Konkursy

Informacje o konkursach i olimpiadach.

WYNIKI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Data: 10.04.2018

scr

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym nauczycie i dyrektor szkoły otrzymali gratulacje i słowa uznania od organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do olimpiady.

Gratulacje otrzymaliśmy za sukcesy naszych uczniów, o którym miło nam poinformować:
Piotr Jan Godula został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Grzegorz Gajda został laureatem I stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Stanisław Habigier został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Damian Krzysztof Beszczyński został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Henryk Korniak został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018.

Nauczycielami wyróżnionych uczniów są Beata Gazda (geografia) i Jolanta Wołcz(fizyka).

ROK SZKOLNY 2017/2018 – NAJWIĘKSZE sukcesy uczniów

Data: 06.04.2018

ROK SZKOLNY 2017/2018 – NAJWIĘKSZE sukcesy uczniów

Najbardziej prestiżowe olimpiady organizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych to olimpiady wpisane na listę OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH , którą ogłasza minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w Biuletynie Informacji Publicznej.

Opublikowany przez MEN wykaz Olimpiad uprawnia finalistów i laureatów m.in. do: odpowiednio do zwolnienia z przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu; preferencyjne przyjmowanie laureatów i finalistów olimpiad na uczelnie wyższe ( na podstawie ogłoszonych przez uczelnie warunków rekrutacji). Olimpiady przedmiotowe są zazwyczaj trzystopniowe:
• Szkolne (I stopnia)
• Okręgowe (II stopnia)
• Centralne (II stopnia).
Wyniki olimpiad ogłoszonych przez MEN są brane pod uwagę w corocznym RANKINGU SZKÓŁ PODANGIMNAZJALNYCH prowadzonym przez Perspektywy.

W tym roku szkolnym aż 52 uczniów naszej szkoły brało udział w etapie okręgowym olimpiad ogłoszonych przez MEN. Jest to zdecydowanie największa grupa uczniów spośród innych stalowowolskich szkół średnich!

Z przyjemnością prezentujemy największe sukcesy odniesione przez uczniów naszej szkoły, którzy zostali dopuszczeni do centralnych- ogólnopolskich zawodów.

OLIMPIADA HISTORYCZNA
Dwóch uczniów naszej szkoły Damian Beszczyński (kl. II a) i Kacper Szeląg (kl. III h) wezmą udział w finale XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.
Finał odbywa się w Gdańsku w dniach 6 - 9 kwietnia 2018 r.
Nauczycielką w/w uczniów jest Pani Ludmiła Drożewska.

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
Trzech naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do zawodów finałowych XLIV Olimpiady Geograficznej:
Jakub Kołosiński Adam Tyszko i z klasy 1a, uczniowie p. Jolanty Biłogras
Piotr Godula z klasy 3a, uczeń p. Beaty Gazdy.

ZAWODY CENTRALNE (III stopnia) odbędą się od19 do 22 kwietnia 2018 r.

OLIMPIADA ARTYSTYCZNA
Magdalena Cichoń z klasy 3g i Sara Steć z klasy 1f
zakwalifikowały się do eliminacji centralnych XLII Olimpiady Artystycznej.

ELIMINACJE CENTRALNE (III stopnia) odbędą się od 16 do 19 kwietnia 2018 r.
Nauczycielką Magdy i Sary jest p.Jolanta Kawa.

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ
Wojciech Gajda z klasy 2a
został zakwalifikowani do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Finał odbywa się w Gdańsku w dniach 6 - 9 kwietnia 2018 r.
Opiekunem naukowym Wojtka jest p. Jolanta Wołcz

OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH

Warto wspomnieć, że nasi uczniowie biorą licznie udział w trzystopniowej ogólnopolskiej olimpiadzie pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. W tym roku szkolnym z fizyki i geografii na zawodach II stopnia (okręgowych) wzięło udział 28 uczniów. Do zawodów finałowych zostało zakwalifikowanych 5 uczniów.

Do centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2017/2018 z przedmiotu geografia z elementami geologii zakwalifikował się Piotr Godula z klasy 3a, uczeń p. Beaty Gazdy.
Czterech uczniów zakwalifikowało się do centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2017/2018 z przedmiotu fizyka.
Są to uczniowie:
z klasy 3a: Wojciech Korniak, Wojciech Habigier;
z klasy 2a: Wojciech Gajda, Damian Beszczyński.
Nauczycielką w/w uczniów jest p. Jolanta Wołcz
.

Finały odbyły się 17 marca 2018 r., ale nie znamy jeszcze wyników.

Turniej wiedzy Quizspotter "Dziedzictwo kulturowe Stalowej Woli"

Data: 28.03.2018

Z radością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły: Kamila Ujda (klasa II i), Wiktoria Masłowska (klasa III i) i Kacper Wierzbicki (klasa II d) zajęli I miejsce drużynowo w turnieju wiedzy Ouizspotter "Dziedzictwo kulturowe Stalowej Woli".
Cała trójka odniosła też sukcesy indywidualne. Kacper Wierzbicki zajął indywidualnie pierwsze miejsce, Kamila Ujda drugie a Wiktoria Masłowska trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w Olimpiadzie Artystycznej

Data: 26.03.2018

scr

Z radością informujemy, że Magdalena Cichoń z klasy 3g i Sara Steć z klasy 1f zakwalifikowały się do eliminacji centralnych XLII Olimpiady Artystycznej.

Eliminacje centralne ( III stopnia ) odbędą się w Warszawie w dniach od 16 do 19 kwietnia. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Nauczycielką Magdy i Sary jest p.Jolanta Kawa.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Data: 26.03.2018

23 marca w MBP w Stalowej Woli odbyły się miejskie eliminacje 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Cezary Sagan z klasy 1c zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu na szczeblu powiatowym.
Opiekunką i nauczycielką Cezarego jest p. Jolanta Kawa.

GRATULUJEMY

Uczniowie zakwalifikowani do etapu diecezjalnego Konkursu Biblijnego

Data: 14.03.2018

Z przyjemnością informujemy, że w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego pierwsze miejsca zajęły następujące osoby:
1) Faustyna Pachacz z kl. 1 F
2) Natalia Skalska z kl. 3 I
3) Piotr Godula z kl. 3 A
Wymienione osoby zakwalifikowały się do drugiego etapu - diecezjalnego.
GRATULUJEMY

Konkurs „Polszczyzna bez tajemnic”

Data: 12.03.2018

Informujemy, że 7 kwietnia 2018 roku (sobota) godz. 15:00 w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 10 pod PATRONATEM Starosty Stalowowolskiego – Janusza Zarzecznego i Przewodniczącego Rady Języka Polskiego – prof. dr hab. Jerzego Markowskiego odbędzie się KONKURS „Polszczyzna bez tajemnic: ile wiesz o swoim języku”.

Szczegóły na temat Konkursu i regulamin zostały opublikowane TUTAJ

Kolejny Konkurs Wiedzy Biblijnej

Data: 09.03.2018

Konkurs Wiedzy Biblijnej odbędzie się 13 marca (wtorek) o godz. 8.55, w sali 24.
Sylwia Węglińska

NASZ UCZEŃ W CENTRALNYM ETAPIE OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ

Data: 07.03.2018

scr

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Wojciech Gajda z klasy 2a został zakwalifikowany do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Opiekunem naukowym Wojtka jest p. Jolanta Wołcz

GRATULUJEMY SUKCESU

Sukces w olimpiadzie z przedmiotu FIZYKA

Data: 07.03.2018

scr

Z radością informujemy, że aż czterech uczniów zakwalifikowało się do centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2017/2018 z przedmiotu fizyka.

Są to uczniowie:
z klasy 3a: Wojciech Korniak, Wojciech Habigier;
z klasy 2a: Wojciech Gajda, Damian Beszczyński.

Nauczycielką w/w uczniów jest p.Jolanta Wołcz.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

1 2 3 4 5 ... 54