Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Próbna matura z matematyki dla klas drugich

Data: 31.05.2017, Kategoria: Matury

W piątek 02.06.2017 r. w naszej szkole, od godz. 8.00 do 9.30, odbędzie się obowiązkowa próbna matura z matematyki na poziomie podstawowym dla klas drugich.
Uczniowie powinni wziąć ze sobą kalkulator prosty, cyrkiel i linijkę.

Uczniowie pierwszą lekcję o 7.10 oraz pozostałe lekcje będą realizować wg podziału godzin.

Listy sal z uczniami są opublikowane na naszej stronie internetowej TUTAJ

Piłkarskie Złotka.

Data: 31.05.2017, Kategoria: Aktualności sportowe

W dniu 30.05.17 odbyła się Powiatowa Licealiada Piłki Nożnej Dziewcząt w ZSP nr 2 w Stalowej Woli. W turnieju wzięło udział 6 zespołów z powiatu stalowowolskiego, turniej rozgrywany był dwuetapowo: faza grupowa oraz pucharowa.W finale nasze dziewczęta pokonały ZSP nr 1 3:0. W całym turnieju pokazały się z bardzo dobrej strony, a efektem tej gry jest zwycięstwo.Przedstawiam skład drużyny:Magdalena Janik 1b,Aleksandra Olech 1b,Weronika Kobylarz1g, Klaudia Kolano 2b,Oliwia Zbęk2e,Kinga Moskal2g,Aleksandra Rusin2h,Dominika Pasiak2h,Klaudia Swiercz2h,Oliwia Mączka2d.
26.05.17r. na stadionie MOSiR w Stalowej Woli chłopcy rywalizowali w turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta. W turnieju wzięło udział 8 zespołów. Fazę grupową zakończyliśmy na pierwszym miejscu, niestety w fazie pucharowej zabrakło trochę szczęścia i w rezultacie po zaciętej walce zajęliśmy czwartą lokatę. W turnieju reprezentowali nas: Maciej Swat 1a, Maciej Nazimek 1e,Maciej Szwedo 1e,Norbert Siek 1e, Adrian Jachim 1i,Sebastian Bajek 2a,Konrad Hejnasz2i,Dawid Partyka 2i.
Sportowcom gratulujemy!!!

EUTRAPELIA 2017

Data: 29.05.2017, Kategoria: Wydarzenia

XX edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej

EUTRAPELIA 2017

24 maja zawitała do naszego liceum Kapituła Eutrapelii w osobie pani Alicji Szewczyk (kordynator Festiwalu) i ks. Bogdana Krempy (dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego w Sandomierzu). W obecności uczniów klas 1e, 1f i 2a zaprezentowany został program slowno - muzyczny pt. „Idźcie i głoście Miłość”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów kl. 2i, 1a oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Kawy. Scenariusz i reżyseria: Wiktoria Masłowska z kl. 2i, pani Sylwia Węglińska.; współpraca ks. Maciej Charabin i ks. Zbigniew Pustuła.
Eutrapelia w naszej szkole łączą się od lat z udziałem uczniów z Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, którzy w tym roku zaprezentowali wiersz ks. Jana Twardowskiego, piosenkę i taniec do utworu „Niech nie mówią, że to nie jest miłość” wykonanego przez nasz chór. Uczniowie ze szkoły specjalnej zostali przygotowani przez nauczycieli: Agatę Urbaś i Ewę Węglińską.
Dodatkowy nastrój Eutrapelii tworzyła scenografia. Aktorzy, jak i widzowie mogli zasiąść przy stolikach kawiarnianych, na których był przygotowany poczęstunek dla ciała – słodycze, i poczęstunek dla ducha – książki i cytaty o miłości.
Finał Eutrapelii odbędzie się 8 czerwca w Sandomierzu.

Program pomocy wybitnie zdolnym uczniom

Data: 26.05.2017, Kategoria: Ogłoszenia

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci oferuje w swoim programie pomoc merytoryczną wybitnie zdolnym uczniom. Daje wybranym uczniom możliwość nieodpłatnego udziału w zajęciach przygotowanych i prowadzonych specjalnie dla nich przez pracowników najlepszych polskich uniwersytetów i placówek Polskiej Akademii Nauk. Warsztaty, obozy, seminaria, staże badawcze organizowane przez Fundusz dają szansę kontaktu z wybitnymi przedstawicielami różnych dziedzin wiedzy oraz samodzielnej pracy nad wybranymi problemami badawczymi z wykorzystaniem nowoczesnych metod i sprzętu laboratoryjnego.

Program jest adresowany do tych uczniów, którzy pragną rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a w szkole i najbliższym otoczeniu nie znajdują wyzwań na miarę swoich możliwości. Podczas kwalifikacji Fundusz bierze pod uwagę przede wszystkim wyniki własnej pracy uczniów (w tym prace badawcze, opisy eksperymentów lub rozwiązania zadań, próby literackie itp.), a także osiągnięcia w konkursach i olimpiadach (choć ich posiadanie nie jest warunkiem koniecznym).

Rekrutacja 2017 - wnioski o pomoc Funduszu można składać on - line do końca czerwca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Funduszu www.fundusz.org lub w poradniku on - line www.fundusz.org/rekrutacja

OSTATNIE SPOTKANIE UCZESTNIKÓW WYCIECZKI DO WIEDNIA

Data: 25.05.2017, Kategoria: Ogłoszenia

Jutro (26.05.2017 r.) na długiej przerwie w sali nr 31 odbędzie się spotkanie uczestników wycieczki do Wiednia.

STYPENDIA NA I ROK STUDIÓW

Data: 20.05.2017, Kategoria: Ogłoszenia

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia w roku akademickim 2017/18 zamierza przyznać 500 stypendiów.

Do ubiegania się o stypendium akademickie uprawniony jest student, który spełnia łącznie następujące warunki:
• Ukończył dzienną szkołę ponadgimnazjalną i zdał egzamin maturalny w 2016 roku lub 2017 roku,
• w roku akademickim 2017/2018 został przyjęty na pierwszy rok studiów stacjonarnych i po raz pierwszy podejmuje studia na polskiej uczelni akademickiej. Uczelnia ta musi prowadzić studia II stopnia w trybie stacjonarnym dla wybranego przez kandydata kierunku,
• jest zameldowany na stałe na terenach wiejskich lub w mieście do 30 tys. mieszkańców,
• średni miesięczny dochód na jednego członka jego rodziny nie przekroczył w 2016 r. 1200 PLN,
• posiada obywatelstwo polskie.
Więcej informacji na stronie Fundacji i w Regulaminie.

Zebranie uczestników wycieczki do Wiednia

Data: 18.05.2017, Kategoria: Ogłoszenia

W piątek (19.05.2017) na długiej przerwie w sali nr 31 odbędzie się zebranie uczestników wycieczki do Wiednia.

Kurs windsurfingu !

Data: 13.05.2017, Kategoria: Aktualności sportowe

W dniach 3-8 lipca planowany jest kurs windsurfingu w Chałupach nad Zatoką Pucką.
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt z p. Damianem Babickim do 20 maja.
Info o kursach na: www.bosport.pl

Pierwszy gol został strzelony!!!

Data: 12.05.2017, Kategoria: Wydarzenia

scr

Miło nam poinformować, że nasze boisko piłkarskie zostało oddane do użytkowania. W środę, 10.05.2017 r. odbył się jego oficjalny odbiór.
Boisko zostało wybudowane ze środków Powiatu Stalowowolskiego i Ministerstwa Sportu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

Pierwszy mecz już za nami oraz pierwsze strzelone bramki, które zdobyli uczniowie z klasy I A.

Życzymy wszystkim użytkownikom, radości, satysfakcji oraz emocji związanych z uprawianiem sportu.

VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH 2017 roku.

Data: 11.05.2017, Kategoria: Wydarzenia

scr

W dn. 03.04.2017 r. na Zamku Golubskim, podczas III Kongresu COPTIOSH, nastąpiło podsumowanie VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH 2017 roku.

Serdecznie gratulujemy Dyrekcji Szkoły i nauczycielom historii i WOS w Państwa Szkole sukcesów olimpijskich w olimpiadach społeczno - prawnych, co zaowocowało, iż w VI Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim COPTIOSH Państwa Szkoła znalazła się w grupie placówek, które zajęły miejsca XI-L i tym samym uzyskała status Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2017 roku.

Informujemy, iż VI Ranking Olimpijski (podobnie jak i wcześniejsze jego edycje) znajduje się na naszej stronie www.coptiosh.eu.

Link do VI Rankingu 2017 roku: http://coptiosh.eu/VI-Ranking-2017-za-rok-szkolny-2015-16_589.html

Z poważaniem,
Koordynator Główny
mgr Krzysztof M. Maleszewski

1 2 3 4 5 6 7 ... 204