Konkursy

Informacje o konkursach i olimpiadach.

Finał V Powiatowego Konkursu

Data: 08.06.2017

scr

Finał V Powiatowego Konkursu „Krok w przyszłość” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego odbył się 7 czerwca 2017r. w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Stalowej Woli. Uczniowie wyłonieni w I etapie konkursu prezentowali swoje biznesplany przed jury.

Wyniki finałowego etapu konkursu:

 • I miejsce - Kaja Sierpniak Foodtruck "Ale Ciacho":ZSO Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli
 • II miejsce - Dominika Borowiec Cukiernia dietetyczna "Sancha”: ZSO Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli
 • III miejsce - Martyna Młynarska Dom dziennego pobytu dla seniorów "Złote wzgórza”: Liceum Ogólnokształcące im. S.Czarnieckiego w Nisku
 • IV miejsce – Marcela Słomianny Działalność usługowo –produkcyjna "Nasze dwa kółka”: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im.C.K.Norwida w Stalowej Woli
 • V miejsce - Magdalena Kaczor Przedsiębiorstwo handlowo –usługowe "Rotka”: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. J.Sobieskiego w Stalowej Woli
 • VI miejsce - Weronika Drozd Firma produkcyjna "Skrzat”: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im.C.K.Norwida w Stalowej Woli
 • VII miejsce - Agata Pamuła „Gabinet Afrodyta”: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im.W.Sikorskiego w Stalowej Woli
 • VIII miejsce – Julia Lewandowska Ośrodek terapeutyczny "Szansa”:Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im.C.K.Norwida w Stalowej Woli
 • IX miejsce - Paweł Piekarz Park linowy "Skoczek”:ZSO Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli
 • X miejsce – Karolina Piotrowska „Mencave”: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im.J.Sobieskiego w Stalowej Woli

Bardzo dziękuję członkom jury oraz sponsorom bieżącej edycji konkursu: Starostwu Powiatowemu w Stalowej Woli, Starostwu Powiatowemu w Nisku, Regionalnej Izbie Gospodarczej w Stalowej Woli, Firmie MCS Metal Cleaning Service, Firmie Wash Serwis, HSW Stalowa Wola, SanBank Nadsańskiemu Bankowi Spółdzielczemu, Firmie Sekret, Firmie Biuro Plus, PUP , Firmie Maraton.
Serdecznie gratuluję finalistom oraz pozostałym uczestnikom konkursu.

Elżbieta Komsa
Organizator konkursu

Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Obraz a słowo"

Data: 06.06.2017

Miło jest nam poinformować, że uczennica kl. I i Eryka Gugnacka została wyróżniona w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego". Konkurs organizowany jest przez Górnośląskie Muzeum w Bytomiu i jego celem jest zapoznanie się z biografią wskazanego artysty a następnie opisanie jednego obrazu z Galerii Malarstwa Polskiego. Najlepsze prace są drukowane w publikacji pokonkursowej. Młodzież od lat rywalizuje w trzech kategoriach: gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i obcojęzycznej. Wśród nagrodzonych prac były opowiadania, eseje, wiersze, nawet utwory dramatyczne. W tym roku do konkursu zgłosiło się 230 uczestników, którzy próbowali odkryć tajemnice obrazu Olgi Boznańskiej "Dziewczynka przy oknie". Tym bardziej cieszy fakt, że praca naszej uczennicy (będąca wyimaginowanym wywiadem z siostrą Olgi Boznańskiej), została zauważona, nagrodzona i opublikowana.

Eryce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Nauczycielką Eryki jest P. Ewa Wierzbicka

Wyniki pierwszego etapu V Powiatowego Konkursu "Krok w przyszłość"

Data: 05.06.2017

Decyzją Jury V Powiatowego Konkursu „ Krok w przyszłość” zorganizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego do Finału zakwalifikowały się następujące osoby:
Stalowa Wola:

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego: Pamuła Agata
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego: Piotrowska Karolina,Kaczor Magdalena
 • Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im.Cypriana Kamila Norwida: Drozd Weronika, Słomianny Marcela, Lewandowska Julia
 • Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej: Borowiec Dominika, Sierpniak Kaja, Piekarz Paweł

Nisko:

 • Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego: Młynarska Martyna

Finał konkursu odbędzie się 07.06.2017r. od godz. 8.30 w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Stalowej Woli, ul. 1-go Sierpnia 26 b.
Wszystkich uczestników konkursu zapraszam na podsumowanie finału i wręczenie nagród o godz. 12.00 (nagrody przewidziane są dla każdej osoby -do odebrania tylko w czasie uroczystości podsumowania konkursu).
Finalistom i uczestnikom serdecznie gratuluję .

Organizator konkursu
Elżbieta Komsa

I i II miejsce naszych uczennic w Konkursie

Data: 01.06.2017

scr

Z ogromną przyjemnością dzielimy się informacją o sukcesie naszych uczennic w X edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta „ Bezpieczny budżet”. Nasza uczennica Paulina Janiszewska klasy II A zajęła I miejsce, a jej koleżanka Maria Dycha - II miejsce!

Nauczycielką uczennic jest p. Elżbieta Komsa.

Serdecznie gratulujemy

Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

Data: 10.05.2017

Miło nam poinformować, że aż 11 naszych uczniów zostało wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017 organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Najwyższy sukces osiągnął Wojciech Habigier z klasy 2a uzyskując bardzo dobry wynik.
Wśród uczniów klas drugich wyróżnienie otrzymali: Greta Steć, Katarzyna Porębska, Piotr Godula, Dagmara Czarnota (klasa 2a) i Mateusz Mastalerczyk ( klasa 2b.

W grupie wyróżnionych uczniów z klas pierwszych znaleźli się: Wojciech Gajda, Dominik Gortat z klasy 1a i Krzysztof Tofilski z klasy 1c. .

Z klas maturalnych wyróżnienie otrzymali: Piotr Wiącek i Jakub Kluk z klasy 3a

Serdecznie wszystkim wyróżnionym gratulujemy.

Dominik Gortat zajął I miejsce w Podkarpackim Konkursie Matematycznym

Data: 10.05.2017

Z duma informujemy, że uczeń p. Waldemara Rożka - Dominik Gortat z klasy 1a zajął pierwsze miejsce w XVII Podkarpackim Konkursie Matematycznym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Nasze uczennice Finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego

Data: 10.05.2017

Z radością dzielimy się informacją o wynikach IX Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Poszukiwanie Talentów.
W Warszawie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 29 i 30 maja 2017 r. odbędzie się finał Konkursu, w którym wezmą udział dwie nasze uczennice: Aneta Raczyńska i Dagmara Czarnota z klasy 2a.

Na ogólnopolskich eliminacjach, Dagmara i Aneta, będą walczyły o zaszczytny tytuł laureata konkursu oraz główną nagrodę, którą jest wycieczka samolotowa do CERN pod Genewą w pierwszym tygodniu lipca oraz indeks studenta na Wydziale Fizyki dla laureatów grupy szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne. Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy w 2005 roku. Rok 2005 był ogłoszony na świecie Rokiem Fizyki.

Nauczycielkami naszych FINALISTEK są: p. Jolanta Wołcz i Lidia Panas-Pawłowska

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach ogólnopolskich.

SUKCES W KONKURSIE BIBLIJNYM

Data: 30.04.2017

Uczennica Dagmara Czarnota z kl. 2 a zdobyła wyróżnienie (IV m. ex aequo) w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Gratulujemy.

Relacja i fotografie na stronie:

https://diecezjasandomierska.pl/najlepsi-mlodzi-biblisci-diecezji/

Tytuł "TAON"

Data: 26.04.2017

Uczeń klasy 2A Patryk Dubiel uzyskał bardzo dobry wynik w Polsko - Ukraińskim Konkursie Fizycznym "LWIĄTKO".

Gratulujemy!

Polszczyzna bez tajemnic. Test znajomości poprawnych form językowych

Data: 25.04.2017

Stalowowolska filia Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Stalowej Woli byli organizatorami konkursu "Polszczyzna bez tajemnic. Test znajomości poprawnych form językowych", który odbył się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. Specjalnym gościem tego wydarzenia był wybitny językoznawca prof. Andrzej Markowski. Przewodniczący Rady Języka Polskiego wygłosił interesujący wykład na temat zmian zachodzących w polszczyźnie. Chętnie też odpowiadał na pytania, które zadawali słuchacze.

W konkursie zwyciężył Piotr Godula (klasa II a), zaś drugie miejsce zajął Norbert Biedrzycki (klasa III h). Wyróżnienie otrzymała Wioletta Flis (klasa I a).

Gratulujemy!

1 2 3 4 5 6 7 ... 52