Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

EUTRAPELIA 2018

Data: 30.05.2018

W ramach Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "EUTRAPELIA 2018" zostanie zaprezentowany program słowno - muzyczny pt. "Uczeń i mistrz" 5 czerwca (wtorek) o 12.45 na I pietrze przy tablicy Jana Pawła II.

Uczestniczą klasy:

2G - religia - ks. Zbigniew Pustuła

2C - religia - ks. Maciej Charabin

2i - j.polski - Ewa Wierzbicka

Konkurs ** Krok w przyszłość **

Data: 29.05.2018

Dnia 5 czerwca 2018r.w Regionalnej Izbie Gospodarczej odbędzie się finał VI Powiatowego Konkursu „Krok w przyszłość” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego.
Do finału, w którym uczniowie przedstawią swoje pomysły biznesowe jury zakwalifikowało następujące osoby:
• Lach Kamila - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
• Lasota Izabela - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu
• Lenart Joanna - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli
• Mazur Dominika - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli
• Odrobińska Agata - Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli
• Pawłowska Karolina - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli
• Samołyk Klaudia - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli
• Trybowska Barbara – Liceum Ogólnokształcące w Nisku
• Venda Mykola - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu
• Woźny Dawid - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli

Na uroczysty finał oraz wręczenie nagród zapraszamy wszystkich uczestników konkursu wraz z merytorycznymi opiekunami.
W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z p. Elżbietą Komsa.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH TRZECICH

Data: 25.04.2018

Piątek 27 kwietnia 2018 r. o godz. 9.15 na hali gimnastycznej odbędzie się UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH TRZECICH.

Przed uroczystościami w szkole uczniowie będą mogli wziąć udział w Mszy Św. w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. o godz. 8.00.

Przypominamy wszystkim uczniom, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Data: 05.04.2018

scr

W PIĄTEK 06.04.2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami.

Z powodu nieobecności wychowawców klas spotkanie z rodzicami uczniów klas 2c,3c,3g,3i odbędzie się w innym terminie.

Rodziców uczniów klas 2a, 2b,2d, 2e o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali gimnastycznej żeńskiej (wejście od strony parkingu). Po spotkaniu będzie kontynuowane spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rodziców uczniów klas 1a,1b, 1c, 1d o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali 49 (II piętro) na prelekcję prowadzoną przez pracownika Komendy Powiatowej Policji pt. Prezentacja najczęściej występujących środków odurzających na terenie powiatu stalowowolskiego”. Po spotkaniu będzie kontynuowane spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Sale, w których odbędą się spotkania z wychowawcami można sprawdzić TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

Data: 15.03.2018

scr

Zapraszamy do udziału w tegorocznych REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które odbędą się w środę (21.03) i czwartek (22.03) w przyszłym tygodniu. W piątek 23.03.2018 r. uczniowie klas maturalnych wezmą udział w Jasnogórskiej Pielgrzymce Maturzystów .

Rekolekcje w tym roku będzie prowadził nasz były katecheta, lubiany i ceniony przez młodzież - ks. dr Adam Kopeć.

PLAN REKOLEKCJI
Środa 21.03.2018 r.
miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli

10:30 Konferencja
11.00 Wystawienie NS - Okazja do spowiedzi w salach lekcyjnych
12.00 Zakończenie

Czwartek 22.03.2018 r.
miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli

10:30 Skrzynka pytań
11.00 Msza święta z kazaniem
12.00 Zakończenie

ZAPRASZAMY

Dzień Kobiet

Data: 07.03.2018

scr

Spełnienia marzeń, dużo szczęścia, pomyślności, zbierania z życia tylko najlepszych wrażeń i spełnienia wszystkich marzeń, życzymy wszystkim Paniom w naszej szkole.

Mężczyźni

"Wspólnie przeciw białaczce" 2018

Data: 25.01.2018

scr

Miło nam poinformować, że w kolejnej edycji naszej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" do bazy danych fundacji DKMS dołączyło 45 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego z naszej szkoły.

Przypominamy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako dawca również po zakończeniu naszej Akcji na stronie internetowej: www.dkms.pl oraz możliwość zadeklarowania bycia dawcą narządów na stronie www.dawca.pl.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2g oraz p. Małgorzacie Gołojuch za przygotowanie i przeprowadzenie naszej Akcji "Wspólnie przeciw białaczce".

Zdjęcia z tegorocznej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" można zobaczyć TUTAJ

Spotkanie z Adamem Bodnarem w LO im. KEN

Data: 24.01.2018

Jutro tj., w czwartek 25 stycznia 2018 roku dzięki uprzejmości Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się spotkanie z dr. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W spotkaniu wezmą udział uczniowie klasy 1i, 1d, 2d i 2i,oraz zgłoszeni uczniowie z klas 3i.

Wspólnie przeciw białaczce

Data: 23.01.2018

scr

W dniu 25 stycznia 2018 r. (czwartek ) po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zorganizują w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku.

Rejestracja potencjalnych dawców (pełnoletnich uczniów) odbędzie się w sali nr 2 na parterze w godz. 11.00 - 14.00. . Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w sali nr 2 na parterze.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodów tożsamości.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, ze ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Rak krwi to potoczna nazwa używana do określenia nowotworu, który atakuje system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów raka krwi, w tym białaczkę. Na całym świecie co 4 minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. W przypadku, gdy nie pomagają konwencjonalne metody, takie jak chemioterapia czy naświetlanie, jedynym wyjściem pozostaje przeszczepienie komórek macierzystych.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 850 tysięcy Dawców komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS Polska ponad 744 tysięcy osób. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 24 milionów potencjalnych Dawców. Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie. Dlatego im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy zgłosić się w dniu akcji osobiście z dokumentem tożsamości, wypełnić formularz zgłoszeniowy i pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, wysłane zostanie potwierdzenie rejestracji oraz karta Dawcy. Cały proces rejestracyjny trwa około 3 - 4 miesięcy.

Organizatorzy:
Małgorzata Gołojuch i uczniowie klasy II g

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ AKCJI

Razem możemy pokonać raka krwi!

Spotkanie wychowawców z rodzicami - zakończenie I semestru nauki

Data: 11.01.2018

W PIĄTEK 12.01.2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami.

Rodziców uczniów klasy 1g zapraszamy na spotkanie z wychowawcą w dniu 19.01.2018 r. w sali 23 - przepraszamy za zmianę.

Rodziców uczniów klas 2a,2b, 2c, 2d o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali 49 na prelekcję prowadzoną przez pracownika Komendy Powiatowej Policji pt. "Prezentacja najczęściej występujących środków odurzających na terenie powiatu stalowowolskiego”. Po spotkaniu będzie kontynuowane spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rodziców uczniów klas 2e,2f, 2g, 2h, 2i po spotkaniu z wychowawcami klas zapraszamy na spotkanie do sali 49 na prelekcję prowadzoną przez pracownika Komendy Powiatowej Policji pt. Prezentacja najczęściej występujących środków odurzających na terenie powiatu stalowowolskiego”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Prosimy o sprawdzenie sali, w której odbędzie się wywiadówka TUTAJ

1 2 3 4 5 6 ... 20