Konkursy

Informacje o konkursach i olimpiadach.

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Data: 18.01.2019

Z radością informujemy, że nasza uczennica Magdalena Konopka z klasy III i zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbędzie się 16 lutego 2019 r. w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczycielką Magdaleny jest P. Ewa Wierzbicka

Sukces uczniów w Olimpiadzie Artystycznej z historii muzyki

Data: 17.01.2019

scr

Z radością informujemy, że uczennice p. Jolanty Kawy: Sara Steć II F, Julia Maślach II A, Katarzyna Zbyrad I A, zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej z historii muzyki.

Eliminacje Okręgowe odbędą się 11- 13 lutego w Krakowie.

GRATULUJEMY

Nasi uczniowie w Olimpiadzie Artystycznej

Data: 07.01.2019

scr

Cieszą nas informacje o sukcesach naszych uczniów, z którymi z dumą się dzielimy. Kolejni nasi uczniowie dołączyli do uczestników olimpiad z listy olimpiad organizowanych przez Ministra Edukacji Narodowej.

Uczniowie Regina Otto z klasy III d, Wojciech Cetnarski z klasy III c, Albert Piątkowski z klasy III c zostali zakwalifikowani do eliminacji okręgowych Olimpiady Artystycznej 2018/19 (sekcja - historia sztuki ), które odbędą się 11 lutego w Instytucie Historii Sztuki UJ w Krakowie.
Nauczycielką wymienionych uczniów jest p.Jolanta Kawa.

Serdecznie gratulujemy

Karol Jaszczur w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks

Data: 07.01.2019

scr

Miło mam poinformować, że wśród zakwalifikowanych do drugiego etapu XII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu MATEMATYKA znalazł się uczeń p. Wojciecha Pamuły - Karol Jaszczu z klasy 2d (matematyczno - historycznej).

Zawody II etapu odbędą się 03.02.2019 r. w Przemyślu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Nasz uczeń w Olimpiadzie Astronomicznej

Data: 04.01.2019

scr

Z ogromną dumą informujemy, że nasz uczeń Damian Beszczyński z klasy 3a został zakwalifikowany jako jeden z 67 uczniów w Polsce do drugiego etapu Olimpiady Astronomicznej.
Damian jest uczniem p. Jolanty Wołcz i jako kolejny po dziesięciu latach przerwy w sukcesach naszych uczniów dołączył do grona naszych uczniów odnoszących sukcesy w prestiżowej Olimpiadzie Astronomicznej.

Olimpiada przebiega w trzech etapach. Zadania zawodów I stopnia (szkolnych) są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej (pod kontrolą i w ograniczonym czasie).

Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Jednym z zadań zawodów centralnych jest przeprowadzenie samodzielnej obserwacji astronomicznej, jeśli pozwala na to pogoda. Wśród zadań finałowych znajduje się też zadanie sprawdzające znajomość wyglądu nieba, rozwiązywane pod sztucznym niebem planetarium.

Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Często nawiązuje do najnowszych wydarzeń astronomicznych. Duża liczba zadań rachunkowych wymaga od uczestnika dobrego opanowania warsztatu matematycznego.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Sukcesy naszych uczniów w olimpiadzie z FIZYKI

Data: 04.01.2019

Z radością informujemy, że aż dwudziestu czterech uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2018/2019 z przedmiotu fizyka.

Są to uczniowie:
Klasa 2 a
Karkoszka Paulina
Nieradka Aleksandra
Pęczek Katarzyna
Kuś Wojciech
Kupiec Albert
Kołosiński Jakub
Rzekęć Bartłomiej
Cholewiński Jakub
Nicałek Dominik

Klasa 2 c
Witkowska Martyna
Wildanger Michał
Bucior Sebastian
Basak Aleksander
Moskal Radosław

Klasa 2 f
Kaczor Zuzanna

Klasa 3 a
Weronika Biszczat
Pater Agata
Beszczyński Damian
Gajda Wojciech
Bzdoń Michał
Habigier Miłosz

Klasa 3 c
Zadrużniak Natalia
Tofilski Krzysztof
Gortych Damian

Nauczycielkami w/w uczniów są p.Jolanta Wołcz i Lidia Panas-Pawłowska.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

68. Olimpiada Fizyczna

Data: 19.12.2018

Z przyjemnością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły: Paulina Karkoszka z klasy II a, Wojciech Gajda z klasy III a i Damian Beszczyński z klasy III a zakwalifikowali się do drugiego etapu 68. Olimpiady Fizycznej. Drugi etap odbędzie się 13.01.2019 r. w Rzeszowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczycielką w/w uczniów jest Pani Jolanta Wołcz.

V edycja ogólnopolskiego konkursu drużynowego High School Business Challenge

Data: 17.12.2018

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biznesu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie serdecznie zapraszają do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu drużynowego High School Business Challenge.

Konkurs skierowany jest do pasjonatów szeroko pojętej tematyki ekonomii.

HSBC to pierwszy w Polsce konkurs dla licealistów oparty na formule case study.

To nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu ekonomii, ale także prosta droga do atrakcyjnych nagród materialnych oraz finansowych.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a wsparcie merytoryczne zapewnia nam m. in. organizacja CIMA - The Chartered Institute of Management Accountants.

Zapisy rozpoczęły się 25.11.2018 i potrwają aż do 21.12.2018. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.businesschallenge.pl/oraz https://www.facebook.com/hsbcpoland/

Więcej informacji o konkursie u nauczyciela przedsiębiorczości.

43. Ogólnopolska Olimpiada Artystyczna

Data: 08.12.2018

11 grudnia odbędzie się 43. Ogólnopolska Olimpiada Artystyczna ( sekcja muzyki i plastyki).

Eliminacje szkolne:
godz. 11.00 - 12.00 rozwiązywanie testu sala 26

godz. 12. 00 do 15.00 opis dzieła sztuki PLASTYCZNEGO sala 49
godz. 12. 00 do 15.00 opis dzieła sztuki MUZYCZNEGO sala 37

XXIII edycja Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

Data: 03.12.2018

Zapraszamy maturzystów do udziału w XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Główną nagrodę dla laureatów stanowi możliwość podjęcia studiów na najstarszym polskim uniwersytecie, przodującym w rankingach polskich uczelni.

Szczegółowe informacje na temat w/w konkursu znajdują się na stronie: www.uj.edu.pl

1 2 3 4 5 ... 58