Ogłoszenia

Ogłoszenia i komunikaty.

Program stypendialny dla laureatów i finalistów olimpiad

Data: 29.04.2010

Informujemy tegorocznych maturzystów, którzy zostali laureatami lub finalistami ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej o możliwości ptrzymania stypendium w ramach Programu - Akademicki Poznań. Stypendia przyznawane są na jeden rok akademicki.
Jeśli jesteś zainteresowany więcej dowiesz się TUTAJ

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS TRZECICH

Data: 28.04.2010

Serdecznie zapraszamy RODZICÓW uczniów klas trzecich na uroczyste zakończenie nauki, które odbędzie się w piątek 30 kwietnia o god. 9.30 na hali gimnastycznej.

Msza świeta z okazji zakończenia nauki odbędzie się w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli o godz. 8.00.

DYREKTOR SZKOŁY
Mariusz Potasz

Rocznica Konstytucji 3 Maja.

Data: 28.04.2010

Jutro w naszej szkole odbędzie się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Apel przygotowali uczniowie klasy 1d (matematyczno-historycznej).

Certyfikat radiooperatora

Data: 27.04.2010

Międzyszkolny Klub Radiołączności SP&KPK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli, ul. Hutnicza 17 informuje, że prowadzi nabór młodzieży i dorosłych na bezpłatne kursy radiooperatorskie, które kończą się egzaminem przed komisją państwową Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Warszawy.

Po zdaniu egzaminu uzyskuje się międzynarodowy certyfikat radiooperatora uznawany prawie we wszystkich krajach świata.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. (15)8422510.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Data: 23.04.2010

Dnia 25. kwietnia w niedzielę od godz. 10.00 do 14.00 w naszej szkole odbędzie się Dzień Otwarty.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: rodziców i uczniów do zapoznania się z planem.

Zbiórka charytatywna

Data: 21.04.2010

W piątek 23 kwietnia w naszej szkole odbędzie się Dzień Zdrowia promujący zdrowe odżywianie w trakcie, którego zorganizowana będzie akcja charytatywna na zakup pomp insulinowych dla dwóch koleżanek z naszej szkoły chorych na cukrzycę.

Pompa bardzo ułatwia dozowanie insuliny i kontrole poziomu cukru we krwi.

Wyróżniamy dwa typy cukrzycy. Cukrzyca typu 1(na który cierpi nasza koleżanka), zwana również insulinozależną lub typu dziecięcego jest powodowana całkowitym brakiem insuliny na skutek uszkodzenia odpowiednich komórek trzustki. Występuje ona głównie u dzieci i młodzieży, stąd jej nazwa. Proces powstawania choroby nie jest do końca znany, wiadomo jedynie, iż jest ona uwarunkowana genetycznie, co skutkuje zaburzeniami mechanizmu odpornościowego i w efekcie uszkodzeniem komórek beta trzustki.

Każda klasa biorąca udział w Dniu Zdrowia oraz klasy III będą mogły przyczynić się do tego szczytnego celu. Pieniądze zebrane podczas sprzedaży produktów spożywczych przygotowanych przez uczniów będą mogły być przekazane na rzecz koleżanek.

Proponujemy aby chętne klasy przyłączyły się do akcji ogłaszając zbiórkę pieniędzy w klasach. Wysokość składki jest do ustalenia w klasie.

Akcja jest dobrowolna i od zespołu uczniowskiego zależy decyzja o przystąpieniu do niej.

Zebranie z rodzicami

Data: 11.04.2010

Pragniemy poinformować, że 16.04. 2010 r. o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich.

Finał MOZA

Data: 08.04.2010

Komitet Główny VIII edycji Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki potwierdził, że uczniowie: Adrian Moskal, Monika Turek i Wojciech Górski zakwalifikowali się do finału Olimpiady, który odbędzie się w dniach 21 - 22 kwietnia 2010 r. w Warszawie.

GRATULUJEMY!!!

1 ... 89 90 91 92