Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Wyniki 41. Olimpiady Języka Niemieckiego

Data: 14.12.2017, Kategoria: Konkursy

Z przyjemnością informujemy, że 4 uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do okręgowego etapu 41. Olimpiady Języka Niemieckiego. Są to:

1. WOJCIECH HABIGIER z klasy III a
2. SEBASTIAN PACOŃ z klasy III c
3. MATEUSZ BARTMAN z klasy III c
4. KAROL JASZCZUR z klasy I d

Nauczycielkami w/w uczniów są Irena Oleś, Bogusława Gorczyca i Barbara Muciek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2017

Data: 14.12.2017, Kategoria: Ogłoszenia

scr

Z przykrością informujemy, że planowany na 15 grudnia 2017 r. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY zostaje odwołany z przyczyn od nas niezależnych.

PRZEPRASZAMY

Wycieczka narciarska do Krynicy !

Data: 13.12.2017, Kategoria: Aktualności sportowe

W czwartek 14 grudnia 10.35 hala sportowa - spotkanie organizacyjne w sprawie planowanej wycieczki narciarsko - snowboardowej do Krynicy.
Zapraszam, p. Damian Babicki

KONKURS High School Business Challenge

Data: 13.12.2017, Kategoria: Konkursy

W imieniu Studenckiego Koła Naukowego Biznesu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zapraszamy naszych uczniów P do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu drużynowego High School Business Challenge.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy pasjonują się szeroko pojętą tematyką ekonomii. Jest to pierwszy ogólnopolski konkurs oparty na formule case study.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, a wsparcie merytoryczne zapewnia nam m. in. organizacja CIMA - The Chartered Institute of Management Accountants.

High School Business Challenge to prosta droga do atrakcyjnych nagród finansowych oraz materialnych o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych, a także zdobycia wiedzy z zakresu szeroko pojętej ekonomii.

Zapisy rozpoczęły się 11 grudnia i potrwają aż do 11 stycznia. W załączniku znajdą Państwo prezentację wraz z harmonogramem konkursu. Więcej szczegółów na stronie http://www.businesschallenge.pl oraz https://www.facebook.com/hsbcpoland/

W czwartek 21.12.2017 r. odbędzie się spotkanie z naszą absolwentką, obecnie studentką SGH - Anitą Karwowską, która przedstawi szczegóły konkursu.

Hej LO KEN jesteśmy najlepsi !!!

Data: 13.12.2017, Kategoria: Aktualności sportowe

Nasi siatkarze najlepsi w powiecie!
W dniach 11-12.12, nasza szkoła była miejscem rozgrywania zawodówmiędzyszkolnej licealiady w piłce siatkowej chłopców, których organizatorem był SZS,
Przy pełnych trybunach i ogromnym wsparciu klubu kibica nasi siatkarze wygrali swoje wszystkie mecze po 2:0 i zajęli I miejsce awansując do zawodów rejonowych.
LO KEN reprezentowali: Sebastian Łapiński, Paweł Niezgoda - 3h, Mateusz Bartman - 3c, Bartosz Pawęzka, Maciej Muter - 3f, Michał Tomecki - 3e, Krystian Jurek - 3g, Przemek Szkutnik - 3b, Patryk Dubiel - 3a oraz grupa pierwszoklasistów: Michał Rąpała - 1e, Bernard Smogór "Benek", Adrian Wójcik - 1d, Nikodem Koc - 1a
Trenerem ekipy był p. Damian Babicki

Wynik meczu finałowego:
LO KEN - CEZ 2:0 (26:24, 25:23).

Kolejność drużyn:
1. LO KEN
2. CEZ
3. ZS nr 2
4. SLO
5. ZS nr 1
6. ZS nr 3

Dziękujemy i gratulujemy: zawodnikom za pasjonujące i niezapomniane akcje, kibicom, którzy byli naszym wsparciem i 7 zawodnikiem oraz wszystkim tym, którzy zaangażowani byli w organizację turnieju.
Zawody rejonowe planowane są w styczniu 2018 w naszej szkole.
Gratulujemy !!!

SZLACHETNA PACZKA - relacja z wręczenia paczki Rodzinie

Data: 12.12.2017, Kategoria: Wydarzenia

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem POD-2756-555728), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Bohaterami spotkania, od początku do końca- były dzieci. Żywiołowością i spontanicznością wypełniły cały blok. Mama i synowie czekali na nas na ulicy. Kiedy dzieci zobaczyły wóz strażacki, oszalały ze szczęścia po raz pierwszy, a potem było już tylko lepiej:). Jeden z nich, ruchami rąk "kierował" nas na parking przed blokiem - bezcenny widok:). A kiedy strażak otworzył drzwi wozu- usłyszeliśmy wrzaski: "SANKI! SANKI! SANKI!. Sanki zostały wypróbowane od razu na parkingu, a potem po wielokroć w mieszkaniu. Widok trzech chłopaków siedzących rzędem na sankach, trzymających sznurek i udających, że zjeżdżają (nawet przechylali się zgodnie w jedną stronę)- bezcenne! Dzieci nurkowały we wnętrzu wozu, pomagały we w noszeniu na górę tego co lżejsze i wciąż krzyczały z radości!. Najmłodszy, który uparł się, żeby wnieść jedną z kołder, wyglądał najkomiczniej, bo kołdra była większa od niego. Mieszkanie dosłownie wypełniły paczki. Dzieci nie pozwoliły mamie otworzyć żadnej, nawet tę z mopem otworzył Paweł i pytał:"o!, mama,co to jest?. Nie wiem, kto odczuwał większą radość- synowie p. Agnieszki otwierający prezenty,ich mama patrząca na radość dzieci, czy wolontariuszki, które cieszyły się, że wszyscy się cieszą:):):). Kiedy wróciłam do rodziny nazajutrz po południu, oto co zastałam:trzy kurtki na wieszakach w przedpokoju (już w nich byli na spacerze), Piotr w nowych butach(!) przy puzzlach, Paweł przy "parkingu", a Kacper przy "laptopie". Przy ścianie rzędem plecaki:). Mama: "myślałam,że nie usną w ogóle", "wciąż wyciągają wszystkie rzeczy naraz". Ja też znowu wszystko oglądałam( "plose pani, pokaze pani"- najmłodszy sepleni), nawet liczydło:):). W życiu nie widziałam, żeby ktoś się tak cieszył! Pani Agnieszka dopiero dzisiaj mogła coś powiedzieć. "Cieszę się ze wszystkiego. Ze wszystkiego. Ale najbardziej cieszę się na łóżko. Choć nie - z bonów też, bo to tyle pieniędzy, że długo długo nie będę nic wydawać"."Choć nie, z pościeli i kołder też, bo takie nowe". "Choć nie. Ja się ze wszystkiego cieszę."
Co chce przekazać wolontariusz?
Moi Kochani Darczyńcy! Po raz kolejny dziękuję Państwu za udział w Szlachetnej Paczce i czynię to z ogromną radością. To dzięki Wam rodzina, którą wybraliście, będzie mieć cudowne święta. W czystym, pomalowanym na biało pokoju. Z nowymi sprzętami i mnóstwem prezentów. I z nadzieją na prawdziwe Boże Narodzenie. Dla mnie sanki i radość tych trzech małych chłopców była prawdziwym wzruszeniem, więc ja też, dzięki Wam, dużo dostałam:) Całej społeczności "Loken"(tworzycie fajną paczkę!) jeszcze raz bardzo bardzo serdecznie dziękuję w imieniu mojej rodziny oraz w imieniu Rejonu Stalowa Wola i Okolice. Wolontariuszka Szlachetnej Paczki.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pani Agnieszka odczytała dzieciom życzenia od Państwa. Przekazała od siebie i od dzieci upominki, które wykonali dla Darczyńców. Ale dopiero dzisiaj, kiedy wszyscy ochłonęli- oprócz "dziękuję, bardzo dziękuję", powiedziała, że myślała, że dostanie "paczkę". Więc ją tak zamurowało, że wczoraj nic nie mogła powiedzieć.

Dziękujemy!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Wyniki Olimpiady Geograficznej

Data: 12.12.2017, Kategoria: Aktualności geograficzne

scr

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy nasi uczniowie biorący udział w eliminacjach do okręgowej Olimpiady Geograficznej zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu.

W etapie okręgowym weźmie udział 12 naszych uczniów. Są to uczniowie:
GODULA PIOTR z klasy 3a
JASZCZUR KAROL z klasy 1d
KARNAT KATARZYNA z klasy 2a
KOŁOSIŃSKI JAKUB z klasy 1a
ŁATA MIKOŁAJ z klasy 2e
MADEJ MARCELINA z klasy 2e
PAWŁOWSKA KAROLINA z klasy 1d
ROMEROWICZ ADAM z klasy 3e
SUDOŁ PRZEMYSŁAW z klasy 1b
TUROSZ SAMUEL z klasy 3e
TYSZKO ADAM z klasy 1a
ŹRÓDŁOWSKI KAMIL z klasy 1f

Nauczycielkami w/w uczniów są Jolanta Biłogras i Beata Gazda

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Srebro dla siatkarek !

Data: 11.12.2017, Kategoria: Aktualności sportowe

W dniach 7-8.12.2017r. odbyła się Powiatowa Licealiada w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji stanęło 6 zespołów podzielonych na dwie grupy.
1. grupa- LO KEN, ZSPnr2, CEZ
2. grupa- SLO, ZSPnr1, ZSPnr3
Fazę grupową nasze dziewczyny zakończyły dwoma zwycięskimi meczami, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Półfinał, to także zwycięstwo zespołu LO KEN nad ZSPnr3. W meczu o pierwsze miejsce nasze siatkarki stanęły do trudnej rywalizacji z zespołem SLO. Pomimo walecznej postawy uległy rywalkom (zawodniczkom Vegi MOSiR) i w konsekwencji zajęły wysokie drugie miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Giecko kl. 2g, Weronika Kobylarz kl. 2g, Emilia Piotrowska kl. 2f, Kinga Laskowska kl. 2i, Wiktoria Hołody kl. 2e, Julia Żedecka kl. 1e, Klaudia Drzewi kl. 1e, Sara Portka kl. 1d, Oliwia Pyrak kl. 1d, Ilona Sokolik kl. 1d, Oliwia Mączka kl. 3d, Angelika Niezgoda kl. 3d, Natalia Pac kl. 2c. Opiekunem zespołu była p. Maria Skiba
Serdecznie dziewczynom gratulujemy!

Olimpiada Artystyczna

Data: 07.12.2017, Kategoria: Konkursy

scr

We wtorek, tj. 12.12.2017 r., o godz. 11 w sali 29 odbędzie się szkolny etap Olimpiady Artystycznej. Od godz 12.15 uczniowie biorący udział w sekcji muzyki przejdą do sali 51.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

Data: 07.12.2017, Kategoria: Konkursy

Miło nam poinformować,że trzech naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Są to :
Bartosz Jakubiec z klasy 3a
Wiktoria Słomska z klasy 3d
Radosław Czaja z klasy 3d

Nauczycielkami olimpijczyków jest p. Małgorzata Bieniek i Ludmiła Drożewska.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie jest organizowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad z późniejszymi zmianami oraz na podstawie wewnętrznych aktów prawnych sporządzanych przez Organizatora. Olimpiada to kolejny nowatorski w skali kraju pomysł WSPiA. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Sprawiedliwości. Olimpiada organizowana jest razem z Podkarpackim Kuratorium Oświaty.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom nominacji do kolejnego Olimpiady.

1 2 3 4 5 6 7 ... 213