Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w 2018 roku świętuje jubileusz 80-lecia istnienia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Przybory na maturę

Data: 19.04.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Wszystkich uczniów klas trzecich prosimy o dostarczenie do sekretariatu szkoły (od czwartku 26.04) tzw. kalkulatorów prostych, z których będą korzystać na egzaminie maturalnym. Prosimy, żeby każdy kalkulator został opisany w następujący sposób:
-imię i nazwisko
-nr sali, na której będzie zdawany egzamin
-przedmiot na którym kalkulator będzie wykorzystywany.
(w wypadku gdy absolwent będzie korzystał z kalkulatora na innych przedmiotach niż matematyka, proszę wpisać przedmiot i nr sali egzaminacyjnej).
Kartkę z w/w opisem proszę przykleić, np taśmą bezbarwną z tyłu kalkulatora.
Kalkulatory prosimy składać w sekretariacie szkoły.
Każdy uczeń, na stronie OKE w Krakowie w zakładce "Obieg", może sprawdzić numer sal korzystając ze swojego indywidualnego hasła.
Dziękuję.

Nominacja do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych "O gęsie pióro"

Data: 18.04.2018, Kategoria: Konkursy

11 kwietnia odbył się Przegląd Zespołów Szkolnych "O gęsie pióro" w kategorii - muzyka.

W konkursie wzięło udział 65 zespołów, wokalistów. Nagrodę w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego zdobyli uczniowie naszej szkoły:
- Paulina Maziarz kl. II d,
- Jacek Walczak kl. II e
- Aleksandra Nabrzeska kl. I h, natomiast nasz Chór Szkolny otrzymał wyróżnienie również w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego, który odbędzie się 25.04.2018 r.

Jolanta Kawa

Zdobądź stypendium pomostowe na I rok studiów!

Data: 17.04.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Informujemy, że rozpoczęła się XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH.

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

Stypendium skierowane jest do ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.
Więcej informacji TUTAJ

Dzień otwarty SOBOTA 21.04.2018 r.

Data: 17.04.2018, Kategoria: Ogłoszenia

scr

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli

zapraszają

gimnazjalistów i ich rodziców

na DZIEŃ OTWARTY 21 kwietnia 2018 r.

HIT NA SOBOTĘ:
"Wzbij się w przestworza"– prezentacja szybowca , możliwość zajęcia miejsca za sterami szybowca.
"Mroźna eksplozja, czyli inwazja zimna" - pokazy z ciekłym azotem w temp. -200 st.C.

W programie dnia otwartego min.: zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły; zapoznanie z bazą dydaktyczną (prezentacja sal lekcyjnych, hali sportowej itp.); przedstawienie warunków rekrutacji do liceum na rok szkolny 2018/19; pokazy eksperymentów z fizyki i chemii; zajęcia laboratoryjne z biologii; pokazy artystyczne; pokazy i zawody sportowe; relacje z wycieczek zagranicznych i międzynarodowej wymiany młodzieży; relacje z warsztatów narciarskich.

HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO ZOBACZ : TUTAJ.

Nasi uczniowie najlepsi w konkursie "Skutecznie szukam pracy"

Data: 13.04.2018, Kategoria: Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I g i II e zajęli dwa pierwsze miejsca (z trzech możliwych) w konkursie "Skutecznie szukam pracy".

Zadaniem uczniów było przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV i listu motywacyjnego) oraz odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Nasi uczniowie byli najlepsi, ubiegając się o pracę na następujące stanowiska:

- I miejsce Agata Smolińska - pracownik Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli,

- I miejsce Paweł Piekarz - pracownik Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Opiekunem uczniów była pani Elżbieta Komsa.

Serdecznie gratulujemy.

Piotr Godula zwycięzcą konkursu „Polszczyzna bez tajemnic”

Data: 12.04.2018, Kategoria: Konkursy

scr

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r., w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbyła się druga edycja konkursu „Polszczyzna bez tajemnic”. Konkurs skierowany był do osób od 16 roku życia (z wyjątkiem polonistów). W konkursie wzięło w nim udział 60 uczestników, którzy zmierzyli się trudnymi, nieraz bardzo podchwytliwymi pytaniami dotyczącymi m.in. gramatyki i ortografii. Konkurs „Polszczyzna bez tajemnic” miał formę testu, z którym najlepiej poradził sobie nasz uczeń Piotr Godula z klasy 3a! To jego drugie zwycięstwo w tym konkursie. III miejsce w konkursie zajęła także nasza uczennica - Dorota Skrzeszewska z klasy 3e.

GRATULUJEMY

Nasz uczeń LAUREATEM Olimpiady Historycznej

Data: 12.04.2018, Kategoria: Konkursy

scr
W dniach 6-9 kwietnia 2018 r. w hotelu Prawdzic Resort&Conference w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 113 uczniów wyłonionych spośród blisko 1800 uczestników eliminacji okręgowych.

W uroczystym zakończeniu XLIV Olimpiady Historycznej wzięli udział m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz.

Nasz uczeń Damian Beszczyński z klasy 2a zajął 6 miejsce w Polsce uzyskując tytuł LAUREATA XLIV Olimpiady Historycznej. Jednocześnie Damian osiągnął najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników z województwa podkarpackiego.

Drugi nasz uczeń, Kacper Szeląg z klasy 3h, otrzymał tytuł FINALISTY XLIV Olimpiady Historycznej.

Damian i Kacper nie realizują w szkole rozszerzonego programu nauczania z historii. Obaj są pasjonatami historii, pracowali i przygotowywali się do olimpiady na dodatkowych zajęciach pod opieką Pani Ludmiły Drożewskiej.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych historyków. To zaszczyt móc pracować z takimi uczniami jak Damian i Kacper.

Serdecznie gratulujemy Damianowi Beszczyńskiemu i Kacprowi Szelągowi osiągniętych wyników! Wyrazy uznania kierujemy także do Pani Ludmiły Drożewskiej, nauczycielce historii.

Konkurs

Data: 11.04.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Zachęcamy młodzież z klas I i II do udziału w VI edycji konkursu "Krok w przyszłość". Zadaniem uczniów będzie opracowanie biznesplanu własnego przedsiębiorstwa. Szczegółowe informacje i szablon biznesplanu u nauczyciela przedsiębiorczości E.Komsy.
Do wygrania cenne nagrody.

Serdecznie zapraszamy

WYNIKI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Data: 10.04.2018, Kategoria: Konkursy

scr

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym nauczycie i dyrektor szkoły otrzymali gratulacje i słowa uznania od organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do olimpiady.

Gratulacje otrzymaliśmy za sukcesy naszych uczniów, o którym miło nam poinformować:
Piotr Jan Godula został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Grzegorz Gajda został laureatem I stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Stanisław Habigier został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Damian Krzysztof Beszczyński został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Henryk Korniak został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018.

Nauczycielami wyróżnionych uczniów są Beata Gazda (geografia) i Jolanta Wołcz(fizyka).

Podsumowanie międzyklasowych rozgrywek o Mistrzostwo LO KEN .

Data: 09.04.2018, Kategoria: Aktualności sportowe

6 kwietnia 2018 z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w hali sportowej LO KEN rozegrane zostały finałowe mecze lig międzyklasowych.
Wyniki finałów siatkarek:
o III miejsce: 1G - 3H 2:1
1G zagrała w składzie: Julia Dziuba, Weronika Węzka, Karolina Kowal, Wiktoria Włodarczyk, Wiktoria wałkiewicz, Patrycja Matejkowska, Weronika Pałka.
Finał: 2G - 3G 2:0 (25:15,25:20)
2G zagrała w składzie: Giecko Julia, Kobylarz Weronika, Breśka Ewa, Borowiec Kinga, Drzymała Paulina, Kłosowska Julia, Otto Kamila.
3G zagrała w składzie: Izabela Kolano, Magdalena Cichoń, Magdalena Barczewska, Klaudia Piróg, Aleksandra Brodziak, Agnieszka Młynarska, Justyna Ignarska.
Wyniki finałów siatkarzy:
o III miejsce: 1 DE - 2BE 2:1 (24:26,25:15,15:13)
1D zagrała w składzie: Marcin Gancarczyk, Bernard Smogór, Adrian Wójcik, Bartosz Pokój, Mikołaj Wójtowicz, Krzysztof Pityński, Marcel Wierzbicki, Kacper Stańczyk.
Finał: 3EFGH - 3A 2:1 (25:23,9:25,15:9)
3EFGH zagrali w składzie: Łapiński Sebastian, Pawęska Bartosz, Niezgoda Paweł, Jurek Krystian, Muter Maciej, Tomecki Michał, Nicałek Norbert, Mazur Damian, Woś Patryk.
3A zagrała w składzie: Patryk Dubiel, Grzegorz Pytlak, Grzegorz Furman, Karol Harasim, Paweł Piotrowski, Bartłomiej Mierzwa, Wojciech Korniak.
Wyniki finałów halowej piłki nożnej:
O III miejsce 3B – 3DI 12: 1
3B zagrała w składzie: Sebastian Bajek, Sebastian Hańczyk, Przemysław Szkutnik, Mateusz Mastalerczyk, Rafał Nita, Karol Chełpa.
O I miejsce 2BE – 2A 1:0
2BE zagrała w składzie: Maciej Nazimek, Norbert Siek, Paweł Piekarz, Mateusz Bełzak, Patryk Chudzik, Maciej Szwedo, Maciej Kapica, Maciej Tryka.
2A zagrała w składzie: Maciej Swat, Jakub Kurowski, Przemysław Bednarczyk, Bartłomiej Fronc, Maksymilian Mastalerczyk, Dawid Adamczyk, Michał Mikłasz.
Królem strzelców ligi futsalu został Sebastian Bajek z klasy 3B strzelając 13 goli.

1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 224