Siatkarze LO KEN najlepsi w powiecie!

02.12.2018, 14:02

W minionym tygodniu, w naszej szkole rozegrane zostały powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców w ramach Międzyszkolnej Licealiady.
We wtorek rozegrana została faza grupowa, po której do półfinału zakwalifikowały się ekipy: LO KEN, CEZ, ZS NR 2 (Budowlanka), SLO.

Wszystkie piątkowe mecze fazy finałowej były bardzo zacięte i wyrównane.
Do niespodzianki doszło juz w pierwszym półfinale, w którym drużyna SLO po tie- breaku pokonała jednego z faworytów rozgrywek - CEZ (2:1) 15:25, 25:23, 18:16.
Drugi półfinał, w którym nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną "Budowlanki", również zakończył się zaciętym tie - breakiem. Zespół LO KEN wytrzymał końcówkę ostatecznie wygrywając (2:1) 25:20, 23:25, 15:13.

W meczu o III miejsce CEZ pewnie pokonał Budowlankę 2:0 (25:19, 25:16).
W meczu finałowym LO KEN - SLO pierwszego, spokojnego seta wygrali nasi siatkarze 25:20.
Drugi set był dramatyczny ale szczęśliwie wygrany 27:25 przez nasz zespół, który wystąpił w składzie:
Kapitan - Bernard Smogór "Benek" , Marcin Gancarczyk, Adrian Wójcik - wszyscy z klasy 2D, Michał Rąpała - 2E, Norbert Siek, Jakub Nowak, Piotr Kowalczyk - z klasy 3E, Piotr Napieracz - 1B, Michał Mikłasz 3A. Treneiro - Damian Babicki. Zdjęcie zespołu na stronie szkolego Fb.

Kolejność szkół po rozgrywkach powiatowych: 1. LO KEN, 2.SLO, 3. CEZ, 4. ZS NR 2, 5. ZS NR 1, 6. ZS NR 3.

Powiat stalowowolski reprezentować będą w tym roku szkolnym w zawodach rejonowych siatkarze LO KEN. Zawody rejonowe planowane są w styczniu w naszej szkole.

Podziękowania i gratulacje należą się wszystkim drużynom turnieju, które stworzyły interesujące widowiska podczas rozgrywek, naszym chłopcom za wolę walki, Klubowi Kibica LO KEN, który sportowym dopingiem wspierał naszych, obsłudze zawodów oraz wszystkim sympatykom siatkówki, którzy zjawili sie w piątek w hali sportowej LO KEN.
Hej LO KEN jesteśmy najlepsi !!!