Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Regional Sports in Europe

Data: 10.10.2011

W dniach 2 – 6 października 2011 roku nauczyciele Piotr Godek i Jakub Kajsz przebywali w miejscowości Yalova (w pobliżu Stambułu) w Turcji. Była to pierwsza wizyta zrealizowana w ramach projektu Sokrates Comenius – „Regional Sports in Europe”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół partnerskich z Niemiec, Holandii, Danii oraz Turcji. Projekt ten będzie realizowany w latach 2011 – 2013. Kolejna wizyta odbędzie się w Stalowej Woli w dniach 15 – 18 lutego 2012 roku. Gościć będziemy wówczas uczniów i ich nauczycieli z czterech szkół partnerskich.
Uczniowie z klas pierwszych i drugich chcący brać udział w projekcie proszeni są o pilne wypełnienie poniższej ankiety oraz przesłanie jej na adres: jakub.kajsz@wp.pl. Spotkanie informacyjno - organizacyjne odbędzie się na przełomie października i listopada. Dokładny termin i miejsce zostaną wkrótce podane.

Ankieta POBIERZ

Wybieramy „Belfra Roku 2011”

Data: 03.10.2011

Już po raz drugi będzie wybierany spośród wytypowanych przez szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Stalowowolskiego kandydatów do tytułu „Belfer Roku 2011”. Konkurs organizuje Starosta Stalowowolski i Tygodnik „Sztafeta”. Zachęcamy do głosowania.

Z naszej szkoły zostały zgłoszone dwie kandydatki:

1. Pani Jolanta Wołcz - pełna wigoru, niezwykle sympatyczna, potrafiąca pomóc uczniowi wybrnąć z najgłębszego problemu - to tylko niewielka część wspaniałych cech nauczycielki fizyki Liceum Ogólnokształcącego im. KEN. Wiedza, której pozazdrościłby niejeden profesor uczelni wyższej w połączeniu ze stanowczością, jak i ciepłym spojrzeniem pozwalają osiągać uczniom „Staszica" ponadprzeciętne wyniki w nauce. Każdego roku liczne grono Jej podopiecznych wspina się po niezwykle trudnych szczeblach Olimpiady Fizycznej. Dla każdego ucznia jest wzorem i mentorem.

2.Pani Małgorzata Gołojuch - zawsze uśmiechnięta, pełna wdzięku i serdeczności nauczycielka biologii oraz wychowania do życia w rodzinie w LO im. KEN. Uczniów zjednuje sobie sympatią i ciekawym przedstawieniem zagadnień dotyczących tych przedmiotów. Zawsze chętnie służy pomocą i wyjaśnia wszystko bardziej opornym na wiedzę podopiecznym. Jest to jedna z najbardziej lubianych nauczycielek w popularnym „Staszicu”.

Głosujący na kuponach drukowanych do 6 października tj. w trzech kolejnych wydaniach wskażą spośród kandydatów trzech nauczycieli cieszących się wyjątkową sympatią i dużym autorytetem. Zwycięzca konkursu, który uzyska największą liczbę głosów otrzyma statuetkę „Belfer Roku 2011”. Szansę na nagrody mają również głosujący.
Na kuponie należy wpisać trzy nazwiska nauczycieli z listy kandydatów. Kupon jest ważny tylko wtedy, gdy wypełnione są trzy miejsca dla kandydatów.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie statuetki nastąpi na powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w połowie października.

Więcej informacji TUTAJ

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Data: 22.08.2011

Serdecznie zapraszamy uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w czwartek 01 września o godz. 10.30 na hali gimnastycznej.

Msza święta z okazji rozpoczęcia nauki odbędzie się w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli o godz. 9.00.

IV edycja Programu Mam Haka na Raka

Data: 15.06.2011

scr
Miło nam jest poinformować, że grupa "hakowiczów" z naszej szkoły dostała się do finału IV edycji Programu Mam Haka na Raka i dnia 10 czerwca 2011 r. uczestniczyła w Gali Finałowej Konkursu "Znajdź haka na raka" w Warszawie. Zespół nasz został wyróżniony za kreatywność w prowadzonych działaniach i zakwalifikował się do ostatniego etapu programu, jakim było tworzenie projektu kampanii społecznej, mającej na celu zachęcenie młodych Polaków do profilaktyki nowotworu płuca.
Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki!

"Hakerzy tacy jak należy"

ZDJĘCIA z finału IV edycji Programu Mam Haka na Raka

Zajęcia z fizyki i matematyki

Data: 08.06.2011

Począwszy od października 2010 r nasza szkoła uczestniczy w programie zajęć z matematyki i fizyki realizowanych przez pracowników naukowych Instytutu Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W cyklicznych, comiesięcznych, zajęciach uczestniczyła grupa 60 uczniów. W ramach zajęć uczniowie brali udział w wykładach z matematyki i fizyki oraz zajęciach laboratoryjnych z fizyki. Program ten będzie realizowany przez nasza szkolę i Uniwersytetem Rzeszowskim w kolejnym roku szkolnym . Koordynatorem programu z ramienia szkoły jest nauczycielka fizyki Pani Jolanta Wołcz.

Zdjęcia z zajęć można obejrzeć TUTAJ

Nasz uczeń zwycięzcą stalowowolskiego dyktanda

Data: 11.05.2011

Z duma informujemy, że nasz uczeń Maciej Gierulski z klasy 1a, drugi rok z rzędu został zwycięzcą stalowowolskiego dyktanda "Gżegżółki 2011" w kategorii "Open".

Serdecznie gratulujemy.

ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH TRZECICH

Data: 20.04.2011

W piątek 29 kwietnia o godz. 9.30 na hali gimnastycznej odbędzie się uroczyste zakończenie nauki w klasach trzecich.

Przed uroczystościami w szkole odbędzie się Msza Św. w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. o godz. 8.00.

Przypominamy wszystkim uczniom, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.

Wymiana polsko - francuska

Data: 08.04.2011

W dniach 26.03. - 02.04.2011 r. grupa 17 uczniów przebywała we Francji w ramach wymiany międzyszkolnej z LYCEE CAMILLE CLAUDEL w Troyes w Szampanii.

W programie wymiany znalazły się m.in. wycieczka do Paryża, zwiedzanie katedry w Reims i zabytków miasta Troyes. Ponadto uczestnicy wymiany mieli okazję brać udział w lekcjach wraz ze swoimi francuskimi kolegami, odkrywać kulturę Francji, poznać życie codzienne Francuzów, próbować specjalności ich kuchni.

Grupie towarzyszyły panie Marta Brodowska i Wiesława Wołoszyn.

Światowy Dzień Zdrowia

Data: 07.04.2011

Jutro w naszej szkole odbędą się uroczystości związane ze Światowym Dniem Zdrowia.

* Od godz. 9.00 w sali nr 5 ( przy hali gimnastycznej ) odbędzie się kiermasz zdrowej żywności ( do wyczerpania zapasów ). ZAPRASZAMY

*9.50 – 10.35 - „Turniej wiedzy i sprawności” przygotowany przez klasę 1g (w turnieju wezmę udział przedstawiciele każdej klasy I i II)

Udział w turnieju mogą wziąć uczniowie klas I i II tylko pod opieką i za zgodą nauczyciela uczącego.

*" Finały lig międzyklasowych dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej o mistrzostwo LO KEN"

8.00 - 9.30 mecze o III miejsca dziewczęta (1h-2e); chłopcy (2a-1a)

11-12.30 mecze finałowe o I miejsce godz. 11 - 12.30 dziewczęta(3ac-2dj),
chłopcy (3d-2d)

Udział w uroczystościach mogą wziąć uczniowie klas I i II tylko pod opieką i za zgodą nauczyciela uczącego.

Organizatorem imprez są:
uczniowie klasy 1g, L. Hawryło- Sierpniak, I. Sodomir. D. Babicki

Sukces naszych uczniów w KJN

Data: 28.03.2011

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy II g: Anna Grum i Paulina Pyć oraz uczniowie klasy I b: Bartłomiej Bednarz i Paweł Gumiela zakwalifikowali się do II - go etapu Konkursu Języka Niemieckiego "Werbung für die deutsche Sprache" "Zareklamuj język niemiecki."

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 ... 16 17 18 19 20 21