporem dążyć do ich realizacji oraz by w życiu być po prostu porządnym człowiekiem.
Takie zasady i takie cele starało się realizować przed Wami prawie 14 000 absolwentów Liceum.
Wierzę, że wszyscy na miarę swoich możliwości oraz potrzeb zaangażujecie się w przygotowanie rocznicowych obchodów oraz, że weźmiecie udział w jubileuszowych uroczystościach.
Wszystkim spośród Was, którzy okazali zaangażowanie i pomoc w organizację jubileuszu Naszej Szkoły, już teraz serdecznie dziękuję.
Niech ten jubileusz będzie Naszym wspólnym świętem.

Mariusz Potasz