Konkursy

Informacje o konkursach i olimpiadach.

Wojciech Gajda FINALISTĄ OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

Data: 27.04.2018

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Wojciech Gajda z klasy 2a otrzymał tytuł FINALISTY OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ.

Olimpiada Wiedzy Technicznej należy do grupy prestiżowych, rozgrywanych w oparciu o Ustawę z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 oraz z 2016 r. poz. 35, 64, 195 i 668) zgodnie z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dziennik Ustaw nr 13/2002, poz. 125).

Opiekunem naukowym Wojciecha Gajdy jest p. Jolanta Wołcz

Finał etapu diecezjalnego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Data: 21.04.2018

Finał etapu diecezjalnego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się w Sandomierzu. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów.

II miejsce zajęła Faustyna Pachacz z kl. 1 F , tym samym zakwalifikowała się do ostatniego ogólnopolskiego etapu. V miejsce (wyróżnienie) otrzymał Piotr Godula z kl. 3 A.
Relacja z wydarzenia wraz z fotografiami na stronie: https://diecezjasandomierska.pl/mlodzi-znawcy-pisma-swietego/

Gratulujemy nagrodzonym!

Nominacja do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych "O gęsie pióro"

Data: 18.04.2018

11 kwietnia odbył się Przegląd Zespołów Szkolnych "O gęsie pióro" w kategorii - muzyka.

W konkursie wzięło udział 65 zespołów, wokalistów. Nagrodę w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego zdobyli uczniowie naszej szkoły:
- Paulina Maziarz kl. II d,
- Jacek Walczak kl. II e
- Aleksandra Nabrzeska kl. I h, natomiast nasz Chór Szkolny otrzymał wyróżnienie również w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego, który odbędzie się 25.04.2018 r.

Jolanta Kawa

Nasi uczniowie najlepsi w konkursie "Skutecznie szukam pracy"

Data: 13.04.2018

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I g i II e zajęli dwa pierwsze miejsca (z trzech możliwych) w konkursie "Skutecznie szukam pracy".

Zadaniem uczniów było przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV i listu motywacyjnego) oraz odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Nasi uczniowie byli najlepsi, ubiegając się o pracę na następujące stanowiska:

- I miejsce Agata Smolińska - pracownik Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli,

- I miejsce Paweł Piekarz - pracownik Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Opiekunem uczniów była pani Elżbieta Komsa.

Serdecznie gratulujemy.

Piotr Godula zwycięzcą konkursu „Polszczyzna bez tajemnic”

Data: 12.04.2018

scr

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r., w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbyła się druga edycja konkursu „Polszczyzna bez tajemnic”. Konkurs skierowany był do osób od 16 roku życia (z wyjątkiem polonistów). W konkursie wzięło w nim udział 60 uczestników, którzy zmierzyli się trudnymi, nieraz bardzo podchwytliwymi pytaniami dotyczącymi m.in. gramatyki i ortografii. Konkurs „Polszczyzna bez tajemnic” miał formę testu, z którym najlepiej poradził sobie nasz uczeń Piotr Godula z klasy 3a! To jego drugie zwycięstwo w tym konkursie. III miejsce w konkursie zajęła także nasza uczennica - Dorota Skrzeszewska z klasy 3e.

GRATULUJEMY

Nasz uczeń LAUREATEM Olimpiady Historycznej

Data: 12.04.2018

scr
W dniach 6-9 kwietnia 2018 r. w hotelu Prawdzic Resort&Conference w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 113 uczniów wyłonionych spośród blisko 1800 uczestników eliminacji okręgowych.

W uroczystym zakończeniu XLIV Olimpiady Historycznej wzięli udział m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz.

Nasz uczeń Damian Beszczyński z klasy 2a zajął 6 miejsce w Polsce uzyskując tytuł LAUREATA XLIV Olimpiady Historycznej. Jednocześnie Damian osiągnął najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników z województwa podkarpackiego.

Drugi nasz uczeń, Kacper Szeląg z klasy 3h, otrzymał tytuł FINALISTY XLIV Olimpiady Historycznej.

Damian i Kacper nie realizują w szkole rozszerzonego programu nauczania z historii. Obaj są pasjonatami historii, pracowali i przygotowywali się do olimpiady na dodatkowych zajęciach pod opieką Pani Ludmiły Drożewskiej.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych historyków. To zaszczyt móc pracować z takimi uczniami jak Damian i Kacper.

Serdecznie gratulujemy Damianowi Beszczyńskiemu i Kacprowi Szelągowi osiągniętych wyników! Wyrazy uznania kierujemy także do Pani Ludmiły Drożewskiej, nauczycielce historii.

WYNIKI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Data: 10.04.2018

scr

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym nauczycie i dyrektor szkoły otrzymali gratulacje i słowa uznania od organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do olimpiady.

Gratulacje otrzymaliśmy za sukcesy naszych uczniów, o którym miło nam poinformować:
Piotr Jan Godula został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Grzegorz Gajda został laureatem I stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Stanisław Habigier został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Damian Krzysztof Beszczyński został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Henryk Korniak został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018.

Nauczycielami wyróżnionych uczniów są Beata Gazda (geografia) i Jolanta Wołcz(fizyka).

ROK SZKOLNY 2017/2018 – NAJWIĘKSZE sukcesy uczniów

Data: 06.04.2018

ROK SZKOLNY 2017/2018 – NAJWIĘKSZE sukcesy uczniów

Najbardziej prestiżowe olimpiady organizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych to olimpiady wpisane na listę OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH , którą ogłasza minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w Biuletynie Informacji Publicznej.

Opublikowany przez MEN wykaz Olimpiad uprawnia finalistów i laureatów m.in. do: odpowiednio do zwolnienia z przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu; preferencyjne przyjmowanie laureatów i finalistów olimpiad na uczelnie wyższe ( na podstawie ogłoszonych przez uczelnie warunków rekrutacji). Olimpiady przedmiotowe są zazwyczaj trzystopniowe:
• Szkolne (I stopnia)
• Okręgowe (II stopnia)
• Centralne (II stopnia).
Wyniki olimpiad ogłoszonych przez MEN są brane pod uwagę w corocznym RANKINGU SZKÓŁ PODANGIMNAZJALNYCH prowadzonym przez Perspektywy.

W tym roku szkolnym aż 52 uczniów naszej szkoły brało udział w etapie okręgowym olimpiad ogłoszonych przez MEN. Jest to zdecydowanie największa grupa uczniów spośród innych stalowowolskich szkół średnich!

Z przyjemnością prezentujemy największe sukcesy odniesione przez uczniów naszej szkoły, którzy zostali dopuszczeni do centralnych- ogólnopolskich zawodów.

OLIMPIADA HISTORYCZNA
Dwóch uczniów naszej szkoły Damian Beszczyński (kl. II a) i Kacper Szeląg (kl. III h) wezmą udział w finale XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.
Finał odbywa się w Gdańsku w dniach 6 - 9 kwietnia 2018 r.
Nauczycielką w/w uczniów jest Pani Ludmiła Drożewska.

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
Trzech naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do zawodów finałowych XLIV Olimpiady Geograficznej:
Jakub Kołosiński Adam Tyszko i z klasy 1a, uczniowie p. Jolanty Biłogras
Piotr Godula z klasy 3a, uczeń p. Beaty Gazdy.

ZAWODY CENTRALNE (III stopnia) odbędą się od19 do 22 kwietnia 2018 r.

OLIMPIADA ARTYSTYCZNA
Magdalena Cichoń z klasy 3g i Sara Steć z klasy 1f
zakwalifikowały się do eliminacji centralnych XLII Olimpiady Artystycznej.

ELIMINACJE CENTRALNE (III stopnia) odbędą się od 16 do 19 kwietnia 2018 r.
Nauczycielką Magdy i Sary jest p.Jolanta Kawa.

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ
Wojciech Gajda z klasy 2a
został zakwalifikowani do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Finał odbywa się w Gdańsku w dniach 6 - 9 kwietnia 2018 r.
Opiekunem naukowym Wojtka jest p. Jolanta Wołcz

OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH

Warto wspomnieć, że nasi uczniowie biorą licznie udział w trzystopniowej ogólnopolskiej olimpiadzie pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. W tym roku szkolnym z fizyki i geografii na zawodach II stopnia (okręgowych) wzięło udział 28 uczniów. Do zawodów finałowych zostało zakwalifikowanych 5 uczniów.

Do centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2017/2018 z przedmiotu geografia z elementami geologii zakwalifikował się Piotr Godula z klasy 3a, uczeń p. Beaty Gazdy.
Czterech uczniów zakwalifikowało się do centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2017/2018 z przedmiotu fizyka.
Są to uczniowie:
z klasy 3a: Wojciech Korniak, Wojciech Habigier;
z klasy 2a: Wojciech Gajda, Damian Beszczyński.
Nauczycielką w/w uczniów jest p. Jolanta Wołcz
.

Finały odbyły się 17 marca 2018 r., ale nie znamy jeszcze wyników.

Turniej wiedzy Quizspotter "Dziedzictwo kulturowe Stalowej Woli"

Data: 28.03.2018

Z radością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły: Kamila Ujda (klasa II i), Wiktoria Masłowska (klasa III i) i Kacper Wierzbicki (klasa II d) zajęli I miejsce drużynowo w turnieju wiedzy Ouizspotter "Dziedzictwo kulturowe Stalowej Woli".
Cała trójka odniosła też sukcesy indywidualne. Kacper Wierzbicki zajął indywidualnie pierwsze miejsce, Kamila Ujda drugie a Wiktoria Masłowska trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w Olimpiadzie Artystycznej

Data: 26.03.2018

scr

Z radością informujemy, że Magdalena Cichoń z klasy 3g i Sara Steć z klasy 1f zakwalifikowały się do eliminacji centralnych XLII Olimpiady Artystycznej.

Eliminacje centralne ( III stopnia ) odbędą się w Warszawie w dniach od 16 do 19 kwietnia. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Nauczycielką Magdy i Sary jest p.Jolanta Kawa.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

1 2 3 4 5 6 7 ... 57