Konkursy

Informacje o konkursach i olimpiadach.

Sukcesy naszych uczniów

Data: 18.01.2010

9 i 14 stycznia uczniowie naszej szkoły: Klaudia Widomska - 3h, Patryk Wrażeń - 2d, Szymon Mazurkiewicz i Arkadiusz Rycerz - 1d, wzięli udział w okręgowej Olimpiadzie Historycznej.

Z dumą informujemy, że Patryk Wrażeń weźmie udział w Olimpiadzie Historycznej na szczeblu Centralnym.

Gratulujemy udanego udziału w olimpiadzie okręgowej, a za Patryka trzymamy kciuki!

8 stycznia Maciej Mazoń z klasy 1d wziął udział w Konkursie "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"" i zakwalifikował się do III etapu, który odbędzie się 19.03.2010 r.

15 stycznia 5 uczniów naszej szkoły - Kornelia Kozioł - 3b, Katarzyna Wołoszyn - 3d, Małgorzata Szydło - 3d, Anna Rumanek - 2d i Szymon Mazurkiewicz - 1d, wzięli udział w I etapie okręgowej Olimpiady o Prawach Człowieka.
Czekamy na wyniki. Liczymy na sukces!

23 stycznia uczniowie klasy 3d - Katarzyna Wołoszyn i Mateusz Czerepak wezmą udział w okręgowej Olimpiadzie Wiedzy oo Społeczeństwie.
Trzymamy kciuki.

L. Drożewska
M. Bieniek

Konkurs

Data: 14.01.2010

Klasa II d i Pani Aneta Furman organizują konkurs "Yellow Wall No More!" na projekt malowidła ściennego w sali 42 o tematyce związanej z Wielką Brytanią i/lub USA. Wielkość ściany do pomalowania - długość 305 cm i wysokość 245 cm.

Prosimy o projekty w kolorze, w proporcjonalnych wymiarach (od rozmiaru A3 odciąć 4 cm z długości).

Prace składamy do dnia 05.02.2010 r. na ręce przewodniczącego szkoły Maćka Wojcieszyna lub Pani Anety Furman.

Najlepszy projekt zostanie przeniesiony na ścianę.

Autor zwycięskiego projektu może wziąć udział w pracach wykonawczych i czeka go sympatyczna nagroda - niespodzianka.

"Poznajemy Ojcowiznę""

Data: 14.01.2010

Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli zaprasza uczniów do udziału w XVII Wojewódzkim Młodzieżowym Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę".

Regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych: www.pttk.rzeszow.pl
www.ptsm-matecznik.pl
www.ptsmkrosno.republika.pl

"Zobaczyć Matematykę"

Data: 12.01.2010

Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wspólnie z Województwem Małopolskim organizuje kolejną edycję konkursu na najlepszy projekt promujący matematykę przy pomocy metod komputerowych "Zobaczyć Matematykę".

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich i jest szeroko dostępny ze względu na wymóg korzystania z niekomercyjnego oprogramowania.

Olimpiada Języka Francuskiego

Data: 10.12.2009

Konkurs na zorganizowanie Olimpiady Języka Francuskiego, ogłoszony przez MEN, został rozstrzygnięty na korzyść komitetu stworzonego z inicjatywy PROF - EUROPE - Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce.

Warunkiem udziału szkoły w Olimpiadzie Języka Francuskiego jest rejestracja poprzez stronę internetową Olimpiady: http://www.ojf.org.pl

Na w/w stronie znajdują sie informacje dotyczące regulaminu, zgłoszenia udziału (do dnia 12 grudnia), harmonogram programu i wymagań na wszystkich etapach.

Olimpiada Teologiczna

Data: 09.12.2009

WYNIKI XX OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

etap szkolny

I miejsce (ex aequo) Aleksandra Anielska, kl. III e - 46 p.
I miejsce (ex aequo) Tomasz Bełz, kl. III g - 46 p.
III miejsce Monika Mierzwa, kl. I f - 44 p.

G R A T U L U J E M Y !

Do etapu diecezjalnego OTK, który odbędzie się 11 marca 2010 r., zakwalifikowali się: A. Anielska i T. Bełz.

Sylwia Węglińska

Konkurs PWSW w Przemyślu

Data: 08.12.2009

Instytut Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu organizuje Konkurs na "Esej w zakresie stosunków międzynarodowych" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu można uzyskać u nauczycieli WOS i na stronie internetowej: http://www.ism.pwsw.pl

XXXIX Olimpiada Biologiczna

Data: 08.12.2009

Od roku szkolnego 2009/10 Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło zasady organizacji olimpiad przedmiotowych, rozpisując otwarty konkurs ofert na realizację ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2009/10. Konkurs wygrał dotychczasowy organizator Olimpiady Biologicznej - Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, w ramach którego działają Komitet Główny i Komitety Okręgowe Olimpiady Biologicznej.

MEN przeznaczyło na tegoroczną edycję Olimpiady Biologicznej kwotę niewystarczającą na organizację wszystkich etapów na dotychczasowym poziomie.Część merytoryczna zawodów okręgowych będzie trwała jeden dzień, tj. 23 stycznia 2010 r., w czasie którego odbędzie się egzamin testowy i rozmowa z autorami prac wytypowanymi do wyróżnienia. Jedynym kryterium kwalifikacji do eliminacji III stopnia będzie wynik uzyskany w teście. Do eliminacji centralnych zakwalifikuje się, jak w poprzednich edycjach, ok. 100 najlepszych zawodników z całej Polski. Oficjalna informacja o kwalifikacji do zawodów centralnych zostanie przesłana przez KGOB do Dyrekcji Szkół nie później niż 4 tygodnie przed zawodami centralnymi

Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Rzeszowie informuje, że następujący uczniowie naszej szkoły zostali zakwalifikowani do eliminacji okregowych XXXIX Olimpiady Biologicznej:
Rafał Skrzypek
Agnieszka Szuba
Damian Szyszka
Ewa Giebułtowicz
Katarzyna Gruba

Gratulujemy!

Zagrożenia HIV, AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową

Data: 07.12.2009

W czwartek 10.12.2009 r odbędzie się uroczysty finał Międzyszkolnego konkursu: Zagrożenia HIV, AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową
W uroczystościach, które odbędą się w SDK o godz. 10.00 wezmą udział uczniowie klasy 1e, 2g i 2d.

Małgorzata Gołojuch – koordynator Konkursu

XXXVI Olimpiada Historyczna

Data: 07.12.2009

Po analizie porównawczej prac pisemnych z eliminacji szkolnych Okręgowy Komitet Olimpiady Historycznej na posiedzeniu w dniu 4.12.2009 r. podjął decyzję o dopuszczeniu do eliminacji okregowych następujących olimpijczyków z naszej szkoły, którzy uzyskali po weryfikacji prac pisemnych co najmniej 42 punkty (ocena:+ dobry):
1. Szymon Mazurkiewicz
2. Arkadiusz Rycerz
3. Klaudia Widomska
4. Patryk Wrażeń

Eliminacje okręgowe (pisemne) XXXVI Olimpiady Historycznej odbędą się w dniu 9 stycznia 2010 r. (sobota) w Rzeszowie w budynku Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C o godz. 8:30.

Eliminacje ustne odbędą się również w budynku Instytutu Historii UR w dniu 14 stycznia 2010 r. o godzinie 13:00.

Rozkład sal, w których odbędą się eliminacje pisemne i ustne będzie wywieszony na tablicy w hallu Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

1 ... 50 51 52 53 54 55 56