Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

SPOTKANIE Z RODZICAMI 22.03.2019 r.

Data: 19.03.2019

W piątek, tj. 22.03.2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami.

Spotkanie rodziców uczniów klasy 3c odbędzie się w czwartek 28.03.2019 r. o godz. 17 w sali 40.
Z powodu choroby wychowawcy klasy spotkanie rodziców uczniów klasy 1a odbędzie się w innym terminie.

Rodziców uczniów klas 2a, 2b,2c, 2d, 2e o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali gimnastycznej żeńskiej. Po spotkaniu będzie kontynuowane spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Rodziców klas 2f, 2g, 2h, 2i o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych. Po spotkaniu z wychowawcą zapraszamy na spotkanie z dyrektorem szkoły, które odbędzie się w sali gimnastycznej żeńskiej.

Prosimy o sprawdzenie sali, w której odbędzie się wywiadówka TUTAJ

ZAPRASZAMY

55 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego

Data: 26.02.2019

scr

Miło nam poinformować,że w kolejnej, już siódmej,edycji szkolnej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" do bazy danych fundacji DKMS dołączyło 55 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Przypominamy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako dawca również po zakończeniu naszej Akcji na stronie internetowej: www.dkms.pl oraz możliwość zadeklarowania bycia dawcą narządów na stronie www.dawca.pl.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klasy 2f oraz p. Małgorzacie Gołojuch za przygotowanie i przeprowadzenie VII Akcji "Wspólnie przeciw białaczce".

Zdjęcia z tegorocznej akcji "Wspólnie przeciw białaczce" można zobaczyć TUTAJ

X Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i piosenki angielskiej

Data: 05.02.2019

W czwartek 07.02.2019 r. od godz. 9.50 do ok. 12.40 na hali gimnastycznej odbędzie się w naszej szkole X Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i piosenki angielskiej przygotowany przez uczniów klasy 1b opieką Katarzyny Geraghty.

W konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych i w konkursie piosenki angielskiej biorą udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych i drugich.

W roli widzów będą mogli wziąć udział uczniowie klas za zgodą i pod opieką nauczyciela uczącego.

Juz siódmy raz WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Data: 04.02.2019

scr

Razem możemy pokonać raka krwi!

VII DKMS - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy zgłosić się w dniu akcji osobiście
z dokumentem tożsamości, wypełnić formularz zgłoszeniowy i pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut.

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku

odbędzie się tradycyjnie w naszej szkole już po raz siódmy,

w dniu 06 lutego 2019 r. w sali numer 2 (na parterze) od godz. 9.00 do ok. 12.00

Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich.

DKMS - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Data: 27.01.2019

scr

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Rak krwi to potoczna nazwa używana do określenia nowotworu, który atakuje system krwionośny oraz samą krew, szpik kostny i układ limfatyczny. Rozróżniamy wiele rodzajów raka krwi, w tym białaczkę. Na całym świecie co 4 minuty zostaje u kogoś zdiagnozowany rak krwi, a co 10 minut odbiera on komuś życie. W przypadku, gdy nie pomagają konwencjonalne metody, takie jak chemioterapia czy naświetlanie, jedynym wyjściem pozostaje przeszczepienie komórek macierzystych.
W Polsce zarejestrowanych jest ponad 850 tysięcy Dawców komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS Polska ponad 744 tysięcy osób. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 24 milionów potencjalnych Dawców. Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie. Dlatego im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy zgłosić się w dniu akcji osobiście z dokumentem tożsamości, wypełnić formularz zgłoszeniowy i pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, wysyłane zostanie potwierdzenie rejestracji oraz karta Dawcy. Cały proces rejestracyjny trwa około 3-4 miesięcy.

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się tradycyjnie w naszej szkole już po raz siódmy, w dniu 06 lutego 2019 r. (środa)w sali numer 2 (na parterze.

Serdecznie zapraszamy pełnoletnich uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych naszą akcją dorosłych.

Razem możemy pokonać raka krwi!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Data: 09.01.2019

W piątek, tj. 11.01.2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami.

Spotkanie rodziców uczniów klasy 2h odbędzie się w poniedziałek 14.01.2019 r. o godz. 18 w sali 20 , a spotkanie rodziców uczniów klasy 3e w innym terminie.

Prosimy o sprawdzenie sali, w której odbędzie się wywiadówka TUTAJ

ZAPRASZAMY

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Data: 07.01.2019

scr

W dniu 08.01.2019 r. z inicjatywy Parlamentu Szkolnego odbędzie się w naszej szkole zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym dniu o godz. 10.35 na hali gimnastycznej odbędzie się aukcja na rzecz WOŚP, a godz. 10.55 mecz koszykówki nauczyciele-uczniowie.

Przed wejściem na mecz wolontariusze WOŚP będą zbierać datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Za organizacje akcji odpowiada Parlament Szkolny.

Uczniowie mogą wziąć udział w meczu tylko za zgodą i pod opieką nauczyciela.

Jasełka 2018

Data: 19.12.2018

scr

W piątek 21 grudnia na sali gimnastycznej żeńskiej odbędą się JASEŁKA przygotowane przez klasę 1i pod opieką wychowawcy Anny Łączek.

W tym dniu od 7.10 klasy będą miały lekcje w jednej sali.

Przydział sal został opublikowany TUTAJ

Stalowowolska Paczka Pomocy

Data: 05.12.2018

scr

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w akcji Stalowowolska Paczka Pomocy. Szkolny finał akcji odbędzie się już jutro 6 grudnia 2018 r.
Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną, rodziców naszych uczniów do aktywnego i hojnego wsparcia naszej akcji.

Od godz. 10.20 do ok. 11.00 na hali gimnastycznej odbędzie się Koncert Mikołajkowy a na korytarzu I piętra będą odbywać się kiermasze i licytacje darowanych przedmiotów m.in. bony rabatowe na prawo jazdy kategorii B lub A2, kupony do Szachownicy, wejściówki do siłowni i restauracji Haven & Hell, podwójne bilety do kina Helios oraz wiele innych wartościowych przedmiotów.

WOLONTARIAT SZKOLNY

Dziennikarz sportowy CANAL + u nas w szkole !

Data: 22.11.2018

W środę tj. 28.11.2018 r. o godz. 10.55 w sali 49 odbędzie się spotkanie z naszym absolwentem Michałem Gutką, obecnie redaktorem Przeglądu Sportowego i komentatorem sportowym CANAL+.

Zapraszamy uczniów zainteresowanych pracą w dziennikarstwie sportowym na spotkanie z naszym Absolwentem.

Prosimy zainteresowanych uczniów o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w spotkaniu wychowawcy klasy.

1 2 3 4 ... 20