Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Sukces naszych uczniów w KJN

Data: 28.03.2011

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy II g: Anna Grum i Paulina Pyć oraz uczniowie klasy I b: Bartłomiej Bednarz i Paweł Gumiela zakwalifikowali się do II - go etapu Konkursu Języka Niemieckiego "Werbung für die deutsche Sprache" "Zareklamuj język niemiecki."

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczennica naszej szkoły dostała szansę na sukces!

Data: 17.03.2011

Z radością informujemy, że maturzystka z naszej szkoły została zaproszona do wystąpienia w programie „ Szansa na sukces”. Zaśpiewała piosenkę „Korzenie” z repertuaru Mroza. Zachęcamy do obejrzenia programu „ Szansa na sukces” z jej udziałem, który zostanie wyemitowany w najbliższą niedziele 20.03.2011r. o godz. 15.15 w programie 2 TVP.

Mam haka na raka

Data: 07.02.2011

scr

Drodzy koledzy i koleżanki,
chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania ramach Programu „Mam haka na raka” i poparli swoją postawą i udziałem w marszu, prelekcjach i zbiórce maskotek w naszej szkole. Dzięki temu mogliśmy dać wspólnie dobry przykład i zachęcić społeczność lokalną do wykonywania badań profilaktycznych.

Hakerzy tacy jak należy

TU możesz obejrzeć zdjęcia z realizacji programu

Boże Narodzenie

Data: 22.12.2010

scr

Ten cudowny, pełen radości czas Świąt Bożego Narodzenia niech przyniesie wszystkim wiele szczęścia i spełnienia marzeń.
Dyrekcja LO im. KEN.

Podziękowania za udział w akcji charytatywnej

Data: 19.11.2010

W poniedziałek 08.11.2010 r. w naszej szkole odbył się koncert charytatywny, podczas którego były zbierane pieniądze na leczenie 4 letniej Oliwii Lamch.

W wyniku przeprowadzonej akcji zebraliśmy 2 584, 60 zł. Pieniądze zostały wpłacone ma konto Oliwii Lamch.

Wszystkim darczyńcom w imieniu Oliwii serdecznie dziękujemy!

Agata Matyka z klasy 3h

Korespondencja z Watykanem

Data: 15.10.2010

W obecnym tygodniu, w którym przeżywamy Dzień Papieski i Dzień Nauczyciela, pragniemy zaprezentować listy, jakie zostały wymienione pomiędzy naszą szkołą a Stolicą Apostolską.
List do Ojca Świętego Benedykta XVI
List do Pana Dyrektora Mariusza Potasza

Tematyka listów koresponduje z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej, który w tym roku poświęcony jest listom św. Pawła. Zachęcamy młodzież do czytania Pism Pawłowych, które mogą być "drogowskazem w codziennych wyborach".

16 października - rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.

Data: 15.10.2010

W tym roku obchodzimy w Polsce X Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Odwaga świętości". Zainteresowanych odsyłamy na stronę TUTAJ
W naszej szkole uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali wystawy:
- w sali katechetycznej - Jan Paweł II i Święci Karmelu
- w bibliotece - książki o papieżu, jak i dzieła jego autorstwa znajdujące się w szkolnym księgozbiorze.

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i sali 24

Dzień Edukacji Narodowej.

Data: 14.10.2010

Dzień 14 października co roku obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej.
Jest to święto wszystkich ludzi, którzy związani są z pracą w oświacie.
Dla Nas nauczycieli, pracowników oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, jest to również święto naszego patrona, którego imię nosimy już od 1973 r. Święto to bowiem nawiązuje bezpośrednio do i osiągnięć instytucji powstałej w 1773 r., która pełniła wówczas rolę pierwszego tradycji ministerstwa oświaty.
W związku z tym pragnę wszystkich nauczycieli i uczniów zaprosić na uroczystości związane z obchodami tego święta organizowane w naszej szkole.
Jednocześnie przypominam, że dzień 14. 10. 2009 r. zgodnie z zapisem Art. 74. Karty Nauczyciela jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W związku z powyższym w dniu tym, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których głównym tematem będą zagadnienia związane z historią KEN i naszej szkoły.
Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz uczniom życzę z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu sukcesów i satysfakcji z tego co przynosi nam życie.

Mariusz Potasz

Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli

Data: 07.10.2010

Parafia Konkatedralna Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli zaprasza na uroczyste otwarcie Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli w budynku Domu Parafialnego w Stalowej Woli przy ul.Ks. J.Popiełuszki 4 16 października 2010 roku o godz. 18.30
Mszę św. odprawi i dokona uroczystego otwarcia muzeum JE. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Pasterz Diecezji Sandomierskiej, inicjator powstania miejsca pamięci o wielkim Papieżu Polaku, który poświęcił ten kościół w 1973 roku.

Warsztaty integracyjne w szkole specjalnej

Data: 23.09.2010

Dnia 21 września młodzież naszej szkoły uczestniczyła kolejny raz w warsztatach integracyjnych, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 2 „b” pod opieką pani Sylwii Węglińskiej.

Warsztaty miały na celu integrację środowisk podczas wykonywania prac plastycznych takich jak kartki origami i bibułowe kwiaty tworzone z prostych elementów.
Spotkanie prowadziła absolwentka naszego liceum Michalina Pokrywka.

Uczniowie klasy 2 „b”, zaskoczyli siebie i organizatorów talentem plastycznym.

1 ... 17 18 19 20 21