Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Żałoba narodowa

Data: 11.04.2010

scr

Żałoba narodowa po tragedii pod Smoleńskiem.

10. 04. 2010 r. w lesie pod Smoleńskiem rozegrała się tragedia, która dotknęła nas wszystkich, wszystkich Polaków.
Śmierć Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz wszystkich towarzyszących Mu osób to ogromna strata dla całego Narodu. W sobotę o godz. 18. w całym kraju formalnie rozpoczęła się żałoba narodowa, która potrwa do piątku 16 kwietnia.
W związku z powyższym proszę wszystkich Was, uczniów naszego Liceum o godne zachowanie się w tym okresie. Niech każdy z nas da świadectwo bycia razem w tej tak trudnej dla Polski chwili.
Jednocześnie proszę aby każda klasa rozpoczęła swoją pierwszą lekcję w poniedziałek 12.04.2010 r. minutą ciszy.

Mariusz Potasz

Sukces w olimpiadzie historycznej

Data: 11.04.2010

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Patryk Wrażeń (klasa II D) został laureatem olimpiady historycznej. Zajął on trzecie miejsce w Polsce!

Nauczycielką Patryka jest Małgorzata Bieniek

Gratulujemy tak wielkiego sukcesu.

Konkurs na malowidło ścienne

Data: 31.03.2010

Konkurs na malowidło ścienne w sali 42 rozstrzygnięty. Zwycięski projekt przedstawia Jagoda Piróg z klasy IID. Malowidło wykonały: Jagoda Piróg i Estera Piróg z pomocą klasy IID.
Gratulujemy młodym artystom.
Zobacz zdjęcia!

Aneta Furman

Sympozjum naukowe poświęcone profilaktyce zdrowotnej przeciw nowotworom.

Data: 30.03.2010

Jest nam bardzo miło poinformować wszystkich zainteresowanych, że reprezentacja uczniów klasy II G z naszej szkoły biorących udział w ogólnopolskiej akcji "Mam haka na raka" została pomyślnie zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu na warsztaty kreatywne, które odbędą się w Warszawie 8 kwietnia b.r. Ponadto dzień później w naszej szkole odbędzie się sympozjum naukowe poświęcone profilaktyce zdrowotnej przeciw nowotworom: sutka, szyjki macicy i prostaty, które będzie zwieńczeniem
i podsumowaniem naszych działań w lokalnym środowisku.

Sympozjum rozpocznie się o godzinie 9.00 w szkolnej hali sportowej, dnia 9 kwietnia. Weźmie w nim udział społeczność naszej szkoły i zaproszeni goście.

Chcielibyśmy również poinformować za waszym pośrednictwem Waszych bliskich /rodziców/ i zachęcić ich do wzięcia udziału w sympozjum. Tym samym wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne spotkanie przybliży wielu osobom problematykę nowotworową i skłoni do częstszych badań profilaktycznych na rzecz własnego zdrowia.
Gratulujemy i serdecznie wszystkich zapraszamy!

Opiekunowie "hakowiczów"

MAM HAKA NA RAKA

Data: 29.03.2010

Uczniowie naszej szkoły biorą udział ogólnopolskim programie edukacyjnym „Mam Haka na Raka” skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do ich najbliższego otoczenia. Tegoroczna edycja programu porusza problem raka prostaty.
LO im. KEN w Stalowej Woli reprezentują uczniowie klasy 2G: Gosia Kotwica, Stella Ryzak, Kasia Burda, Agnieszka Szuba i Michał Sadyń, których opiekunem, a zarazem wychowawcą jest Maciej Biłogras. Prekursorką działań była Pani Małgosia Gołojuch- nauczycielka biologii, dzięki której młodzież dowiedziała się o całej akcji. Myślą przewodnią uczniów „Staszica” jest hasło:
„Częste badanie i profilaktyka, to w walce z rakiem najlepsza taktyka”.
Zespół bardzo aktywnie zaangażował się w propagowanie postaw prozdrowotnych, zarówno wśród młodzieży, jak również wśród dorosłych. Uczniowie nawiązali współpracę z mediami regionalnymi, które objęły patronat nad ich działaniami. W akcję aktywnie włączyły się także władze gmin powiatu stalowowolskiego oraz Gminne Ośrodki Kultury. Patronat Honorowy nad działaniami objęli Prezydent Miasta Stalowa Wola Andrzej Szlęzak, Starosta Stalowowolski Wiesław Siembida, Poseł na Sejm Antoni Błądek, Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba oraz Wójt Gminy Bojanów Sławomir Serafin.
Zachęcamy do przeczytania sprawozdania z dotychczasowych działań TUTAJ

Przyjaciele z Francji

Data: 26.03.2010

Od środy tj. 24 marca gościmy w naszej szkole i domach naszych uczniów 18 uczniów
i dwóch opiekunów z zaprzyjaźnionego liceum CAMILLE CLODUELL Troyes.
Jest to już 12 wymiana pomiędzy naszymi szkołami.

Życzymy naszym przyjaciołom z Francji miłego pobytu.

Nous souhaitons à nos amis français un bon séjour !

RADIOLATORIUM

Data: 26.03.2010

W najbliższą sobotę od godz. 10.15 nasi uczniowie z nauczycielką fizyki Jolantą Wołcz będą gośćmi audycji RADIOLATORIUM na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

RADIOLATORIUM - nowa, cykliczna audycja na antenie Polskiego Radia Rzeszów - to efekt tych działań. To także pomysł na ilustrowaną (nie tylko dźwiękiem) rozmowę na rozmaite tematy: przedstawianie w sposób przystępny dla każdego osiągnięć nauki i techniki; prezentacja odkryć, wynalazków i postaci związanych z historią nauki; opis prostych i bardziej złożonych eksperymentów i doświadczeń, które każdy może wykonać samodzielnie i wiele innych pomysłów...

Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Rzeszów w sobotę od godziny 10.15

Olimpiada Fizyczna

Data: 22.03.2010

Mamy przyjemność poinformowac o kolejnym sukcesie w klasie 3a. Marcin Godniak został zakwalifikowany do zawodów centralnych Olimpiady Fizycznej.

Serdecznie gratulujemy.

Olimpiada Matematyczna

Data: 22.03.2010

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Krzysztof Pachacz (klasa 3a) został zakwalifikowany do zawodów centralnych Olimpiady Matematycznej.

Gratulujemy

Sprawozdanie z Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasna Górę

Data: 16.03.2010

13 marca 2010 r. nasi uczniowie pod opieką katechetów wzięli udział w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę.
Zachęcamy go przeczytania sprawozdania z pielgrzymki TUTAJ.

1 ... 15 16 17 18 19