Konkursy

Informacje o konkursach i olimpiadach.

Młodzież zapobiega pożarom

Data: 07.03.2017

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli przypomina, że eliminacje na szczeblu miejskim XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" powinny odbyć się do dnia 31 marca 2017 r.

Zakres zagadnień turniejowych oraz pomocnicze materiały szkoleniowe dla uczestników turnieju można pobrać ze strony internetowej: www.stwola.kppsp.pl w zakładce "Pobierz pliki".

Kontakt oraz dodatkowe informacje w KP PSP w Stalowej Woli: kpt. Krystian Bąk, tel. (15) 842-65-11, kom. 792 200 321.

Konkurs Wiedzy o Szybownictwie

Data: 28.02.2017

Informujemy, że sekcja Szybowcowa Aeroklubu Stalowowolskiego organizuje Stalowowolski Konkurs Wiedzy o Szybownictwie.
Główną nagrodą w konkursie jest bezpłatny udział w Teoretycznym Kursie Szybowcowym.
Do udziału w Konkursie zaproszne są wszystkie osoby, które ukończyły 15 rok życia.

Pierwszy etap Konkursu potrwa do 17 marca i będzie się odbywał drogą internetową. Każdy z uczestników ma za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru, który dostępny jest pod adresem: https://goo.gl/forms/tqlbY9koBD5XO1uG3

Pytania dotyczą zarówno wiedzy ogólnej o lotnictwie, jak i bardziej szczegółowych zagadnień z dziedziny szybownictwa.
Rozwiązanie testu nie zajmuje więcej niż 30 minut!

Zdobywcy 10 najlepszych wyników zostaną zaproszeni na drugi etap konkursu, który odbędzie się 26 marca w siedzibie Aeroklubu Stalowowolskiego na lotnisku w Turbi.
Na Zwycięzcę czeka darmowy udział w Teoretycznym Szkoleniu Szybowcowym, dla pozostałych Uczestników - bony zniżkowe na udział w Teoretycznym Kursie Szybowcowym oraz na Loty Zapoznawcze.

Więcej informacji o Konkursie znajduje się na stronie Aeroklubu Stalowowolskiego: www.aeroklubstalowowolski.pl

Regulamin Konkursu dostępny jest pod adresem: http://aeroklubstalowowolski.pl/aktualnosci-upload/regulamin_konkurs_2017.pdf

Nasz uczeń w ogólnopolskim Konkursie

Data: 27.02.2017

Z radością informujemy, że nasz uczeń Hubert Moskal z klasy 3g zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej "Brain bee", który jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników UJ.
Kolejny etap Konkursu odbędzie się 01 kwietnia 2017 r. w Krakowie.

Nauczycielem Huberta jest p. Wiesław Mazurkiewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie

Data: 24.02.2017

scr

Z dumą informujemy , że aż siedmiu naszych uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskich zawodach X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH".
Są to uczniowie:
Dubiel Patryk z klasy 2a - z przedmiotu fizyka
Siwek Aleksander z klasy 3a - z przedmiotu fizyka
Drzymała Paweł z klasy 1g - z przedmiotu geografia z elementami geologii
Godula Piotr z klasy 2a - z przedmiotu geografia z elementami geologii
Kutyła Michał z klasy 1h - z przedmiotu geografia z elementami geologii
Wiącek Piotr z klasy 3a - z przedmiotu matematyka
Wieczorek Mateusz z klasy 3c - z przedmiotu matematyka

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie stanowią najliczniejszą grupę spośród szkół stalowowolskich.

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do Olimpiady są: (Jolanta Wołcz (fizyka), Beata Gazda (geografia z elementami geologii), Waldemar Rożek i Stanisław Ordon (matematyka).

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do ogólnopolskich zawodów.

Uczeń naszej szkoły w II etapie Olimpiady Biologicznej

Data: 09.02.2017

Po zaliczeniu testu wiedzowego etapu szkolnego olimpiady i pozytywnej weryfikacji pracy badawczej przez komitet okręgowy naszą szkołę w XLVI Olimpiadzie Biologicznej na etapie okręgowym reprezentował uczeń klasy III f Bartłomiej Zaremba.

Gratulujemy.

Nauczycielem Bartka jest pani Bożena Gajda.

Konkurs plastyczny "Rewitalizacja - ruszamy Stalową Wolę"

Data: 06.02.2017

Referat Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta Stalowa Wola i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza organizują konkurs plastyczny pod hasłem: "Rewitalizacja - ruszamy Stalową Wolę"

Przedmiotem konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej w formacie A3 prezentującej wizję wybranej przez siebie części obszaru rewitalizowanego, w skład którego wchodzi okręg nr 3 i okręg nr 20.

Prace należy dostarczyć do dnia 22.03.2017 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza ul. ks. J. Popiełuszki 10/ Biblioteka Międzyuczelniana/ w Stalowej Woli.

Regulamin konkursu oraz oświadczenie - zgoda na wykorzystanie danych osobowych na potrzeby promocji konkursu oraz umowa przeniesienia praw autorskich dostępne są w sekretariacie LO im. KEN w Stalowej Woli.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 15 842-10-63, wew. 38, 664 996 962

Nasz uczeń w części doświadczalnej Olimpiady Fizycznej

Data: 01.02.2017

scr

Z dumą informujemy, że nasz uczeń Jakub Kluk z klasy 3a został zakwalifikowany do drugiej części ( doświadczalnej) okręgowych zawodów 66. Olimpiady Fizycznej (2016/2017). Jakub znalazł się w grupie 17 uczestników z województwa podkarpackiego i jako jedyny ze Stalowej Woli będzie reprezentować społeczność uczniowską naszego miasta.

Nauczycielką Jakuba jest p. Jolanta Wołcz

Serdecznie gratulujemy

Konkurs astronomiczny

Data: 31.01.2017

W imieniu Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacji Akademia Astronomii, zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie astronomicznym „Astrolabium”. Rejestracja uczestników będzie trwała do końca marca 2017 roku, zaś konkurs odbędzie się w każdej zgłoszonej szkole w kwietniu 2017 roku.

Celem Konkursu jest propagowanie nauk ścisłych, a szczególnie astronomii i badań kosmicznych, wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnictwo w konkursie pozwoli pogłębić dotychczasową wiedzę z astronomii, jak również wpłynąć na rozwój nowych pasji.

Dla uczestników z największą liczbą punktów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe. Szkoły, w których procentowe uczestnictwo w Konkursie uczniów z danego poziomu będzie największe, zostaną nagrodzone możliwością zorganizowania na ich terenie Warsztatów Astronomicznych prowadzonych przez specjalistów z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej:
www.astrolabium.org

Sukces naszego ucznia w XLI Olimpiadzie Języka Angielskiego

Data: 30.01.2017

Z przyjemnością informujemy, że Miłosz Kruczek z klasy III a zakwalifikował się do trzeciej fazy (część ustna 2. etapu) XLI Olimpiady Języka Angielskiego. Gratulujemy!

SUKCES NASZEGO UCZNIA W OLIMPIADZIE MATEMATYCZNEJ

Data: 13.01.2017

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Wiącek z klasy IIIa zakwalifikował się do etapu okręgowego LXVIII Olimpiady Matematycznej.Eliminacje okręgowe odbędą się 24 - 25 lutego 2017.

Nauczycielem Piotra jest p. Waldemar Rożek.

Serdecznie gratulujemy.

1 2 3 4 5 6 ... 49