Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Podziękowania za udział w akcji charytatywnej

Data: 19.11.2010

W poniedziałek 08.11.2010 r. w naszej szkole odbył się koncert charytatywny, podczas którego były zbierane pieniądze na leczenie 4 letniej Oliwii Lamch.

W wyniku przeprowadzonej akcji zebraliśmy 2 584, 60 zł. Pieniądze zostały wpłacone ma konto Oliwii Lamch.

Wszystkim darczyńcom w imieniu Oliwii serdecznie dziękujemy!

Agata Matyka z klasy 3h

Korespondencja z Watykanem

Data: 15.10.2010

W obecnym tygodniu, w którym przeżywamy Dzień Papieski i Dzień Nauczyciela, pragniemy zaprezentować listy, jakie zostały wymienione pomiędzy naszą szkołą a Stolicą Apostolską.
List do Ojca Świętego Benedykta XVI
List do Pana Dyrektora Mariusza Potasza

Tematyka listów koresponduje z Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej, który w tym roku poświęcony jest listom św. Pawła. Zachęcamy młodzież do czytania Pism Pawłowych, które mogą być "drogowskazem w codziennych wyborach".

16 października - rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.

Data: 15.10.2010

W tym roku obchodzimy w Polsce X Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Odwaga świętości". Zainteresowanych odsyłamy na stronę TUTAJ
W naszej szkole uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali wystawy:
- w sali katechetycznej - Jan Paweł II i Święci Karmelu
- w bibliotece - książki o papieżu, jak i dzieła jego autorstwa znajdujące się w szkolnym księgozbiorze.

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i sali 24

Dzień Edukacji Narodowej.

Data: 14.10.2010

Dzień 14 października co roku obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej.
Jest to święto wszystkich ludzi, którzy związani są z pracą w oświacie.
Dla Nas nauczycieli, pracowników oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, jest to również święto naszego patrona, którego imię nosimy już od 1973 r. Święto to bowiem nawiązuje bezpośrednio do i osiągnięć instytucji powstałej w 1773 r., która pełniła wówczas rolę pierwszego tradycji ministerstwa oświaty.
W związku z tym pragnę wszystkich nauczycieli i uczniów zaprosić na uroczystości związane z obchodami tego święta organizowane w naszej szkole.
Jednocześnie przypominam, że dzień 14. 10. 2009 r. zgodnie z zapisem Art. 74. Karty Nauczyciela jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W związku z powyższym w dniu tym, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których głównym tematem będą zagadnienia związane z historią KEN i naszej szkoły.
Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz uczniom życzę z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu sukcesów i satysfakcji z tego co przynosi nam życie.

Mariusz Potasz

Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli

Data: 07.10.2010

Parafia Konkatedralna Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli zaprasza na uroczyste otwarcie Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli w budynku Domu Parafialnego w Stalowej Woli przy ul.Ks. J.Popiełuszki 4 16 października 2010 roku o godz. 18.30
Mszę św. odprawi i dokona uroczystego otwarcia muzeum JE. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Pasterz Diecezji Sandomierskiej, inicjator powstania miejsca pamięci o wielkim Papieżu Polaku, który poświęcił ten kościół w 1973 roku.

Warsztaty integracyjne w szkole specjalnej

Data: 23.09.2010

Dnia 21 września młodzież naszej szkoły uczestniczyła kolejny raz w warsztatach integracyjnych, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 2 „b” pod opieką pani Sylwii Węglińskiej.

Warsztaty miały na celu integrację środowisk podczas wykonywania prac plastycznych takich jak kartki origami i bibułowe kwiaty tworzone z prostych elementów.
Spotkanie prowadziła absolwentka naszego liceum Michalina Pokrywka.

Uczniowie klasy 2 „b”, zaskoczyli siebie i organizatorów talentem plastycznym.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Data: 27.08.2010

Serdecznie zapraszamy uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w środę 01 września o godz. 10.30 na hali gimnastycznej.

Msza święta z okazji rozpoczęcia nauki odbędzie się w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli o godz. 9.00.

Finał XIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej

Data: 17.06.2010

15 czerwca w Stalowej Woli odbył się finał XIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "Eutrapelia", który w tym roku przebiegał pod hasłem "Miłosierdzie Boga - miłosierdzie człowieka". Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły wraz z katechetami Sylwią Węglińską i ks. Przemysławem Pałachą.
Nasza młodzież włączyła się czynnie w oprawę liturgiczną mszy świętej, której przewodniczył bp Krzystof Nikiewicz w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. A zespół wokalno - instrumentalny wykonał 6 utworów, które ubogaciły koncert galowy w Miejskim Domu Kultury.

Relacja z Finału "Eutrapelii"
http://www.sandomierz.opoka.org.pl/akt/index.php?id=3444

Finał XIII edycji Festiwalu

Data: 10.06.2010

Informujemy, że Finał XIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia. odbedzie się 15 czerwca 2010 r. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9:30 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Następnie o godz. 11:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się program artystyczny.

Sukces uczennicy naszej szkoły

Data: 11.05.2010

Końcem roku 2009 czasopismo edukacyjne "Cogito" oraz wydawnictwo W.A.B. ogłosiły konkurs literacki "Taki jestem", tematem był świat obecnej młodzieży.

W konkursie tym brała udział uczennica klasy II d, Agata Omelańska - napisała ona pracę pod tytułem "Listy do szuflady". Z prac nadesłanych z całej Polski wybrano 12 najlepszych, wśród nich znajduje się również opowiadanie Agaty. Będzie ono publikowane na łamach "Cogito", a ponadto dla wyróżnionej dwunastki przewidziane są również inne nagrody.

Serdecznie gratulujemy!

1 ... 16 17 18 19 20