Ogłoszenia

Ogłoszenia i komunikaty.

Informacja dla klasy 1a,1b,1f,1g

Data: 21.05.2010

Wyjście na występ zespołu tanecznego PASJA będzie 31 maja, a nie jak wcześniej informowaliśmy 24 maja.

Apel do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli LO im. KEN.

Data: 20.05.2010

W związku z powodzią w naszym regionie ponownie bardzo proszę wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców o okazanie wsparcia i solidarności z uczniami pochodzącymi z zagrożonych terenów.
Powodzianie zostali zakwaterowani m.in. w Zespole Szkół nr 3 przy ulicy Polnej 15.
To do tej szkoły można bezpośrednio przynosić dary i ofiarować pomoc. Najbardziej potrzebne są poduszki, koce, bielizna oraz żywność (np. konserwy, pieczywo, płatki i słodycze dla dzieci). Dary można przynieść do naszej szkoły (do sekretariatu) i stąd zostaną dostarczone do ZS nr 3.

Bardzo dziękuję za okazaną dotychczas pomoc. Wiem, że naszych uczniów z terenów powodziowych przyjęły rodziny koleżanek i kolegów z klasy.
Jeżeli możemy w jakikolwiek sposób okazać solidarność z potrzebującymi, to zróbmy to!

DYREKTOR SZKOŁY
Mariusz Potasz

Fala powodziowa

Data: 20.05.2010

Apel do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli LO im. KEN.

Od kilku dni fala powodziowa dociera do miejscowości położonych w najbliższym sąsiedztwie Stalowej Woli. Zalania i podtopienia dotknęły wielu miejscowości w których mieszkają nasi uczniowie.
Wobec zaistniałej sytuacji bardzo proszę wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców o okazanie wsparcia i solidarności z uczniami pochodzącymi z zagrożonych terenów.
Rozważmy, czy w tych trudnych dniach, nie możemy pomóc im w jakiś konkretny sposób, np. oferując gościnę w swoich domach na czas powodzi.
Z góry dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie dla osób z zalanych terenów.


DYREKTOR SZKOŁY Mariusz Potasz

Uniwersytet Rzeszowski - patronem LO im. KEN

Data: 16.05.2010

Z ogromną radością pragnę poinformować, że 14. 05. 2010 r.
dyrektor szkoły zawarł umowę o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, którą parafował J.M. Profesor dr hab. Stanisław Uliasz, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Umowa została zawarta na okres pięciu lat.
W jej ramach uczniowie naszej szkoły będą od września 2010 r. brać udział w zajęciach laboratoryjnych oraz teoretycznych z fizyki i matematyki na URz. Dzięki porozumieniu uczniowie szkoły będą mogli poszerzać swoją wiedzę i zainteresowania z w/w przedmiotów w oparciu o uniwersyteckie doświadczenia i bazę laboratoryjną. Jestem przekonany, że wszyscy wykorzystamy ogromną szansę, jaką daje naszej szkole podpisanie w/w umowy!
Podpisanie umowy było możliwe tylko dzięki wynikom, jakie nasi uczniowie uzyskują od lat na egzaminach maturalnych z matematyki i fizyki oraz na ogólnopolskich olimpiadach z tych przedmiotów. Nie bez znaczenia był też fakt, że co roku jesteśmy jedyną szkołą w Stalowej Woli i jedną z niewielu na Podkarpaciu, gdzie do egzaminu maturalnego z fizyki przystępuje ok. 100 uczniów.

Jednocześnie pragnę poinformować, że podobną umowę podpiszemy wkrótce z Politechniką Rzeszowską. W jej ramach będziemy współpracować w zakresie chemii i informatyki.

Mariusz Potasz

WAKACJE Z ANGIELSKIM

Data: 16.05.2010

Wakacje z Angielskim WorldTeach 2010
Już po raz szósty w naszej szkole amerykańska Fundacja WorldTeach, będzie prowadziła nieodpłatne zajęcia dla uczniów LO im. KEN, w okresie wakacji. Zapisów do grup warsztatowych można dokonywać u nauczycieli języka angielskiego.
Bardzo prosimy też o zgłaszanie się uczniów, którzy chcieliby gościć u siebie w domu native speaker'ów z USA.
Bliższych informacji zainteresowanym udzieli dyrektor szkoły.
Warsztaty są co roku wspaniałą okazją do doskonalenia swoich umiejętności językowych. Nie bez znaczenia jest fakt, że zajęcia są całkowicie nieodpłatne. Jest to ogromna szansa by na miejscu w Stalowej Woli, osiągnąć efekty jak na zagranicznych obozach językowych, czy kursach organizowanych przez szkoły językowe, z tą różnicą, że całkowicie nieodpłatnie.
Fundacja WorldTeach jest fundacją Oxford University (USA) i poprzez swoich studentów prowadzi zajęcia językowe w wielu krajach, m. in w Polsce.
ZAPRASZAMY.

MAM TALENT

Data: 13.05.2010

Już 1.06.10 na hali sportowej odbędzie się długo oczekiwane show: MAM TALENT (czyli przegląd najciekawszych talentów w naszej szkole). Każda klasa powinna zgłosić do konkursu co najmniej jednego uczestnika. Jeśli czujesz, że to właśnie Ty masz do zaoferowania coś naprawdę niepowtarzalnego, skontaktuj się z samorządem klasy 1A.
W konkursie wezmą też udział prace plastyczne i fotograficzne.

Zgłoszenia oraz prace będą przyjmowane do 14.05.10
Na każdego czekają atrakcyjne nagrody!

UCZNIOWIE KLASY 1A

IX EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

Data: 12.05.2010

Stypendia dla maturzystów

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją BRE Banku, Fundacją BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego, Akademią Szkoleń i Kompetencji, Fundacją Wspomagania Wsi przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych, oraz koalicją lokalnych organizacji pozarządowych ogłasza IX edycję Programu Stypendiów Pomostowych
W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.
Ten program jest dla Ciebie, jeżeli spełnisz następujące warunki:
· jesteś zdolny, ambitny i chcesz kontynuować naukę na wyższej uczelni,
· zdasz dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym (stypendia będą przyznawane na podstawie konkursu świadectw maturalnych),
· zostaniesz przyjęty na stacjonarne studia magisterskie w polskich państwowych uczelniach, realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowym,
· mieszkasz na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców,
· w Twojej rodzinie dochód na osobę nie przekracza 922 zł netto, lub 1054 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności
Szczegółowe informacje o zasadach przyznawania stypendium znajdują się na stronie internetowej Programu TUTAJ

Egzamin maturalny c.d

Data: 06.05.2010

Jutro kolejny dzień egzaminów maturalnych.
O godz. 9.00 odbędą się egzaminy z WOS-u na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

O godz. 14.00 odbędzie się egzamin z historii sztuki.

Materiały i przybory pomocnicze dla zdających część pisemną egzaminu maturalnego w 2010 roku

Uszczegółowienie harmonogramu przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2010 r.

Matura 2010

Data: 30.04.2010

W dniach 4-6 maja będą się odbywać pisemne egzaminy maturalne z j.polskiego, matematyki i języka angielskiego. Są to dni wolne od zajęć lekcyjnych dla uczniów klas pierwszych i drugich.

Informujemy maturzystów, że w dniu egzaminu szatnie będą w salach 20,40 i przy salach gimnastycznych.

Przypominamy zdającym na salach gimnastycznych, iż wskazanie byłoby wzięcie cieplejszego ubrania.

Zmiana podziału godzin

Data: 30.04.2010

Informujemy, że od 04 maja obowiązuje nowy podział godzin, który jest już opublikowany na naszej stronie.

1 ... 88 89 90 91 92