Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Dzień Kobiet

Data: 07.03.2018

scr

Spełnienia marzeń, dużo szczęścia, pomyślności, zbierania z życia tylko najlepszych wrażeń i spełnienia wszystkich marzeń, życzymy wszystkim Paniom w naszej szkole.

Mężczyźni

"Wspólnie przeciw białaczce" 2018

Data: 25.01.2018

scr

Miło nam poinformować, że w kolejnej edycji naszej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" do bazy danych fundacji DKMS dołączyło 45 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego z naszej szkoły.

Przypominamy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako dawca również po zakończeniu naszej Akcji na stronie internetowej: www.dkms.pl oraz możliwość zadeklarowania bycia dawcą narządów na stronie www.dawca.pl.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2g oraz p. Małgorzacie Gołojuch za przygotowanie i przeprowadzenie naszej Akcji "Wspólnie przeciw białaczce".

Zdjęcia z tegorocznej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" można zobaczyć TUTAJ

Spotkanie z Adamem Bodnarem w LO im. KEN

Data: 24.01.2018

Jutro tj., w czwartek 25 stycznia 2018 roku dzięki uprzejmości Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się spotkanie z dr. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W spotkaniu wezmą udział uczniowie klasy 1i, 1d, 2d i 2i,oraz zgłoszeni uczniowie z klas 3i.

Wspólnie przeciw białaczce

Data: 23.01.2018

scr

W dniu 25 stycznia 2018 r. (czwartek ) po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zorganizują w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku.

Rejestracja potencjalnych dawców (pełnoletnich uczniów) odbędzie się w sali nr 2 na parterze w godz. 11.00 - 14.00. . Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w sali nr 2 na parterze.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodów tożsamości.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, ze ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Rak krwi to potoczna nazwa używana do określenia nowotworu, który atakuje system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów raka krwi, w tym białaczkę. Na całym świecie co 4 minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. W przypadku, gdy nie pomagają konwencjonalne metody, takie jak chemioterapia czy naświetlanie, jedynym wyjściem pozostaje przeszczepienie komórek macierzystych.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 850 tysięcy Dawców komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS Polska ponad 744 tysięcy osób. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 24 milionów potencjalnych Dawców. Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie. Dlatego im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy zgłosić się w dniu akcji osobiście z dokumentem tożsamości, wypełnić formularz zgłoszeniowy i pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, wysłane zostanie potwierdzenie rejestracji oraz karta Dawcy. Cały proces rejestracyjny trwa około 3 - 4 miesięcy.

Organizatorzy:
Małgorzata Gołojuch i uczniowie klasy II g

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ AKCJI

Razem możemy pokonać raka krwi!

Spotkanie wychowawców z rodzicami - zakończenie I semestru nauki

Data: 11.01.2018

W PIĄTEK 12.01.2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami.

Rodziców uczniów klasy 1g zapraszamy na spotkanie z wychowawcą w dniu 19.01.2018 r. w sali 23 - przepraszamy za zmianę.

Rodziców uczniów klas 2a,2b, 2c, 2d o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali 49 na prelekcję prowadzoną przez pracownika Komendy Powiatowej Policji pt. "Prezentacja najczęściej występujących środków odurzających na terenie powiatu stalowowolskiego”. Po spotkaniu będzie kontynuowane spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rodziców uczniów klas 2e,2f, 2g, 2h, 2i po spotkaniu z wychowawcami klas zapraszamy na spotkanie do sali 49 na prelekcję prowadzoną przez pracownika Komendy Powiatowej Policji pt. Prezentacja najczęściej występujących środków odurzających na terenie powiatu stalowowolskiego”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Prosimy o sprawdzenie sali, w której odbędzie się wywiadówka TUTAJ

SZLACHETNA PACZKA - relacja z wręczenia paczki Rodzinie

Data: 12.12.2017

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem POD-2756-555728), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Bohaterami spotkania, od początku do końca- były dzieci. Żywiołowością i spontanicznością wypełniły cały blok. Mama i synowie czekali na nas na ulicy. Kiedy dzieci zobaczyły wóz strażacki, oszalały ze szczęścia po raz pierwszy, a potem było już tylko lepiej:). Jeden z nich, ruchami rąk "kierował" nas na parking przed blokiem - bezcenny widok:). A kiedy strażak otworzył drzwi wozu- usłyszeliśmy wrzaski: "SANKI! SANKI! SANKI!. Sanki zostały wypróbowane od razu na parkingu, a potem po wielokroć w mieszkaniu. Widok trzech chłopaków siedzących rzędem na sankach, trzymających sznurek i udających, że zjeżdżają (nawet przechylali się zgodnie w jedną stronę)- bezcenne! Dzieci nurkowały we wnętrzu wozu, pomagały we w noszeniu na górę tego co lżejsze i wciąż krzyczały z radości!. Najmłodszy, który uparł się, żeby wnieść jedną z kołder, wyglądał najkomiczniej, bo kołdra była większa od niego. Mieszkanie dosłownie wypełniły paczki. Dzieci nie pozwoliły mamie otworzyć żadnej, nawet tę z mopem otworzył Paweł i pytał:"o!, mama,co to jest?. Nie wiem, kto odczuwał większą radość- synowie p. Agnieszki otwierający prezenty,ich mama patrząca na radość dzieci, czy wolontariuszki, które cieszyły się, że wszyscy się cieszą:):):). Kiedy wróciłam do rodziny nazajutrz po południu, oto co zastałam:trzy kurtki na wieszakach w przedpokoju (już w nich byli na spacerze), Piotr w nowych butach(!) przy puzzlach, Paweł przy "parkingu", a Kacper przy "laptopie". Przy ścianie rzędem plecaki:). Mama: "myślałam,że nie usną w ogóle", "wciąż wyciągają wszystkie rzeczy naraz". Ja też znowu wszystko oglądałam( "plose pani, pokaze pani"- najmłodszy sepleni), nawet liczydło:):). W życiu nie widziałam, żeby ktoś się tak cieszył! Pani Agnieszka dopiero dzisiaj mogła coś powiedzieć. "Cieszę się ze wszystkiego. Ze wszystkiego. Ale najbardziej cieszę się na łóżko. Choć nie - z bonów też, bo to tyle pieniędzy, że długo długo nie będę nic wydawać"."Choć nie, z pościeli i kołder też, bo takie nowe". "Choć nie. Ja się ze wszystkiego cieszę."
Co chce przekazać wolontariusz?
Moi Kochani Darczyńcy! Po raz kolejny dziękuję Państwu za udział w Szlachetnej Paczce i czynię to z ogromną radością. To dzięki Wam rodzina, którą wybraliście, będzie mieć cudowne święta. W czystym, pomalowanym na biało pokoju. Z nowymi sprzętami i mnóstwem prezentów. I z nadzieją na prawdziwe Boże Narodzenie. Dla mnie sanki i radość tych trzech małych chłopców była prawdziwym wzruszeniem, więc ja też, dzięki Wam, dużo dostałam:) Całej społeczności "Loken"(tworzycie fajną paczkę!) jeszcze raz bardzo bardzo serdecznie dziękuję w imieniu mojej rodziny oraz w imieniu Rejonu Stalowa Wola i Okolice. Wolontariuszka Szlachetnej Paczki.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pani Agnieszka odczytała dzieciom życzenia od Państwa. Przekazała od siebie i od dzieci upominki, które wykonali dla Darczyńców. Ale dopiero dzisiaj, kiedy wszyscy ochłonęli- oprócz "dziękuję, bardzo dziękuję", powiedziała, że myślała, że dostanie "paczkę". Więc ją tak zamurowało, że wczoraj nic nie mogła powiedzieć.

Dziękujemy!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Spotkanie z rodzicami klas 1-3

Data: 24.11.2017

W PIĄTEK 24.11.2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami klas.

Lista ksal, w których odbędzie się spotkanie została opublikowana TUTAJ

Ze względu ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

ZAPRASZAMY

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Data: 16.11.2017

Miło nam poinformować, że do eliminacji okręgowych Olimpiady o Żywieniu i Żywności zakwalifikowali się Łukasz Wyjadłowski z klasy III g i Daniel Szpyt z klasy II f.

Nauczycielami uczniów są pan Wiesław Mazurkiewicz i pani Bożena Gajda.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wybory do samorządu szkolnego

Data: 08.11.2017

W dniu 07 listopada 2017 r. ruszyła kampania wyborcza kandydatów do SAMORZĄDU SZKOLNEGO:

Oto lista kandydatów:
Julia Przybylska z klasy 2a
Bartek Konopelski z klasy 1d
Krystian Kurlej z klasy 2c
Kacper Wierzbicki z klasy 2d
Mikołaj Łata z klasy 2e

Wybory już 13.11.2017 r.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Data: 08.11.2017

Informujemy, że w piątek 10 listopada o godz. 11.00 na hali gimnastycznej odbędzie się uroczysty apel, który przygotowują uczniowie klasy 2a i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli pod opieką E. Drobny.
Czas trwania: ok.1 godziny

W tym roku po raz pierwszy uroczystość z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się na hali sportowej. Ze względu m.in. na koncert przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli chcemy, aby uczestnicy mieli miejsca siedzące. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu sprawnego zajmowania miejsc przez uczniów w wyznaczonych miejscach.
Szczególną prośbę kierujemy uczniów klas drugich. Prosimy przewodniczących klas o dopilnowanie sprawnego ułożenia krzeseł, które przyniosą ze sobą uczniowie.

Prosimy o rozpoczęcie znoszenia krzeseł na halę sportową na 4 godzinie lekcyjnej ok. godz. 10.20.

Przed uroczystością i po uroczystości lekcje odbywają się wg podziału godzin.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 21