Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Nasza szkoła w 2018 roku świętuje jubileusz 80-lecia istnienia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie
Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO lub w zakładce Jubileusz 80-lecia LO

Fundusz stypendialny

Data: 17.06.2010, Kategoria: Ogłoszenia

Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” ogłasza Regulamin przyznawania i wypłacania stypendiów dzieciom i młodzieży w roku szkolnym 2010/2011.
O przyznanie Stypendium mogą ubiegać się uczniowie gimnazjów i szkół średnich, którzy łącznie spełniają poniższe warunki:
- mają średnią z przedmiotów na świadectwie z poprzedniego roku szkolnego 4,5 lub wyższą,
- wykazują się osiągnięciami szkolnymi i pozaszkolnymi (olimpiady, konkursy itp.) na poziomie międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim,
- znajdują się w trudnej sytuacji materialnej,
- w roku przyznania stypendium nie ukończą 19 lat.

Więcej informacji TUTAJ

Pogrążeni w głębokim smutku

Data: 15.06.2010, Kategoria: Ogłoszenia

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 14 czerwca, przeżywszy lat 81, odeszła od nas wieloletnia nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. KEN ś.p. Janina Gorczyca.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 16 czerwca 2010 roku (środa) o godzinie 12:00, wyprowadzeniem z Kaplicy Cmentarnej w Stalowej Woli do Kaplicy Kościoła Trójcy Przenajświętszej, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta Żałobna.

Pogrążeni w smutku
PRACOWNICY LO im. KEN

Finał XIII edycji Festiwalu

Data: 10.06.2010, Kategoria: Wydarzenia

Informujemy, że Finał XIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia. odbedzie się 15 czerwca 2010 r. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9:30 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Następnie o godz. 11:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się program artystyczny.

Konkurs Języka Angielskiego ''FOX''

Data: 01.06.2010, Kategoria: Ogłoszenia

W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX , która odbyła się w marcu 2010 roku nasi uczniowie uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki.
Bardzo dobrymi notami mogą poszczycić się:
Izabela Zwolak 2c, Karolina Nieradka 2a
Dobre wyniki uzyskali:
Anna Bush 2j , Rafał Dudziak 2i ,Szymon Paterek 2a,
Anna Rybak 2i i Przemysław Rząd 1a
Gratulujemy uzyskanych wyników. Nagrody i dyplomy wręczone zostaną podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Udział w sprzątaniu terenów objętych powodzą

Data: 01.06.2010, Kategoria: Ogłoszenia

Wolontariat szkolny współpracujący ze Stowarzyszeniem Ruch Pomocy Psychologicznej „INTEGRACJA” proponuje młodym ludziom – uczniom naszej szkoły udział w sprzątaniu terenów objętych powodzą.
Sprzątanie jest zaplanowane na piątek 04.06.2010 r. Zainteresowanych uczniów naszej szkoły (chłopców) prosimy o zgłaszanie się jutro do psychologa szkolnego
Iwony Sodomir w godzinach 12.00-16.00.

Warunkiem podjęcia pracy jest przedstawienie pisemnej zgody rodziców na udział w niniejszej akcji.

„Moje miejsce na Ziemi”

Data: 31.05.2010, Kategoria: Ogłoszenia

Mamy przyjemność zaprezentować pracę konkursową „Moje miejsce na Ziemi” przygotowaną przez uczniów klasy 2a na konkurs organizowany przez National Geographic Polska oraz wydawnictwo Nowa Era.
Zachęcamy do przeczytania broszurki promującej nasze miasto – STALOWA WOLA.

Informacja o konkursie LWIĄTKO 2010 r.

Data: 31.05.2010, Kategoria: Konkursy

45 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie Fizycznym LWIĄTKO 2010 r. Największy sukces osiągnął uczeń klasy I B Wojciech Dybka, który rozwiązując arkusz przeznaczony dla kl. drugiej liceum zdobył 7 miejsce w Polsce uzyskując zaszczytny tytuł KAON. Uczennica kl. I A Natalia Kowalik oraz uczeń kl. I A Przemysław Rząd uzyskali w swojej kategorii również bardzo dobry wynik i przyznano im tytuł TAON. Sukcesem może poszczycić się także absolwent naszej szkoły (III A) Krzysztof Pachacz, który uzyskał tytuł TAON.

Internetowy informator dla kandydatów na studia

Data: 28.05.2010, Kategoria: Ogłoszenia

Zachęcamy do odwiedzenia strony "Internetowy informator dla kandydatów na studia"
Internetowy informator dla kandydatów na studia emta.pl (http://emta.pl/) zawiera aktualne informacje o rekrutacji na studia w ponad 440 (czyli niemal wszystkich) polskich uczelniach.
Połączone są one aktywnymi odnośnikami z odpowiadającymi im tematycznie stronami internetowymi uczelni, dzięki czemu kandydaci na studia uzyskują bezpośredni dostęp do aktualnych, przygotowanych przez działy rekrutacji uczelni informacji.

Informacje zgrupowane są między innymi według:
- miasta studiów (np. studia w Rzeszowie oraz innych miastach woj. podkarpackiego) - http://emta.pl/?pid=studia_w_rzeszowie
- rodzaju uczelni (np. uniwersytety) - http://emta.pl/?pid=uniwersytety
- regionu (np. woj. podkarpackie) - http://emta.pl/?m=edu&a=firmlistup&svf=9

Pomóżmy Gorzycom

Data: 24.05.2010, Kategoria: Ogłoszenia

Bardzo dziękujemy za już okazaną i stale okazywaną ofiarność, solidarność i pomoc powodzianom przebywającym na terenie Stalowej Woli.
Jednocześnie w odpowiedzi na apel dyrekcji szkoły w Gorzycach zwracamy się z gorąca prośbą o przekazywanie pomocy rzeczowej głównie w formie środków czystości (proszki, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia itp.), rękawic gumowych, łopat szczotek, worów na śmieci itp. Można też przekazywać pieniądze za które zakupimy w/w rzeczy. Wszystkie powyższe dary przekażemy bezpośrednio do szkoły w Gorzycach, gdzie przebywa duża liczba ewakuowanych powiodzian z terenów całkowicie zalanych przez wodę.

Dary można przynosić do sekretariatu naszej szkoły, a darowizny pieniężne będą zbierane do puszek podczas lekcji.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Finał XIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej

Data: 24.05.2010, Kategoria: Ogłoszenia

Informujemy, że finał XIII edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "Eutrapelia" JEST PRZENIESIONY ze względu na trudną sytuację związaną z powodzią w naszej diecezji sandomierskiej. Finał nie odbędzie się we wskazanym terminie - 25 maja 2010. Kolejny termin finału planowany jest na połowę czerwca. O szczegółach poinformujemy każdą szkołę i wszystkie osoby w dodatkowym komunikacie. Przepraszamy za te zmiany, liczymy na Państwa wyrozumiałość. Równocześnie, solidaryzując się z powodzianami prosimy o modlitwę i włączenie się do inicjatyw niosących pomoc powodzianom, naszym Braciom i Siostrom.

W imieniu Organizatorów i Patrona Festiwalu Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza - Ewa Sęk, dyrektor Festiwalu.

1 ... 199 200 201 202 203 204 205 ... 221