Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Wspólnie przeciw białaczce

Data: 10.01.2017

scr

W dniu 12 stycznia 2017 r. (czwartek ) po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zorganizują w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku.

Rejestracja potencjalnych dawców (pełnoletnich uczniów) odbędzie się w sali nr 2 na parterze w godz. 10.00 - 12.00.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom RODZICÓW UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY (do 55 roku życia), tym roku po raz pierwszy, rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się także podczas wywiadówki w godz. 16.30 - 19.00 w sali nr 2 na parterze.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodów tożsamości.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, ze ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Rak krwi to potoczna nazwa używana do określenia nowotworu, który atakuje system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów raka krwi, w tym białaczkę. Na całym świecie co 4 minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. W przypadku, gdy nie pomagają konwencjonalne metody, takie jak chemioterapia czy naświetlanie, jedynym wyjściem pozostaje przeszczepienie komórek macierzystych.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 850 tysięcy Dawców komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS Polska ponad 744 tysięcy osób. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 24 milionów potencjalnych Dawców. Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie. Dlatego im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy zgłosić się w dniu akcji osobiście z dokumentem tożsamości, wypełnić formularz zgłoszeniowy i pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, wysłane zostanie potwierdzenie rejestracji oraz karta Dawcy. Cały proces rejestracyjny trwa około 3 - 4 miesięcy.

Organizatorzy:
Małgorzata Gołojuch i uczniowie klasy II f

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ AKCJI

Razem możemy pokonać raka krwi!

Jasełka 2016

Data: 20.12.2016

scr

Wzorem ubiegłych lat w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, w czwartek 22 grudnia, na sali gimnastycznej żeńskiej odbędą się JASEŁKA. W tym roku będą one przygotowane przez uczniów klasy 1h pod opieką p. Lidii Hawryło-Sierpniak i księdza Grzegorza Martyny.

Udział w Jasełkach wezmą wszyscy uczniowie:
8.00- wykaz klas w załączniku
9.00 –wykaz w załączniku

W tym dniu od godz. 7.10 klasy będą miały lekcje w jednej sali załącznik.

Plan pracy w dniu 22.12.2016 r.:

nr lekcji godz. lekcyjna plan pracy
1,2,3,4 7.10-10.35 Lekcje wg podziału
5 10.55-11.40 WIGILIA KLASOWA pod opieką wychowawcy
6,7,8,9 11.50-14.25 Lekcje wg podziału

Dzień Wszystkich Świętych

Data: 27.10.2016

scr

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych, dzień pamięci o tych, których nie ma już wśród nas.

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć zmarłych pracowników i nauczycieli naszej szkoły zamieszczamy PLAN CMENTARZA z zaznaczoną lokalizacją ich grobów oraz informację dotyczącą miejsca pochówku.

Święto KEN

Data: 13.10.2016

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień 14 października co roku obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich ludzi, którzy związani są z pracą w oświacie.

Dla Nas nauczycieli, pracowników oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, jest to również święto naszego patrona, którego imię nosimy już od 1973 r. Święto to bowiem nawiązuje bezpośrednio do i osiągnięć instytucji powstałej w 1773 r., która pełniła wówczas rolę pierwszego tradycji ministerstwa oświaty.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz uczniom życzę z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu sukcesów i satysfakcji z tego co przynosi nam życie.

Jednocześnie przypominam, że dzień 14. 10. 2016 r. zgodnie z zapisem Art. 74. Karty Nauczyciela jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W związku z tym, szkoła organizuje od godz. 8.00-12.35 zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których głównym tematem będą zagadnienia związane z historią KEN i naszej szkoły.

DYREKTOR SZKOŁY
Mariusz Potasz

Spotkanie z rodzicami uczniów klas maturalnych

Data: 21.09.2016

W PIĄTEK 23.09.2016 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas maturalnych z wychowawcami klas.

Zapraszamy także Rodziców uczniów klasy 1i.

Ze względu na budowę boiska piłkarskiego i ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Data: 23.08.2016

Serdecznie zapraszamy uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w czwartek 01 września o godz. 10.30 na hali gimnastycznej.

Msza święta z okazji rozpoczęcia nauki odbędzie się w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli o godz. 9.00.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

Data: 22.06.2016

Piątek 24 czerwca o godz. 10.30 na hali gimnastycznej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16.

Przed uroczystościami w szkole uczniowie będą mogli wziąć udział w Mszy Św. w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. o godz. 9.00.

Przypominamy wszystkim uczniom, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.

Warsztaty ekologiczne

Data: 09.06.2016

scr

Kolejna klasa z naszej szkoły brała udział w warsztatach przedmiotowych. Tym razem uczniowie klasy 1h biologiczno-chemicznej uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W pierwszym dniu zwiedzili i spali w Kopalni Soli w Bochni, w drugim dniu mieli lekcje biologii w Muzeum Anatomii w Krakowie oraz w Ogrodzie Botanicznym. W trzecim dniu Warsztatów uczniowie zapoznali się z najwyższą ochroną przyrody jaką jest park narodowy w czasie sześciogodzinnych warsztatów naukowych prowadzonych przez pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego. Czwartego dnia uczniowie i ich opiekunowie zmagali się z własnymi słabościami i lękami podczas wspinaczki skałkowej w Dolinie Kobylańskiej.
W ostatnim dniu Warsztatów 09.06.2016 r. uczestnicy zwiedzili Muzeum Auschwitz – Birkenau.

W piątek z radością wszyscy powrócą na tradycyjne lekcje w ławkach szkolnych.

Celem Warsztatów było kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska oraz gotowości do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Fotorelację z Warsztatów Ekologicznych możecie obejrzeć TUTAJ.

Wielki sukces naszego liceum w rankingu STEM

Data: 01.06.2016

Nasza szkoła, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, znalazło się w prestiżowym gronie 200 najlepszych liceów w Polsce, najlepiej kształcących w zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Uplasowaliśmy się na 142 pozycji.

Ranking został przygotowany przez miesięcznik "Perspektywy", we współpracy z Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie. Misją rankingu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics)jest budzenie w młodych ludziach pasji do przedmiotów ścisłych, a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych.Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia Sukces naszych uczniów i nauczycieli jest tym większy, że samych liceów ogólnokształcących jest w Polsce 2286. W rankingu sklasyfikowano tylko 200 najlepszych liceów STEM w całej Polsce. Nasze liceum jest jedynym w rankingu ze Stalowej Woli z całego powiatu stalowowolskiego.Tworząc ranking pod uwagę brano wyniki matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka, wyniki matury obowiązkowej z matematyki oraz sukces szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych, odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM.
Jesteśmy dumni z naszego kolejnego sukcesu.

Sukces uczniów naszej szkoły

Data: 25.04.2016

Z radością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka bardzo dobry wynik uzyskał Piotr Godula (kl. I a) a wyróżnienie otrzymali:
Dagmara Czarnota (kl. I a),
Albert Urban (kl. III f),
Daniel Konieczny (kl. III b).

Nauczycielami w/w uczniów są: pani Jolanta Wołcz oraz pani Lidia Panas - Pawłowska.

Serdecznie gratulujemy!

1 2 3 4 5 6 ... 17