Ogłoszenia

Ogłoszenia i komunikaty.

12 listopada - dzień wolny

Data: 09.11.2018

Na mocy przyjętej przez Sejm ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Sto lat Niepodległej

Data: 08.11.2018

scr

Przed stu laty nasza Ojczyzna - Polska, odzyskała niepodległość po długim okresie utraty swojej suwerenności. Tylko wysiłkowi naszych przodków, na różnych polach, zarówno tych związanych z walką zbrojną ale i tych odwołujących się do idei pracy pozytywistycznej zawdzięczamy powrót na mapę Europy jako państwa niepodległego i suwerennego.

Niepodległość, którą przyniósł rok 1918, jak pokazała historia, nie była dana nam raz na zawsze. Jeszcze przed 1989 rokiem, obchodzenie tej rocznicy było wręcz zakazane. Piszę o tym, bo dla Was uczniów naszej szkoły, urodzonych w ostatnich latach XX i pierwszych XXI wieku, wolność jest stanem naturalnym i oczywistym, podobnie jak nasze miejsce we wspólnocie wolnych państw europejskich.

Celebrując stulecie odzyskania niepodległości, życzę Wam, by Waszemu pokoleniu zawsze towarzyszyła wolność i suwerenność, a Wasz patriotyzm by mierzył się codzienną twórcza pracą dla Niepodległej!

Mariusz Potasz

Olimpiada z języka angielskiego

Data: 08.11.2018

We wtorek o godz. 8.55 w sali 12 odbędzie się szkolny etap olimpiady z języka angielskiego.

O szczegółach organizacji poinformują nauczyciele j. angielskiego.

CEMS Chance XV - zaproszenie do udziału

Data: 08.11.2018

W imieniu CEMS Club Warszawa, organizacji non-profit działającej przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pragniemy zaprosić uczniów LO im. KEN do udziału w piętnastej, jubileuszowej edycji projektu CEMS Chance, która odbędzie się w terminie 4-7 grudnia 2018 r. w Warszawie.

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klas gimnazjów oraz I klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych, które mają na celu pomóc im w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju.

Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 27 października - 17 listopada poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.cemschance.pl. Do udziału w piętnastej edycji projektu pragniemy zaprosić 40 uczestników.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powrót do domu.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy pod następujący adres magdakuczynska.ccw@gmail.com w tytule wpisując CEMS Chance rekrutacja.

100.Rocznica Odzyskania Niepodległości

Data: 08.11.2018

W piątek 9.11.2018 r. odbędzie się uroczysty apel na sali gimnastycznej żeńskiej, który przygotowują uczniowie klasy 2i pod opieką M.Bieniek.
Czas trwania: ok. 20 minut

W związku z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości prosimy pamiętać, że na Akademii obowiązuje strój galowy z tarczą szkolną.

Studia w Skandynawii i Wielkiej Brytanii

Data: 07.11.2018

Jutro. tj. 08.11.2018 r. o godz. 11.50 w sali 48 odbędzie się spotkanie z pracownikami Stowarzyszenia oferującymi bezpłatną pomoc przy wyborze odpowiedniego kraju, uczelni i kierunku studiów, a także zebraniu wszystkich dokumentów i przygotowaniu aplikacji. Stowarzyszenie głównie zajmuje się studiami w Skandynawii i Wielkiej Brytanii.

Na spotkanie zapraszamy uczniów klasy 3e i 3g oraz uczniów pragnących zdobywać wiedzę i doświadczenie na zagranicznych uczelniach wyższych(po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału wychowawcy klasy).

Spektakl teatralny „Teatr antyczny”

Data: 05.11.2018

Uczniowie klas pierwszych wezmą udział w spektaklu teatralnym „Teatr antyczny”, który odbędzie się 07.11.2018 r.

  • Spektakl o godz. 8.00 - 9.30 w SDK ul. KEN
  • Spotkanie z opiekunem o godz. 7.45 przed wejściem do SDK
  • Uczniowie i nauczyciele przychodzą bezpośrednio do SDK i po spektaklu uczniowie pod opieką opiekuna wracają do szkoły

Prosimy skarbników klas o zebranie pieniędzy za bilety i przekazanie ich nauczycielowi języka polskiego lub do p. E.Wierzbickiej do dnia 06.11.2018 r.

klasa: opiekun:
1a - M.Ujda
1b - D.Babicki
1c - E.Komsa
1d - J.Kajsz
1e - P.Godek
1g - E.Wołoszynek
1h - E.Wierzbicka
1i - S.Węglińska

Zgubiono bransoletkę

Data: 31.10.2018

W dniu 30.10.2018 r. została zgubiona najprawdopodobniej w szatni damskiej przy hali sportowej srebrna bransoletka marki Pandora z zapięciem w kształcie serca. Uczciwy znalazca proszony jest o zwrot zguby do sekretariatu. Przewidziana nagroda.

Olimpiada

Data: 25.10.2018

Trwa rejestracja uczestników XIV Olimpiady Przedsiębiorczości.
Osoby zainteresowane udziałem w olimpiadzie proszone są o pilny kontakt z nauczycielem podstaw przedsiębiorczości E.Komsą.

Znaleziono pilota do drzwi lub garażu.

Data: 22.10.2018

Na parkingu szkolnym znaleziono pilota do bramy lub drzwi garażowych firmy Hormann. Pilot jest do odebrania w sekretariacie szkoły.

1 2 3 4 5 ... 100