Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w 2018 roku świętuje jubileusz 80-lecia istnienia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Piotr Godula zwycięzcą konkursu „Polszczyzna bez tajemnic”

Data: 12.04.2018, Kategoria: Konkursy

scr

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r., w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbyła się druga edycja konkursu „Polszczyzna bez tajemnic”. Konkurs skierowany był do osób od 16 roku życia (z wyjątkiem polonistów). W konkursie wzięło w nim udział 60 uczestników, którzy zmierzyli się trudnymi, nieraz bardzo podchwytliwymi pytaniami dotyczącymi m.in. gramatyki i ortografii. Konkurs „Polszczyzna bez tajemnic” miał formę testu, z którym najlepiej poradził sobie nasz uczeń Piotr Godula z klasy 3a! To jego drugie zwycięstwo w tym konkursie. III miejsce w konkursie zajęła także nasza uczennica - Dorota Skrzeszewska z klasy 3e.

GRATULUJEMY

Nasz uczeń LAUREATEM Olimpiady Historycznej

Data: 12.04.2018, Kategoria: Konkursy

scr
W dniach 6-9 kwietnia 2018 r. w hotelu Prawdzic Resort&Conference w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 113 uczniów wyłonionych spośród blisko 1800 uczestników eliminacji okręgowych.

W uroczystym zakończeniu XLIV Olimpiady Historycznej wzięli udział m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz.

Nasz uczeń Damian Beszczyński z klasy 2a zajął 6 miejsce w Polsce uzyskując tytuł LAUREATA XLIV Olimpiady Historycznej. Jednocześnie Damian osiągnął najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników z województwa podkarpackiego.

Drugi nasz uczeń, Kacper Szeląg z klasy 3h, otrzymał tytuł FINALISTY XLIV Olimpiady Historycznej.

Damian i Kacper nie realizują w szkole rozszerzonego programu nauczania z historii. Obaj są pasjonatami historii, pracowali i przygotowywali się do olimpiady na dodatkowych zajęciach pod opieką Pani Ludmiły Drożewskiej.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych historyków. To zaszczyt móc pracować z takimi uczniami jak Damian i Kacper.

Serdecznie gratulujemy Damianowi Beszczyńskiemu i Kacprowi Szelągowi osiągniętych wyników! Wyrazy uznania kierujemy także do Pani Ludmiły Drożewskiej, nauczycielce historii.

Konkurs

Data: 11.04.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Zachęcamy młodzież z klas I i II do udziału w VI edycji konkursu "Krok w przyszłość". Zadaniem uczniów będzie opracowanie biznesplanu własnego przedsiębiorstwa. Szczegółowe informacje i szablon biznesplanu u nauczyciela przedsiębiorczości E.Komsy.
Do wygrania cenne nagrody.

Serdecznie zapraszamy

WYNIKI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Data: 10.04.2018, Kategoria: Konkursy

scr

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym nauczycie i dyrektor szkoły otrzymali gratulacje i słowa uznania od organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do olimpiady.

Gratulacje otrzymaliśmy za sukcesy naszych uczniów, o którym miło nam poinformować:
Piotr Jan Godula został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Grzegorz Gajda został laureatem I stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Stanisław Habigier został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Damian Krzysztof Beszczyński został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018;

Wojciech Henryk Korniak został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018.

Nauczycielami wyróżnionych uczniów są Beata Gazda (geografia) i Jolanta Wołcz(fizyka).

Podsumowanie międzyklasowych rozgrywek o Mistrzostwo LO KEN .

Data: 09.04.2018, Kategoria: Aktualności sportowe

6 kwietnia 2018 z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w hali sportowej LO KEN rozegrane zostały finałowe mecze lig międzyklasowych.
Wyniki finałów siatkarek:
o III miejsce: 1G - 3H 2:1
1G zagrała w składzie: Julia Dziuba, Weronika Węzka, Karolina Kowal, Wiktoria Włodarczyk, Wiktoria wałkiewicz, Patrycja Matejkowska, Weronika Pałka.
Finał: 2G - 3G 2:0 (25:15,25:20)
2G zagrała w składzie: Giecko Julia, Kobylarz Weronika, Breśka Ewa, Borowiec Kinga, Drzymała Paulina, Kłosowska Julia, Otto Kamila.
3G zagrała w składzie: Izabela Kolano, Magdalena Cichoń, Magdalena Barczewska, Klaudia Piróg, Aleksandra Brodziak, Agnieszka Młynarska, Justyna Ignarska.
Wyniki finałów siatkarzy:
o III miejsce: 1 DE - 2BE 2:1 (24:26,25:15,15:13)
1D zagrała w składzie: Marcin Gancarczyk, Bernard Smogór, Adrian Wójcik, Bartosz Pokój, Mikołaj Wójtowicz, Krzysztof Pityński, Marcel Wierzbicki, Kacper Stańczyk.
Finał: 3EFGH - 3A 2:1 (25:23,9:25,15:9)
3EFGH zagrali w składzie: Łapiński Sebastian, Pawęska Bartosz, Niezgoda Paweł, Jurek Krystian, Muter Maciej, Tomecki Michał, Nicałek Norbert, Mazur Damian, Woś Patryk.
3A zagrała w składzie: Patryk Dubiel, Grzegorz Pytlak, Grzegorz Furman, Karol Harasim, Paweł Piotrowski, Bartłomiej Mierzwa, Wojciech Korniak.
Wyniki finałów halowej piłki nożnej:
O III miejsce 3B – 3DI 12: 1
3B zagrała w składzie: Sebastian Bajek, Sebastian Hańczyk, Przemysław Szkutnik, Mateusz Mastalerczyk, Rafał Nita, Karol Chełpa.
O I miejsce 2BE – 2A 1:0
2BE zagrała w składzie: Maciej Nazimek, Norbert Siek, Paweł Piekarz, Mateusz Bełzak, Patryk Chudzik, Maciej Szwedo, Maciej Kapica, Maciej Tryka.
2A zagrała w składzie: Maciej Swat, Jakub Kurowski, Przemysław Bednarczyk, Bartłomiej Fronc, Maksymilian Mastalerczyk, Dawid Adamczyk, Michał Mikłasz.
Królem strzelców ligi futsalu został Sebastian Bajek z klasy 3B strzelając 13 goli.

ROK SZKOLNY 2017/2018 – NAJWIĘKSZE sukcesy uczniów

Data: 06.04.2018, Kategoria: Konkursy

ROK SZKOLNY 2017/2018 – NAJWIĘKSZE sukcesy uczniów

Najbardziej prestiżowe olimpiady organizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych to olimpiady wpisane na listę OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH , którą ogłasza minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w Biuletynie Informacji Publicznej.

Opublikowany przez MEN wykaz Olimpiad uprawnia finalistów i laureatów m.in. do: odpowiednio do zwolnienia z przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu; preferencyjne przyjmowanie laureatów i finalistów olimpiad na uczelnie wyższe ( na podstawie ogłoszonych przez uczelnie warunków rekrutacji). Olimpiady przedmiotowe są zazwyczaj trzystopniowe:
• Szkolne (I stopnia)
• Okręgowe (II stopnia)
• Centralne (II stopnia).
Wyniki olimpiad ogłoszonych przez MEN są brane pod uwagę w corocznym RANKINGU SZKÓŁ PODANGIMNAZJALNYCH prowadzonym przez Perspektywy.

W tym roku szkolnym aż 52 uczniów naszej szkoły brało udział w etapie okręgowym olimpiad ogłoszonych przez MEN. Jest to zdecydowanie największa grupa uczniów spośród innych stalowowolskich szkół średnich!

Z przyjemnością prezentujemy największe sukcesy odniesione przez uczniów naszej szkoły, którzy zostali dopuszczeni do centralnych- ogólnopolskich zawodów.

OLIMPIADA HISTORYCZNA
Dwóch uczniów naszej szkoły Damian Beszczyński (kl. II a) i Kacper Szeląg (kl. III h) wezmą udział w finale XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.
Finał odbywa się w Gdańsku w dniach 6 - 9 kwietnia 2018 r.
Nauczycielką w/w uczniów jest Pani Ludmiła Drożewska.

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
Trzech naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do zawodów finałowych XLIV Olimpiady Geograficznej:
Jakub Kołosiński Adam Tyszko i z klasy 1a, uczniowie p. Jolanty Biłogras
Piotr Godula z klasy 3a, uczeń p. Beaty Gazdy.

ZAWODY CENTRALNE (III stopnia) odbędą się od19 do 22 kwietnia 2018 r.

OLIMPIADA ARTYSTYCZNA
Magdalena Cichoń z klasy 3g i Sara Steć z klasy 1f
zakwalifikowały się do eliminacji centralnych XLII Olimpiady Artystycznej.

ELIMINACJE CENTRALNE (III stopnia) odbędą się od 16 do 19 kwietnia 2018 r.
Nauczycielką Magdy i Sary jest p.Jolanta Kawa.

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ
Wojciech Gajda z klasy 2a
został zakwalifikowani do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Finał odbywa się w Gdańsku w dniach 6 - 9 kwietnia 2018 r.
Opiekunem naukowym Wojtka jest p. Jolanta Wołcz

OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH

Warto wspomnieć, że nasi uczniowie biorą licznie udział w trzystopniowej ogólnopolskiej olimpiadzie pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. W tym roku szkolnym z fizyki i geografii na zawodach II stopnia (okręgowych) wzięło udział 28 uczniów. Do zawodów finałowych zostało zakwalifikowanych 5 uczniów.

Do centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2017/2018 z przedmiotu geografia z elementami geologii zakwalifikował się Piotr Godula z klasy 3a, uczeń p. Beaty Gazdy.
Czterech uczniów zakwalifikowało się do centralnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2017/2018 z przedmiotu fizyka.
Są to uczniowie:
z klasy 3a: Wojciech Korniak, Wojciech Habigier;
z klasy 2a: Wojciech Gajda, Damian Beszczyński.
Nauczycielką w/w uczniów jest p. Jolanta Wołcz
.

Finały odbyły się 17 marca 2018 r., ale nie znamy jeszcze wyników.

Dzień Otwarty Politechniki Rzeszowskiej

Data: 06.04.2018, Kategoria: Ogłoszenia

17 kwietnia 2018 odbędzie się Dzień Otwarty na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Początek o godz 9:00.
Szczegółowe informacje u wychowawców lub u nauczycieli informatyki w sali 35.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Data: 05.04.2018, Kategoria: Wydarzenia

scr

W PIĄTEK 06.04.2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami.

Z powodu nieobecności wychowawców klas spotkanie z rodzicami uczniów klas 2c,3c,3g,3i odbędzie się w innym terminie.

Rodziców uczniów klas 2a, 2b,2d, 2e o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali gimnastycznej żeńskiej (wejście od strony parkingu). Po spotkaniu będzie kontynuowane spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rodziców uczniów klas 1a,1b, 1c, 1d o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali 49 (II piętro) na prelekcję prowadzoną przez pracownika Komendy Powiatowej Policji pt. Prezentacja najczęściej występujących środków odurzających na terenie powiatu stalowowolskiego”. Po spotkaniu będzie kontynuowane spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Sale, w których odbędą się spotkania z wychowawcami można sprawdzić TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Nie lękajcie się!

Data: 05.04.2018, Kategoria: Aktualności sportowe

scr

„Nie lękajcie się”- Podkarpacki Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II.

Zapraszamy wszystkich chętnych już 11 kwietnia na kolejny Memoriał upamiętniający Papieża Polaka. W tym to właśnie dniu na pływalni MOSIR w Stalowej Woli odbędzie się po raz kolejny Podkarpacki Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II.

Celem wszystkich uczestników jest przepłyniecie łącznie 9665 długości basenu czyli tyle ile dni trwał pontyfikat Papieża. Chcielibyśmy, aby reprezentacja naszej szkoły, po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu. Każdy z uczestników tej niezwykłej sztafety stanie na najwyższym stopniu podium, oraz otrzyma złoty medal i pamiątkowy dyplom. Pamiętajcie, że nie liczy się czas przepłynięcia a sam udział w tak ważnym wydarzeniu.

Jan Paweł II kilkakrotnie wezwał słuchaczy do tego, aby "nie lękali się". Każdy z Nas pamięta bowiem naszego Papieża Jana Pawła II, a wielu z Nas na co dzień kieruje się jego głoszonymi maksymami. Pamięć Papieża uczcimy o godzinie 21.37 odśpiewaniem Barki.

Osoby chętne zapraszamy do zapisów w katedrze wf.

Klasopracownia nr 13

Data: 05.04.2018, Kategoria: Ogłoszenia

Od piątku 06.04.2018 r. lekcje w sali 13 będą odbywać się zgodnie z podziałem godzin.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 222