Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w 2018 roku świętuje jubileusz 80-lecia istnienia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Konkurs PWSW w Przemyślu

Data: 08.12.2009, Kategoria: Konkursy

Instytut Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu organizuje Konkurs na "Esej w zakresie stosunków międzynarodowych" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu można uzyskać u nauczycieli WOS i na stronie internetowej: http://www.ism.pwsw.pl

XXXIX Olimpiada Biologiczna

Data: 08.12.2009, Kategoria: Konkursy

Od roku szkolnego 2009/10 Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło zasady organizacji olimpiad przedmiotowych, rozpisując otwarty konkurs ofert na realizację ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2009/10. Konkurs wygrał dotychczasowy organizator Olimpiady Biologicznej - Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, w ramach którego działają Komitet Główny i Komitety Okręgowe Olimpiady Biologicznej.

MEN przeznaczyło na tegoroczną edycję Olimpiady Biologicznej kwotę niewystarczającą na organizację wszystkich etapów na dotychczasowym poziomie.Część merytoryczna zawodów okręgowych będzie trwała jeden dzień, tj. 23 stycznia 2010 r., w czasie którego odbędzie się egzamin testowy i rozmowa z autorami prac wytypowanymi do wyróżnienia. Jedynym kryterium kwalifikacji do eliminacji III stopnia będzie wynik uzyskany w teście. Do eliminacji centralnych zakwalifikuje się, jak w poprzednich edycjach, ok. 100 najlepszych zawodników z całej Polski. Oficjalna informacja o kwalifikacji do zawodów centralnych zostanie przesłana przez KGOB do Dyrekcji Szkół nie później niż 4 tygodnie przed zawodami centralnymi

Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Rzeszowie informuje, że następujący uczniowie naszej szkoły zostali zakwalifikowani do eliminacji okregowych XXXIX Olimpiady Biologicznej:
Rafał Skrzypek
Agnieszka Szuba
Damian Szyszka
Ewa Giebułtowicz
Katarzyna Gruba

Gratulujemy!

Zagrożenia HIV, AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową

Data: 07.12.2009, Kategoria: Konkursy

W czwartek 10.12.2009 r odbędzie się uroczysty finał Międzyszkolnego konkursu: Zagrożenia HIV, AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową
W uroczystościach, które odbędą się w SDK o godz. 10.00 wezmą udział uczniowie klasy 1e, 2g i 2d.

Małgorzata Gołojuch – koordynator Konkursu

XXXVI Olimpiada Historyczna

Data: 07.12.2009, Kategoria: Konkursy

Po analizie porównawczej prac pisemnych z eliminacji szkolnych Okręgowy Komitet Olimpiady Historycznej na posiedzeniu w dniu 4.12.2009 r. podjął decyzję o dopuszczeniu do eliminacji okregowych następujących olimpijczyków z naszej szkoły, którzy uzyskali po weryfikacji prac pisemnych co najmniej 42 punkty (ocena:+ dobry):
1. Szymon Mazurkiewicz
2. Arkadiusz Rycerz
3. Klaudia Widomska
4. Patryk Wrażeń

Eliminacje okręgowe (pisemne) XXXVI Olimpiady Historycznej odbędą się w dniu 9 stycznia 2010 r. (sobota) w Rzeszowie w budynku Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C o godz. 8:30.

Eliminacje ustne odbędą się również w budynku Instytutu Historii UR w dniu 14 stycznia 2010 r. o godzinie 13:00.

Rozkład sal, w których odbędą się eliminacje pisemne i ustne będzie wywieszony na tablicy w hallu Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pary ćwierćfinałowe MLS chłopców !

Data: 06.12.2009, Kategoria: Aktualności sportowe

W międzyklasowych rozgrywkach siatkarzy poznaliśmy pary ćwierćfinałowe:

3EF - 2B
1A - 3G
3HIJ - 2D
3C - 3D

Wszystkie mecze należy rozegrać do wtorku 22 grudnia, powodzenia.

Jednocześnie informuję o rezerwacji biletów na najbliższy mecz koszykarzy (sobota 12.12, godz. 18), na mecz z Energą Czarnymi Słupsk.

Damian Babicki

Szkolny etap MOZA

Data: 04.12.2009, Kategoria: Aktualności geograficzne

4 grudnia odbył się w LO im. KEN szkolny etap VIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.
W olimpiadzie wzięło udział 29 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Adrian Moskal- klasa- 3e- 45 p.
Monika Turek- klasa- 3e- 43 p.
Wojciech Górski - klasa- 3e - 36 p.
Ernest Kata - klasa- 1e - 32 p.
Anna Szwedo - klasa- 2j - 31 p.
Tomasz Bełz - klasa- 3g - 30 p.
Katarzyna Derylak - klasa- 2e - 29 p.
Agnieszka Wróbel - klasa- 2j - 29 p.
Maja Garbulińska - klasa- 1a - 28 p.
Rafał Chmiel - klasa- 2e - 28 p.
Klaudia Milczarek 1e 27 p.

Wyniki powyższych uczniów zostały przesłane do komitetu głównego MOZA.
Do etapu okręgowego kwalifikują się 2 osoby ze szkoły, które najlepiej napisały test. Dodatkowo z naszej szkoły możemy zgłosić 6 uczniów za ubiegłoroczne I miejsce Adriana Moskala oraz jednego ucznia za XI miejsce Joanny Filip.

GRATULUJEMY i czekamy na decyzję KO MOZA.

Jolanta Biłogras
Beata Sołtys

Sukces Młodych Geografów

Data: 02.12.2009, Kategoria: Aktualności geograficzne

Z ogromną przyjemnością informujemy, że siedmiu naszych uczniów zakwalifikowało się zawodów okręgowych OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ i OLIMPIADY NAUTOLOGICZNEJ.
Są to:
Lila Dąbkowska z klasy 1g
Ola Drygaś z klasy 2 e
Wojtek Górski z klasy 3 e
Ernest Kata z klasy 1 e
Dawid Głód z klasy 1 c
oraz na podstawie przywileju z ubiegłego roku:
Marta Wrońska z klasy 3b i Piotr Miśkowicz z klasy 3 d

Listę zakwalifikowanych uczniów można zobaczyć na stronie olimpiady geograficznej

GRATULUJEMY

Jednocześnie informujemy, że w styczniu 2010 r. , wzorem ubiegłych lat, odbędą się wyjazdowe warsztaty geograficzne.

J. Biłogras
B. Sołtys

Wyniki próbnego egzaminu maturalnego z matematyki

Data: 02.12.2009, Kategoria: Matury

Informacja o terminie i sposobie ogłoszenia wyników próbnego egzaminu maturalnego z matematyki

Wyniki próbnego egzaminu maturalnego z matematyki zostaną ogłoszone 14 grudnia br. na stronie internetowej CKE. W tym samym dniu okręgowe komisje egzaminacyjne prześlą drogą elektroniczną wyniki uczniów dyrektorom szkół biorących udział w egzaminie w celu ogłoszenia zainteresowanym.

Więcej informacji można przeczytać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Półfinał wojewódzki w pływaniu !

Data: 01.12.2009, Kategoria: Aktualności sportowe

Spotkanie organizacyjne przed zawodami z udziałem wszystkich osób, które reprezentowały LO KEN w zawodach pływackich oraz startowały w gimnazjadzie, odbędzie się w hali sportowej w czwartek (3.12) o godz. 9.40

Damian Babicki

Olimpiada Przedsiębiorczości

Data: 01.12.2009, Kategoria: Konkursy

Etap szkolny Olimpiady Przedsiębiorczości odbędzie się dnia 3.12.2009 r. (czwartek) o godz. 7:10 w salach 25 i 26.

Elżbieta Komsa

1 ... 210 211 212 213 214 215 216 ... 224